-פרסומת-

קרובים לחתימה? וריזון מציעה 5 מיליארד דולר עבור יאהו

| יום ראשון, 24 ביולי 2016, 12:02 | כלכלי
יאהו

קרדיט: Darrell Nash

התהליך למכירת יאהו נמצא בימיו האחרונים, כך מדווחת סוכנות בלומברג, ולטענתה המובילה במירוץ היא חברת התקשורת וריזון. לפי מקורות הסוכנות וריזון מסכימה לשלם כ-5 מיליארד דולר עבור פעילות יאהו וזאת ללא תיק הפטנטים שלה (שכנראה לא שווה הרבה), אבל עם נכסי הנדל”ן.

אם הדיווח נכון הרי שוריזון העלתה את ההצעה הקודמת שלה שהיתה על סך 3 מיליארד דולר והיתה נמוכה יותר מזו של קבוצת השקעה אחרת (והסיכויים שסופטבנק שהוזכרה כמתעניינת תבצע רכישות גדולות לאחר הרכישה של ARM קטנים מאוד). בשעתו באמת תהו בשוק מדוע וריזון, שהכריזה מראש כי רכישת יאהו מתאימה לה כמו כפפה ליד, מציעה מחיר נמוך ונותנת לקבוצה אחרת לחטוף את את יאהו בין הידיים.

יתכן שוריזון ניסתה לשחק ‘קשה להשגה’ כדי לתקן את הנזק שביצעו בכיריה כשהצהירו בכל רשת חברתית על רצונם לזכות ביאהו. כל סוחר מתחיל יודע שאסור לבוא לשולחן המו”מ נלהב מדי. גם אסור לשכוח שליאהו עצמה יש אינטרס להימכר לחברה שתוכל למצות את הפוטנציאל המרבי שלה. זו וריזון.

לוריזון יש נוכחות גדולה בפרסום למובייל, בעיקר לאחר הרכישה של AOL. יאהו יכולה לתת לה עוד 204 מיליון משתמשים ׁ(נתוני Comscore) שיעניקו לה נתונים נוספים להתאמת פרסומות. כך תוכל וריזון להציב תחרות ראויה לגוגל ופייסבוק ששולטות ללא עוררין בפרסום במובייל.

מריסה  ממשיכה למחוק

הדו”ח של יאהו לרבעון השני לא יפיל אתכם מהרגליים: החברה אמנם יצאה ברווח רבעוני של 40 מיליון דולר (קצת מתחת לתחזיות)  והכנסות של 1.31 מיליארד דולר (מעל התחזיות), אבל שוב היתה חייבת למחוק מאות מיליונים עבור טאמבלר. הפעם יאהו מחקה סכום ענק של 482 מיליון דולר מ”שוויה” של טאמבלר אותה רכשה ב-2013 תמורת 1.1 מיליארד דולר.

סכום זה מצטרף ל-230 מיליון דולר אותם מחקה מטאמבלר ברבעון הקודם, יחד מחקה יותר מחצי משווי אותה רכישה כושלת. בוריזון יודעים שיהיו חייבים לקנות את כל החבילה מידי יאהו, אבל הם רוצים את זה יותר מאשר המנכ”לית מריסה מאייר היתה רוצה למכור. בכל מקרה הדיווח מספר שהעיסקה הגמורה תפורסם בימים הקרובים.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
ג'וש דוקרקר
אוכל ושותה חדשנות ועתידנות אבל גם אוהב לשאול "איך אני מרוויח מזה?". לא יכול להירדם מבלי שבדקתי על כמה עצר היום ה-S&P. אולי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים אבל התמונה הגדולה תמיד הרבה יותר מעניינת.
תגובות לכתבה
  • iphone1000

    לא צפוי

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות