סוני חושפת את פרויקט מורפיוס: משקפי מציאות מדומה לקונסולת ה-PlayStation 4

Sony-VRמשקפי המציאות המדומה, Oculus Rift, הולידו את המגמה האחרונה בעולם משחקי הוידאו. מאז, הופיעו ברשת שמועות על כך ששתי החברות המובילות בתחום, מיקרוסופט וסוני, מפתחות טכנולוגיות דומות. הלילה חשפה סוני בכנס מפתחי המשחקים השנתי, GDC 2014, את Morpheus VR, משקפי מציאות מדומה המיועדים לקונסולת ה-PlayStation 4.

ה-Morpheus VR בנוי כמו קסדה, כאשר מלפנים תא התצוגה ובחלקו העליון של הראש נמצא מודול הזהה בתפקידו לשלט ה-Move של סוני. בתוך תא התצוגה ניתן למצוא שני מסכים בעלי רזולוציה בת 1080X960 פיקסלים. יחדיו, המסכים יוצרים תצוגת Full HD סטריאוסקופית המקנה למשתמש שדה ראיה בן 90 מעלות.

את מיקום ותנועות הראש מזהה המכשיר באמצעות חיישני תאוצה וג'ירוסקופ המובנים בתוכו ובאמצעות מצלמה חיצונית. השניים עובדים יחדיו ומודדים את מיקום וסיבוב הראש 1000 פעמים בשניה. מעקב סיבוב הראש תומך בסיבוב מלא של 360 מעלות, ומעקב המיקום המרחבי פועל בתוך רדיוס בן 3 מטרים סביב ראשו של המשתמש. כמו התצוגה, גם פס הקול המושמע באוזני המשתמש משתנה ומתאים את עצמו בהתאם לתנועות. המכשיר כולל מערכת עיבוד שמע ייעודית ומחבר אוזניות נפרד, כאשר המבנה הפיזי שלו משאיר מעל אוזני המשתמש מקום לשימוש נח באוזניות.

כרגע מדובר במכשיר המיועד למפתחים בלבד. המוצר הסופי אשר יגיע לידי הצרכנים צפוי להיות שונה במעט. בין השאר, צפויה הגרסה הסופית להחליף את כבל ה-HDMI+USB בממשק אלחוטי. עד אז, סוני כבר עובדת בשיתוף עם מפתחי משחקים כמו Crytek ו-Epic Games ליצירת תוכן תומך.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות