הוכרז: Amazon fireTV – מזרים מדיה וקונסולת משחק במכשיר אחד מבית אמאזון

| יום רביעי, 2 באפריל 2014, 19:09 | קונסולות

AmazonFireTVHomeScreen-gadgety

קמעונאית הרשת הגדולה בעולם אמאזון הכריזה לפני זמן קצר על מזרים מדיה חדש, ה-Amazon fireTV, המגיע יחד עם מפרט מרשים יותר מזה שנראה עד כה במזרימי מדיה מתחרים הקיימים בשוק, ומציע את חבילת התוכן העשירה של אמאזון דרך שירות הפרימיום Amazon Prime. מחירו של מזרים המדיה יעמוד על 99$ והוא יהיה זמין לרכישה בארה”ב החל מהיום. אמאזון לא מבצעת שילוח של מזרים המדיה לישראל.

במצגת שערכה היום לעיתונאים, הציגה החברה את כל מה שלמדה מנסיונן של חברות אחרות בתחום מזרימי המדיה, כמו ה-Roku או ה-Apple TV, דרך תגובות ודירוגי משתמשים באתר החברה, אותן תירגמה החברה לשם בניית ה-Amazon fireTV שתציע פשטות ונוחות שימוש. לשם השוואה, בארה”ב עומד מחיר ה-Apple TV עומד על 99$, מחיר ה-Roku Stick עומד על 50$ ומחיר ה-Google Chromecast עומד על 39$.

הדרך של אמאזון למסך הטלויזיה – Amazon fireTV

מפרטו של מזרים המדיה Amazon fireTV כולל מעבד מרובע ליבות, לצידו הטמיעה החברה גם מעבד גרפי ייעודי Adreno 320, זיכרון פנימי 2GB RAM, אנטנה כפולה ל-Wifi עם תמיכה ב-MIMO, אלו יעזרו לביצוע קישור טוב יותר והורדות מהירות יותר של תוכן מרשת האינטרנט. ה-fireTV יתמוך בשידור תכנים ב-Full HD 1080P ויכלול מחבר HDMI ומחבר אופטי שיתמכו ב-Dolby Surround. יחד עם הממיר יגיע גם שלט קטנטן תומך בלוטות’ וחיפוש באמצעות פקודות קוליות.

ממשק המשתמש של מזרים המדיה Amazon fireTV מציע תמונות גדולות של התוכן המוצג על גבי המסך, ויספק גישה לתפריטים במספר קטגוריות: חיפוש, טלויזיה, מעקב צפיה, ספריית וידאו, משחקים, אפליקציות, תמונות והגדרות. אמאזון הוסיפה פונקציה חדשה למזרים המדיה – ASAP, זו תאפשר לחזות בדיוק איזו תכנית תרצו לראות בכל זמן נתון. חיזוי זה, יאפשר לאמאזון לשמור תוכן אותו היא מנחשת שתרצו לראות בזיכרון מטמון במכשיר, ובצורה זו ימנע מצב בו תאלצו לחכות הרבה זמן על מנת להזרים את התוכן למכשיר.

AmazonFireTV-CloseUp-NoPopcorn-gadgety

אמאזון שילבה ב-fireTV רבים משירותיה הקיימים. כך למשל, ניתן למצוא דירוגים לסרטים שיגיעו מאתר IMdB הנמצא בבעלותה של החברה, ואף לצלם תמונות מהסמארטפון או הטאבלט שיועברו למסך הגדול בסלון דרך מזרים המדיה דרך אפליקציה ייעודית. אמאזון משלבת גם את פונקציית ה-X-Ray שהוצגה יחד עם טאבלטי ה-Kindle Fire HDX בשנה שעברה, זו מאפשרת צפיה במידע אודות סרטים ושחקנים תוך כדי הצפיה.

משחקים עם אמאזון

טרם הציגה אמאזון את מזרים המדיה fireTV, הגיעו תמונות מודלפות של בקר משחק עליו התנוסס לוגו החברה. מהתמונות הנחנו כי אמאזון תעשה שימוש בבקר יחד עם מזרים המדיה, כדי ליצור קונסולת משחק ניידת שתאפשר לשחק על המסך הגדול בסלון.

באירוע ההכרזה היום, אישרה אמאזון השערות אלה, כאשר חשפה כי עד החודש הבא, תשיק אלפי משחקים מחברות כמו דיסני, Gameloft, EA, SEGA, Ubisoft, 2K ורבות אחרות. במשחקים ניתן יהיה לשחק דרך השלט החכם המגיע עם ה-Amazon fireTV, באמצעות אפליקציה ייעודית לסמארטפון או דרך בקר משחק המעוצב באופן דומה לזה המוכר לנו מעולם קונסולות המשחק, גם אותו משיקה היום אמאזון במחיר של 39.99$ ועם 1,000 “מטבעות אמאזון” במתנה לרכישת משחקים.

AmazonFireGameController-gadgety

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות