דיווח: Google Glass Enterprise תשלב מעבד של אינטל ותציג חיי סוללה ארוכים

גוגל גלאס (מקור: Google)

עברה כחצי שנה מאז החליטו בגוגל להקפיא את פרוייקט Google Glass כמוצר צרכני. אז, כזכור, מסרו בחברה כי הפרוייקט יעבור להתמקד במתן פתרונות עבור המגזר העסקי, כאשר דיווחים נוספים אף קישרו את אינטל כיצרנית אשר תספק את שבבי העיבוד עבור גרסת המשקפיים החדשה. כעת נראה כי מועד השקתם איננו רחוק, כך על פי פרטים חדשים הצצים ברשת אודות דגם משקפיים הקרוי בגוגל Enterprise Edition.

המידע מופיע באתר 9to5google ומגיע ממקור אנונימי המקורב לעניין. בהתאם לדיווחים הקודמים, המקור מאשר כי המשקפיים יתבססו על שבב מסדרת Atom של אינטל, אולם לא מציין את דגמו המדוייק. הוא מוסיף כי השבב יפעל בתדר שעון גבוה למדי ביחס למכשירים לבישים אחרים, מה שייתכן ומצביע על גידול ברמת הביצועים. זאת בעוד צריכת האנרגיה הופחתה ביחס לדגם ה-Explorer המקורי, והמשקפיים צפויים להציע חיי סוללה מעט ארוכים יותר.

באשר לעיצוב החיצוני, מציין המקור כי הדגם החדש יציע רכיב תצוגה גדול יותר. אולם טרם ברור האם שטח התצוגה עצמו יגדל, או שמא צורתו המוארכת של הרכיב נועדה להסיט בלבד את שטח התצוגה מפינתו הימנית העליונה בשדה הראיה של המשתמש למיקום נח יותר למעלה ובמרכז. עוד נמסר כי גוגל תציע סוללה חיצונית שתאפשר להאריך את זמן העבודה עבור שימושים מסויימים הדורשים הפעלה ממושכת של למעלה ממספר שעות בודדות.

לבסוף, מציינים באתר כי גרסת המשקפיים החדשה תציע תמיכה בקישוריות Wi-Fi בתדר 5GHz, דבר אשר, ככל הנראה, נועד לאפשר הזרמת וידאו באיכות גבוהה בהתאם לדרישות הצרכנים העסקיים.

בהנחה כי השקת המשקפיים במגזר העסקי אכן תוליד את הלקחים הדרושים להבשלתם עבור השוק הצרכני, אנו שמחים לראות את התוכנית מתחילה להתממש. עתה נותרת השאלה כמה זמן יארך התהליך?

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים