הודלף: ממשק אריחים משודרג למערכת ההפעלה Windows 8

| שבת, 12 באפריל 2014, 18:51 | מערכות הפעלה

Catturadischermata221

ממשק האריחים הפך בשנתיים האחרונות לחלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה הפופלארית של מיקרוסופט, Windows. כעת, מספר קטעי ודיאו שעשו את דרכם לרשת ונמחקו זמן קצר לאחר מכן, חושפים ממשק אריחים משודרג אותו בוחנת ענקית התוכנה בימים אלו. באמצעות השדרוג, ייתכן ותנסה מיקרוסופט להפוך את השימוש במערכת ההפעלה אינטואיטיבי ויעיל יותר.

את אחד מקטעי הוידאו הצליחו גולשים לשחזר, ובמרכזו ממשק האריחים המשדורג המאופיין ברובו ביכולות חדשות של האריחים. אם עד כה סיפקו האריחים מידע מתומצת ושימשו כשער כניסה ליישום ספציפי, הרי שבתצוגה החדשה הם מאפשרים הצגת מידע מפורט יותר וכן ביצוע פעולות ישירות ממסך הבית, ללא צורך בפתיחת היישום, ממש כמו הווידג’טים המוכרים לנו מאנדרואיד. כך למשל, התצוגה החדשה עבור אריח ה-Outlook מאפשרת את הצגת תיבת ה-Inbox כולה, הישר ממסך ההתחל.

כפי שעוד ניתן לראות בוידאו, ביכולתה של מיקרוסופט להעניק אופן פעולה מיוחד לכל אריח ואריח – בדיוק כפי שקורה עם הווידג’טים הקיימים במערכת ההפעלה אנדרואיד. אריח הנגן, לדוגמה, יאפשר שליטה מידית על המוזיקה ועל הפלייליסט, אריח המחשבון יוכל להפוך מקוביה קטנה ליישומון שלם שצף על המסך, ועוד.

YouTube Preview Image

בשלב זה עוד לא ברור אם ממשק האריחים המשודרג הוא תכנית שבכוונתה של מיקרוסופט לממש באחת מהגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה, או שאולי מדובר בקונספט שממתין לבחינה ואישור. מסך ההתחל המשודרג כפי שמוצג בוידאו אכן נראה כמו צעד אבולוציוני הגיוני ועשוי לייעל אף יותר את ממשק האריחים השנוי במחלוקת.

(מקור – The Verge)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות