מחבר USB Type-C יספק חיבור הפיך ויתמוך בקצב העברת נתונים של עד 10Gbps

איגוד ה-USB 3.0 Promoter Group הכריז כי הוא מוכן לתחילת הפקתו של מחבר ה-Type-C ההפיך כחלק מתקן USB 3.1. המחבר החדש יאפשר חיבור כבלים למכשירים שונים ללא צורך בבדיקה כיצד יש לחבר את כבל הנתונים, זאת בדומה לכבל ה-Lightning בו משתמשת אפל עבור מכשירי אייפון ואייפד כיום.

מחבר ה-USB Type-C יספק פתרון מועדף עבור כלל הצרכנים ויהווה יתרון לא רק עבור מכשירי סמארטפון וטאבלט, אלא גם עבור מוצרים לבישים ומחשבים אישיים. המחבר תומך בתקן USB 3.1 המספק מהירות העברת נתונים של עד 10Gbps, המהירה עד פי 2.5 מתקן USB 3.0 שהוצג בשנת 2008 ועד פי 20 מתקן USB 2.0, שהוצג בשנת 2000 ועדיין נמצא בשימוש כיום.

בנוסף, תומך מחבר ה-Type-C גם בתקן ה-USB Power, גם הוא אושר היום על-ידי ארגון ה-USB 3.0 Promoter Group. תקן ה-USB Power מספק עד 100 וואט ודרך שילוב מחבר ה-USB Type-C, יאפשר הטענת מוצרים הדורשים כח גדול יותר כמו כוננים ניידים 3.5 אינץ’, מסכים ומוצרים נוספים והכל דרך מחבר USB בלבד וללא צורך בחיבור דרך שנאי לחשמל.

המחבר החדש אמנם לא יספק תמיכה ישירה בכבלים קיימים, אולם ניתן יהיה להשתמש במתאמים שונים על מנת לחבר כבלים שונים אל המחבר החדש וכבלים התואמים את ה-USB Type-C למחברים מהדור הישן. מספר חודשים לאחר ההכרזה על USB 3.1 בשנה שעברה הצהיר הארגון כי יספק התקן החדש תמיכה גם בתקן USB 2.0, אולם כבר אז למדנו על אי התמיכה לאחור ללא שימוש במתאמים.

תחילת הפקתו של המחבר החדש והכבלים התואמים אליו משמעה כי תוך מספר חודשים בודדים אנו עשויים לראות מכשירים המשתמשים בו, אולם אי התאימות הישירה לאחור עשויה להאט את תהליך האימוץ של מחבר ה-Type-C.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים