גוגל מכריזה על Project Tango – סמארטפון עם יכולת מיפוי תלת-ממדית

| יום שישי, 21 בפברואר 2014, 10:02 | טכנולוגיה, סלולר

project-tango-smartphoneשאיפות בתלת-ממד: קבוצת המחקר והפיתוח Google ATAP (ר”ת Advanced Technology and Projects) חשפה הלילה את “פרויקט טנגו”, במסגרתו יושקו מאות מכשירי סמארטפון עם חיישני תלת-ממד שמטרתם למפות את סביבתו של המשתמש. באמצעות כך, מקווה גוגל לשפר את יכולות הניווט בתוך מבנים ואף לפתח אלגוריתמים לניתוח מהיר של מידע במרחב.

פרט לחיישני תלת-ממד מיוחדים שמוקמו על גופו, מכשיר הסמארטפון מצויד לטענת הקבוצה בחומרה חזקה שתספק לו כוח עיבוד רב. עד כה יצאו מפס הייצור 200 מכשירים, אותם תעניק גוגל למפתחים ללא עלות. כל אחד יכול להגיש את מועמדותו לקבלת אחד מן המכשירים הללו, אך סביר שתהליך הבחירה של גוגל יהיה קפדני במיוחד. בכל אופן, בכוונתה של החברה לספק את כל המכשירים עד ה-14 במרץ.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qe10ExwzCqk[/youtube]

“יצרנו מכשיר אב-טיפוס המכיל חומרה ותוכנה מותאמות אישית, שיאפשרו לו לבצע מעקב תלת-ממדי אחר כל תנועה ובזמן אמת, תוך כדי שאוחזים בו”, כך מציין ג’וני לי שמוביל את Project Tango. אם שמו של הבכיר בקבוצה נשמע לכם מוכר – אין זה מקרי. לי השתייך עד לפני שלוש שנים למחלקת המו”פ של מיקרוסופט ועבד בעיקר על פרויקטים הקשורים בבקר התנועה Kinect.

עד לא מזמן, היתה קבוצת Google ATAP כפופה למרותה של מוטורולה מוביליטי, אך בעקבות הסכם הרכישה שנחתם מול לנובו הסינית, הועברה השליטה בקבוצה שוב לידיה של גוגל. מדובר למעשה באותה קבוצה שאחראית על פיתוחו של הסמארטפון המודולארי המוכר בשם Project Ara.

project-tango

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות