אינטל מציגה מחבר Thunderbolt 3 שפותח בישראל עם תמיכה ב-USB Type C

צוות הפיתוח הישראלי של מחבר ה-Thunderbolt 3 (צילום: ולדימיר יודוביץ’)

בתערוכת קומפיוטקס הנערכת בטיוואן חשפה היום (ג’) אינטל את מחבר ה-Thunderbolt 3 שפותח בישראל על-ידי עובדים מאינטל חיפה ויספק תמיכה בחיבור ה-USB Type C שכבר הספיק להגיע לכמה מחשבים, כגון המקבוק החדש של אפל והכרומבוק של גוגל.

הדור החדש של מחברי ה-Thunderbolt מאפשר קצב העברת מידע בקצב של 40 גיגה-ביט לשניה, המהירה פי 2 מזו שהציע הדור הקודם ופי 4 מזו עליה הכריז ארגון ה-USB 3.0 Promoter Group עם הצגתו של מחבר ה-USB 3.1 ההפיך (Type C) באוגוסט 2014. המחבר החדש מסוגל יהיה לתמוך בחיבור שני מסכים באיכות 4K ברזולוציה של 4096×2160 וקצב רענון של 60Hz ויאפשר גם אספקת חשמל למכשירים הצורכים עד 100W.

Thunderbolt-3-speed-compare

בנוסף לקצב העברת הנתונים הגבוה והחיבור ההפיך מספק מחבר ה-Thunderbolt 3 תמיכה גם במגוון רחב של התקנים נוספים, בהם USB 3.1, DisplayPort 1.2, HDMI 2.0, USB 3.0 ו-PCI Express (דור 3). בחברה מציינים כי המחבר יאפשר חיבור של כרטיסי מסך חיצוניים למחשבים ניידים וחיבור שני מחשבים יחדיו באמצעות המחבר לצורך העברת נתונים ביניהם (Peer-to-Peer) בעזרת תמיכה בקישוריות 10Gigabit Ethernet.

Thunderbolt-3-ports-support

הבחירה של אינטל ושותפותיה לפיתוח מחברי ה-Thunderbolt 3 עם תמיכה ב-USB Type C תאפשר להזניק את התקן באופן משמעותי אל מול המתחרה העיקרי – USB 3.1. התמיכה של המחבר החדש בתקנים מגוונים תאפשר תמיכה בכמות נכבדה של מכשירים העושים כיום שימוש במחבר ה-USB, כאשר מאינטל נמסר כי כבר בסוף 2015 יושקו מחשבים התומכים ב-Thunderbolt 3.

מעבדי ה-Skylake בדרכם לשוק

לצד ההכרזה על מחבר ה-Thunderbolt 3, חשפה אינטל כי מעבדי הדור השישי של החברה (שם קוד: Skylake), הנבנים בתהליך 14 ננומטר, שפותחו במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, צפויים להגיע לשוק במחשבים שיוצגו כבר במהלך המחצית השניה של השנה.

דגם פיתוח של מחשב המבוסס על מעבדי ה-Skylake הוצג בתערוכת קומפיוטקס. המחשב המדובר שייך לקטגוריית מחשבי ה-2 ב-1 ונושא את שם הקוד Panther Mountain, כשעוביו עומד על 8 מ”מ בלבד. המחשב כולל תצוגת Ultra HD/4K, חיבורי USB Type C ואת מצלמת העומק RealSense, גם היא פותחה על-ידי קבוצת המחשוב התפיסתי באינטל ישראל.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים