פיתוח חדש יאפשר טעינה אלחוטית של עד 40 טלפונים ממרחק 5 מטרים

טעינה אלחוטית מרובת מכשירים

מטענים אלחוטיים ומכשירים התומכים בטעינה אלחוטית זמינים עבור המשתמשים כבר זמן מה. עם זאת, נראה כי רובנו עדיין מחברים את המכשירים שלנו מדי לילה לשקע החשמל. אפילו היצרניות הגדולות: סמסונג, HTC, סוני ואפל בחרו שלא לכלול את התמיכה בטעינה אלחוטית במכשירי הדגל האחרונים שהציגו. ייתכן וחוסר אימוץ הטכנולוגיה נעוץ במגבלת הטווח, המחייבת להצמיד את המכשיר למטען או בקצב הטעינה הנמוך.

פתרון לאותן מגבלות מציע פיתוח המגיע ממכון המדע והטכנולוגיה של קוריאה. המטען החדש שפיתחו מסוגל להטעין עד 40 סמארטפונים בטווח של 5 מטרים ממנו. הפיתוח נקרא DCRS (מערכת תהודה של סליל דו-קוטבי) ומבוסס על פיתוח של מכון MIT משנת 2007. ביסודו, המתקן ממיר זרם חשמלי לשדה מגנטי וחזרה, אופן פעולה הדומה לזה של המטענים האלחוטיים הקיימים היום. אולם, הוא עושה שימוש בחומרים שונים ומבנה אחר המשפרים רבות את יחס ההספק לטווח היעיל, זה נעמד בוואטים.

Remote-Charger-1מטען חוטי סטנדרטי המיועד להטעין מכשיר סמארטפון פועל בהספק של 5 וואט בקירוב. מתקן ה-DCRS מחולל 1,403 וואט ברדיוס של 3 מטרים, 471 וואט ברדיוס 4 מטרים ו-209 וואט במרחק 5 מטרים ממנו, אשר כאמור, מספיקים כדי להטעין עשרות סמארטפונים, מספר מחשבים ניידים ואף להפעיל טלוויזיות.

המתקן גדול למדי. אורכו 3 מטרים וגובהו 20 סנטימטרים. פרו’ צ’אן רים, המוביל את הפיתוח, רואה בו אפשרות למהפכה בדרך בה אנו מספקים אנרגיה לכלל המכשירים החשמליים שלנו. בהודעה הרשמית לעיתונות הוא אמר “כמו נקודות הגישה לאינטרנט האלחוטי אשר זמינות לנו היום, כך יהיו זמינות נקודות טעינה אלחוטיות אשר יספקו את האנרגיה החשמלית עבור המכשירים שלנו. אנו נשתמש במכשירים שלנו בכל מקום בלי לדאוג להטעינם”.

חזון מעניין, אך גם מדאיג מעט. האם באמת יהיה זה בלתי מזיק לבריאותינו לשהות תמיד בתוך קרינה מגנטית כזו? סבתא ודאי לא תאהב זאת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים