הוכרז: Samsung Galaxy Gear – מסך 1.63 אינץ', מצלמת 1.9 מגה-פיקסל

| יום חמישי, 5 בספטמבר 2013, 00:54 | כללי

Galaxy Gear-officialהגיעה השעה: סמסונג חשפה באירוע המקדים שלה לתערוכת IFA 2013 את השעון החכם הראשון מתוצרתה, Galaxy Gear, שפרטים על עיצובו הסופי הצליחה החברה לשמור בסוד עד לרגע ההכרזה. בראש ובראשונה, כך על פי הגדרתה של סמסונג, ישמש השעון החכם להעשרת חוויית השימוש במכשירי הסמארטפון והטאבלט של החברה.

המכשיר הלביש הראשון של סמסונג מורכב ממסך Super AMOLED (לא גמיש) בגודל 1.63 אינץ' אותו מקיפה מסגרת אלומיניום די רחבה כפי שסיפרו השמועות. רזולוציית התצוגה של המסך תהיה 320×320 ותיצור צפיפות של 277 פיקסלים לאינץ' בודד. יחידת העיבוד המרכזית של השעון היא בעצם מעבד בתדר 800MHz המגובה בזיכרון RAM בנפח 512MB. עוד כולל המפרט מצלמת 1.9 מגה-פיקסל שבאפשרותה יהיה לצלם וידאו באיכות 720p, נפח אחסון מובנה 4GB, רמקול מונופוני, שני מיקרופונים וסוללת 315mAh שתספק כ-25 שעות עבודה.

מערכת ההפעלה אשר תרוץ על השעון היא אנדרואיד בגרסה מצומצמת עם ממשק משתמש ייחודי שפיתחה סמסונג במיוחד עבור השעון. כפי שמשתמע מדבריהם של נסיינים ראשונים, מערכת ההפעלה וממשק המשתמש אינם מהווים חלק כלשהו מנפח האחסון אשר מובטח לשימושו של המשתמש ולפיכך הוא מקבל 4GB שלמים. נכון לשלב זה, שעון ה-Galaxy Gear יוכל להתממשק אך ורק עם Galaxy Note 3 ו-Galaxy Note 10.1 החדש, כשבעתיד יתווסף גם Galaxy S4 לרשימה – לאחר שישודרג לגרסה 4.3 של אנדרואיד. הקישור בין שני המכשירים ייעשה באמצעות Bluetooth בלבד, שכן השעון אינו מכיל שבב NFC.

לאחר ביצוע ההתממשקות יאפשר השעון לקבל ולהוציא שיחות (שיבוצעו דרך הסמארטפון), לקרוא הודעות טקסט, לקבל התראות, לסייר באפליקציות המובנות כשהן מסונכרנות עם שירותי גוגל וסמסונג כדוגמת מיילים ולוחות שנה. פרט לשימוש באפליקציות המובנות, כבר בהשקה תהיה למשתמשי השעון גישה ל-70 אפליקציות שנבנו עבורו במיוחד, כמו למשל Evernote, Pocket, Path, RunKeeper, MyFitnessPal, TripIt, Line, Vivino, ChatON ו-eBay. מרבית האפליקציות, כפי שדיווחנו מוקדם יותר השבוע, יתמקדו בספורט ותזונה.

שעון ה-Galaxy Gear יגיע למדפים בתאריך ה-25 בספטמבר עם רצועות גומי בשישה צבעים, משקלו הכולל יהיה 74 גרם. מחירו יהיה 299 דולרים (קצת פחות מ-1,100 ש"ח) לפני מסים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות