הוכרז: Sony Xperia Z Ultra פאבלט 6.44 אינץ’ דקיק ועמיד במים

ZUltraחברת סוני מכריזה רשמית על פאבלט ה-Xperia Z Ultra אחרי שבועות ארוכים שהוא מככב בשמועות. ה-Sony Xperia Z Ultra בעל מפרט עשיר ועוצמתי עם תמיכה בעט סטיילוס, אבל העובדה שהכול נדחס באריזה בעובי של 6.5 מ”מ והוא גם עמיד במים ואבק הופכת את המכשיר למרשים הרבה יותר. הדור הבא של הפאבלט הפופולארי מבית סמסונג, ה-Galaxy Note 3, יכנס לשוק עם תחרות קשה מכיוון שסוני מצליחה להעלות את הרמה שלה ולראשונה אחרי שנים להוביל את השוק מבחינת חומרה.

ה-Xperia Z Ultra הוא הסמארטפון הראשון שהוכרז רשמית עם פלטפורמת ה-Snapdragon 800 מבית Qualcomm עם מעבד מרובע-ליבה בעל תדר שעון גבוה במיוחד של 2.2Ghz. מסך המכשיר ענקי בגודל 6.44 אינץ’ ברזולוצייה של 1920X1080 עם פאנל בטכנולוגיית Triluminous הלקוח מליין הטלוויזיות של החברה. שאר המפרט של ה-Xperia Z Ultra כולל מצלמה אחורית 8 מגה-פיקסל עם חיישן ה-Exmor RS ותמיכה ב-HDR בוידאו ואודיו, זיכרון פנימי 2GB RAM, זיכרון מובנה 16GB, חריץ הרחבה MicroSD, קישורית דור 4 מסוג LTE, שבב NFC וסוללת 3,000mAh.

הפאבלט מצליח לקטוף לעצמו את תואר “הסמארטפון הדק ביותר עם מסך 1080P”, כאשר העובי שלו עומד על 6.5 מ”מ בלבד. למרות זאת, המכשיר עמיד במים (עומק של עד מטר וחצי לחצי שעה) ואבק בתקן IP58. עיצוב המכשיר דומה מאוד לזה של ה-Xperia Z עם זכוכית מלפנים ומאחור, אך המסגרת בהיקפו עשויה מתכת, שלבו זאת עם מסך 6.44 אינץ’ וקיבלתם מכשיר במשקל 212 גרם.

המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.2.2 עם ממשק המשתמש הייחודי של סוני המכונה Xperia UI, שעבר התאמות כדי לנצל את המסך הגדול שלו. על מנת להיות מתחרה אמיתי ל-Galaxy Note 3 העתידי של סמסונג, סוני גם כן משלבת תמיכה בעט סטיילוס, אך לקחה זאת צעד אחד קדימה עם תמיכה בכל כלי כתיבה בו תרצו להשתמש (עיפרון לדוגמא) בתנאי שהוא בעל קצה בקוטר של לפחות 1 מ”מ.

השוואת מפרטים