מובילאיי מתכוננת לגיוס 500 מיליון דולר בהנפקה לפי שווי של כ-$4 מיליארד

חברת מובילאיי (Mobileye) הישראלית המפתחת מערכות מתקדמות למניעת תאונות ברכבים, הודיעה אתמול (ב’) על השקת מסע פגישות עם משקיעים פוטנציאלים (רודשואו) לקראת ההנפקה שמתוכננת בניו יורק, בה תבקש לגייס כ-500 מיליון דולר. נתוני ההנפקה מצמידים תג מחיר של 3.5-4 מיליארד דולר לחברה.

על פי התכנון ההנפקה תצא בטווח מחיר מניה של 17-19 דולר כאשר החברה עצמה תמכור כ-8 מיליון מניות בשווי כולל של כ-150 מיליון דולר. בעלי מניות נוכחיים ימכרו כ-19 מיליון מניות בסך של 350 מיליון דולר. הסימול בבורסת ה-NYSE צפוי להיות MBLY.

ממניעת תאונות לנהיגה אוטומטית

מובילאיי הינה שחקנית ותיקה בשוק, זאת למרות תדמיתה הצעירה ומוצריה החדשניים והמתקדמים. היא הוקמה לפני 15 שנה על ידי צבי אבירם (המשמש כיום כמנכ”ל) ואמנון שעשוע. כבר היום מוצרי החברה שכוללים חיישנים, מצלמות ותוכנות שנועדו למנוע תאונות מותקנים על כ-3.3 מיליון רכבים. עד סוף השנה מצפים בחברה שהמערכת תותקן על 160 דגמי מכוניות ותופץ על ידי 18 יצרנים ציוד דרך הסכמי OEM.

החברה הישראלית הינה בין חברות הטכנולוגיה הגדולות אשר עובדות על פיתוח שליטה אוטומטית ברכב. שילוב המערכות השונות של מובילאיי יאפשר ביצוע פעולות מסוימות על הכביש ללא צורך בהתערבותו של הנהג, שלא כמו הרכב האוטונומי של גוגל, ששואף להציג אוטומציה מלאה בנהיגה. אולם, עבודתה של מובילאיי עם חברות רכב גדולות עשויה להוות יתרון לחברה כאשר יחלו חברות הרכב להביע נכונות לשלב מערכות נהיגה אוטומטית ברכביהן.

צומחת במהירות

מהעדכון האחרון בתשקיף ההנפקה עולה שהכנסות החברה בשנת 2013 הסתכמו ב-81.2 מיליון דולר, עלייה נאה מסך הכנסות של 40.2 מליון דולר ב-2012 ו-19.16 מיליון ב-2011. כלומר, הצמיחה בהכנסות מגיעה לכ-100% בכל שנה. גם השורה התחתונה השתפרה מהותית במהלך השנים (על בסיס non-GAAP) החל מהפסד של 12.2 מיליון ד’ ב-2011, דרך רווח של 1.8 מליון דולר ב-2012 ועד לרווח של 33 מיליון דולר בשנה שעברה. בקופת החברה כרגע 129.5 מיליון דולר.

החתמים המובילים בהנפקה הם הבנקים גולדמן זאקס ומורגן סטנלי, כשגולדמן זאקס משמש גם כבעל עניין מרכזי עם 17.6% מההון. לחתמים שמורה האופציה לרכוש לאחר ההנפקה עוד 4.16 מיליון מניות. האופציה הזו מטרתה לתת לחתמים תמריץ כספי לשווק את ההנפקה. אם הביקוש למניה יהיה גבוה ומחירן יעלה, החתמים יוכלו לקנות מניות במחיר ההנפקה עד חודש אחר כך ולייצר רווח מהיר.

בעלי מניות נוספים בחברה: שמואל חרל”פ (בעל קבוצת כלמוביל – יבואנית מרצדס, מיצובישי ויונדאי) עם 8.3%, קרן פידליטי – 7.8%, חברת Enterprise Holdings (חברת מכוניות להשכרה הגדולה בארה”ב עם המותג המוכר Rent-A-Car) עם 7.1%, קרן בלקרוק – 5.7% ונשיא החברה, אמנון שעשוע והמנכ”ל צבי אבירם להם אחזקה של 9% מהחברה לכל אחד. עוד שמות ידועים שכבר השקיעו בחברה: לב לבייב, ליאון רקאנטי, יוניון מוטורס של ג’ורג’ חבש (יבואנית טויוטה) וקרן קטליסט.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים