גאדג’טי מסקר: Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי) Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

בחודש פברואר האחרון הציגה סמסונג את סדרת מכשירי הדגל החדשה שלה, Galaxy S7, עימה הביאה החברה עדכונים לרכיבים רבים במכשיר. אם בשנה שעברה היה רצונה של יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם להציג חדשנות בצד העיצוב ולהוכיח כי פלסטיק זה לא לעד, הרי שסדרת ה-Galaxy S7 מגיעה בסימן של שפצורים מתחת למכסה המנוע. עדכונים אלו התייחסו באופן ישיר לטענותיהם של לקוחות רבים בנוגע לסדרת ה-Galaxy S6 מהשנה שעברה ואף שלא מדובר בשינוי מרחיק לכת בפן עיצובם החיצוני של הדגמים החדשים, גם לחלק זה סיפקה סמסונג ליטושים קלים.

עם השקתה של סדרת הגלקסי החדשה בישראל קיבלנו לידנו את מכשיר ה-Galaxy S7 בגרסתו הסטנדרטית השטוחה בצבע הכסוף. בחנו את המכשיר למשך שבועיים כדי לנסות ולהבין האם התיקונים שביצעה סמסונג בסדרה החדשה אכן תואמים את החסרונות אותם הרגשנו בדגמי ה-Galaxy S6 מהשנה הקודמת.

מה בקופסה

אריזת המכשיר שמרה על קווי המתאר שהוצגו בשנה שעברה עם סדרת ה-Galaxy S6, אולם בסמסונג דאגו לשדר עודף יוקרה בשנה זו. את מקומו של צבע הקרם הלבן תופס כעת הצבע השחור, אשר מדגיש את לוגו החברה והמכשיר המוטבעים בצבעים כסוף וכחול בהתאמה ונוצצים באפקט מחזיר אור מרשים. הקופסה נפתחת כעת בהרמה מהצד במקום בשליפה החוצה, מעט כמו הדלוריאן מ”בחזרה לעתיד”.

רכיב מפתיע שמופיע לראשונה באריזת מכשיר הגלקסי החדש של סמסונג הינו מתאם microUSB ל-USB, המאפשר העברת נתונים מהירה בין מכשירים. הדבר יאפשר למשתמשי אנדרואיד קיימים ואף למשתמשי אייפון לבצע העברת קבצים מהירה למכשיר החדש ללא צורך בהגדרת חשבונות משתמש.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

באריזה תמצאו:

 • מכשיר Samsung Galaxy S7
 • כבל נתונים microUSB-to-USB
 • שנאי מתאם מ-USB לשקע חשמל
 • סיכה לפתיחת מגירת ה-nanoSIM\microSD
 • ספרי הוראות וכתב אחריות
 • אוזניות מסוג in-Ear עם מיקרופון ושלט
 • מתאם microUSB-to-USB

עיצוב ואיכות בניה

מבנה המתכת והזכוכית שהופיעו לראשונה בדגמי סדרת הגלקסי בשנה שעברה חוזרים לככב זו שנה נוספת. שינויים רבים במבנה המכשיר לא תמצאו כאן, אך סמסונג כן הוסיפה מעט נפח למכשיר והוא כעת עבה יותר ומעט יותר נוח לאחיזה, אם כי רחוק ממושלם. שינוי נוסף בצד העיצוב מאמץ ה-Galaxy S7 ממכשיר הפאבלט של סמסונג מן השנה שעברה, ה-Galaxy Note 5. כעת תוכלו למצוא את שולי הגב הקמורים שישפרו מעט את האחיזה במכשיר.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

הבחירה בשילוב זכוכית משני צידי המכשיר כבר התבררה כנאה ויזואלית בשנה שעברה, אבל מעט… סליחה, מאוד (!) קשה לקבל את מגנט טביעות האצבע הזה. ההנחה שלי היא כי סמסונג פשוט מבקשת להדגיש בפנינו כמה חיידקים נמצאים לנו על גבי המכשיר בכל רגע דרך טביעות האצבע שמכערות אותו עד מאוד.

איכות הבניה של המכשיר היא ברמה גבוהה למדי. ניתן להרגיש את המתכת והזכוכית היטב ואף משקלו הקל לא מדובר בתחושה של צעצוע ביד. החיסרון בשילוב חומרים אלו היא רמת החלקלקות הגבוהה שגורמת למכשיר להחליק לא פעם לא רק מהיד, אלא אפילו מהכיס אם לא תיזהרו בשליפתו. למי מכם שנוהג ללבוש מכנסי טרנינג עם כיסים לא עמוקים אספק אזהרת מסע – המכשיר בהחלט עשוי למצוא דרכו לקרקע בהחלקה מהירה היישר מכיס המכנסיים וללא כל עזרה נוספת.

Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

בגב המכשיר הצליחה סמסונג להפחית באופן משמעותי את בליטת המצלמה, כך שגבו ייראה טוב בהרבה מזה של ה-Galaxy S6, אך אין הדבר אומר שנפטרנו מהנענוע של המכשיר כאשר הוא יושב על השולחן. לצערי, המצלמה עדיין בולטת מספיק כדי לגרום לנדנוד לא קטן כאשר תגעו באחד מקצוות המכשיר, כאשר גם נגיעה בשוליו תגרום לנדנוד קל שנוצר עקב שילוב שולי הגב הקמורים.

גודלו הפיזי של ה-Galaxy S7 יושב בנקודה טובה למדי. ניתן להשתמש בו ביד אחת ללא קושי גדול, פרט לכפתורים הקפסטיביים, הנוטים להילחץ גם כשלא תרצו בדבר. כפתור ההפעלה נמצא במקום נוח לגישה וכפתורי ויסות השמע מופרדים ברווח גדול למדי, שימנע לחיצות לא נכונות. גם בצד הכפתורים אפשר להבחין שסמסונג מספקת את המבנה העמיד, החזק והיוקרתי המלווה את יתר המכשיר.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

קורא טביעות האצבע

לבסוף, ישנו את כפתור הבית, אשר מאוד נוח ללחיצה ומשלב גם הפעם את קורא טביעות האצבע הביומטרי. הקורא הביומטרי החדש הינו מהיר בהרבה בדגם הגלקסי S7 וכמות טעויות הזיהוי גם היא ירדה פלאים אל מול דגמי השנה שעברה. עדיין לא מדובר בקורא טביעות האצבע המהיר או המדויק ביותר הקיים כיום בשוק, אולם בהחלט חל בו שיפור ניכר.

בסקירות קודמות לא התייחסתי לנושא, אך מאחר שקיבלתי מבול של פניות על שריטות שנוצרות על כפתור הבית לאחר סקירותיי את ה-Galaxy S6, S6 Edge Plus ו-Galaxy Note 5, אתייחס לנושא זה עבור ה-Galaxy S7. גם פה שמתי לב לשריטות קלות שנוצרות על גבי כפתור הבית, אולם הן כמעט ובלתי נראות. חשוב לי להדגיש שהשריטות על-גבי כפתור הבית בכל אחד מהמכשירים שסקרתי בעבר לא השפיעו על מהירות או דיוק הזיהוי של טביעת האצבע, לפחות לא באופן מורגש.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

עמידות בפני מים ואבק

עבור ה-Galaxy S7 הוסיפה סמסונג תמיכה בתקן IP68 לעמידות בפני מים ואבק. הפונקציה כבר קיימת במכשירים אחרים וליוותה את דגמי מכשירי הדגל של סוני מזה שנים. בעוד שלא מדובר בפונקציה המהווה הכרח, בהחלט קיימים לה מספר יתרונות. האופציה לנקות את המכשיר מנזקי אוכל היא תמיד אחת המתקבלת בשמחה וגם להעביר לו שטיפה מידי פעם מתחת לברז מים הינו דבר המתקבל היטב.

את המכשיר בדקתי מתחת לברז מים, בהתזות שונות וגם בבריכה, אולם יש לציין כי מים עם כלור אינם נמצאים ברשימת ההמלצות לשימוש במכשיר. המשיך המכשיר לתפקד לאחר כל אחת מבדיקות אלו, ואפשר שימוש מוגבל למדי מתחת למים תוך הצגת לחיצות בלתי רצוניות על המסך בזמן המגע עם מים שהפעילו דברים שונים במכשיר.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

שלוש בעיות בהן נתקלתי בזמן בדיקת עמידותו של המכשיר במים היו:

 • טעינה – כפי שהעידו דיווחים קודמים אודות המכשיר, לא ניתן להטעין את הגלקסי אס 7 מיד לאחר שבא במגע עם מים לצד שקע הטעינה. סמסונג אף מגדילה ראש ומציגה התראה בנושא על גבי מסך המכשיר.
 • שמע – לאחר המגע עם מים לצד חריצי הרמקול בתחתית המכשיר, יש לצפות לשינויים בעוצמה ובאיכות השמע הבוקעים מהרמקול. גם במקרה זה לא הייתה השפעה ארוכת טווח ולאחר שהתייבש המכשיר מעט הוא חזר למצבו המקורי.
 • אחריות – סעיף הגבלת האחריות בתעודת האחריות לצרכן המצורפת באריזת המכשיר כולל התייחסות לנושא הנוזלים ומדגיש באופן ברור למדי כי האחריות לא תקפה במקרה של חדירת נוזלים למכשיר. זהו נוסח הסעיף הנוגע להגבלת האחריות על המכשיר: “חדירת נוזלים, סימני רטיבות, קורוזיה וחשיפת המוצר לתנאים סביבתיים בלתי נאותים (כגון חום, קור, לחות)“.

לסיכום, אם בשנה שעברה הצלחתי להתפעל מכך שבסמסונג יודעים לשלב עיצוב נאה ללא שימוש בפלסטיק, כעת אני יכול להתפכח ולומר שלמרות שהעיצוב מרשים ואיכות הבניה הגבוהה, מהוות האחיזה הלא נוחה במיוחד, החלקתו של המכשיר מהיד וטביעות האצבע, אוי טביעות האצבע, לנקודות שדי הורסות את הרושם הראשוני הטוב המתקבל מהמכשיר.

חומרה וביצועים

בניגוד לשנה שעברה, בדגמי הדגל של 2016 שילבה סמסונג שתי מערכות-על-שבב שונות במכשיריה. בישראל משווק על-ידי הנציגות הרשמיות הדגם הכולל את ה-Exynos 8890 מתוצרת סמסונג, אך בשוק הישראלי קיימים גם דגמים המשלבים את ה-Snapdragon 820 של קוואלקום. יחידת הסקירה שנמצאת ברשותנו כוללת את המערכת-על-שבב של סמסונג, ואליה אתייחס בסקירה זו.

לצד המעבד החזק בעל שמונה הליבות משלבת סמסונג זיכרון בנפח של 4GB RAM, המהווה לשדרוג של גיגה נוסף בהשוואה לדגמי השנה הקודמת של הסדרה. הביצועים תואמים את החומרה וה-Galaxy S7 לא מגמגם באף לא אחת מהפעולות המתבצעות במכשיר, החל מגלישה ברשת וכלה במשחקים כבדים במיוחד.

ההתחממות שידע הדגם הקודם בסדרה כבר כמעט שאינה קיימת. בזמן צפיה ממושכת בסרטים ומשחק תחושו בהתחממות המכשיר, אולם זו תהיה קלה למדי. את בעיית ההתחממות ייחסתי בשנה שעברה לדקיקותו של המכשיר וכעת נראה כי סמסונג פתרה בעיה זו על ידי הפיכתו לעבה יותר.

מסך ותצוגה

הפרמטרים של מסך ה-Galaxy S7 זהים לאלו של המכשיר שהוצג בשנה שעברה. אף שמדובר בדגם חדש של מסך, קשה היה להבחין בשינויים אל מול התצוגה המושלמת למדי שהוצגה עוד בשנה שעברה עם הגלקסי S6. מדובר במסך בגודל 5.1 אינץ’ בעל רזולוציית תצוגה Quad HD בפריסה של 1440×2560 פיקסלים על גבי פאנל Super AMOLED, המעניק צבעים עשירים למדי.

השנה שילבה סמסונג אפשרות נוספת למסך אשר כעת מאפשר הפעלת מצב תצוגה הדולקת תמיד, דרכה תוכלו לצפות בנתונים שונים אודות המכשיר מבלי להדליק את המסך, המהווה לצרכן אנרגיה משמעותי. אלו מכם החוששים מצריבת על המסך כתוצאה משימוש בפונקציה יכולים להיות רגועים – סמסונג מציגה את המידע על גבי המסך בסגנון “שומר מסך” הנע לנקודות שונות בו כל מספר שניות. עם זאת, הדבר יכול להטריד מעט אם המכשיר נמצא לידכם על השולחן כשפניו כלפי מעלה.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

את התצוגה הדולקת תמיד ניתן לכבות דרך ההגדרות במידה שלא התחברתם לקונספט, כאשר תפריט ההגדרות מציע גם בחירה בין שלושה מצבי תצוגה:

 • שעון – המציג את השעה, התאריך ואת אחוזי הסוללה הנותרים ומלווה בתמונת רקע לבחירה מבין 4 אפשרויות שונות. ניתן גם לבחור את סגנון השעון שיוצג בין 7 אופציות הכוללות שעונים דיגיטלים, אנאלוגים ואף ריבוי שעונים.
 • לוח שנה – המציג את לוח השנה על גבי מסך הנעילה ומאפשר בחירה בין שני מצבים שונים המדגישים את השעון או את התאריך.
 • תמונה – מציג תמונה לבחירה על גבי מסך הנעילה. כאן יש בחירה בין 3 תמונות מוכנות מראש ולא תוכלו לבחור תמונה משלכם מגלריית התמונות.

מערכת ההפעלה וממשק המשתמש

מערכת ההפעלה אנדרואיד 6.0 מרשמלו מגיעה באופן מובנה על מכשירי ה-Galaxy S7 החדשים של סמסונג ומביאה עימה כמה מהפונקציות החדשות של אנדרואיד התורמות לשיפור חיי הסוללה. בסמסונג נהגו לאורך השנים להוסיף פונקציות שונות דרך ממשק המשתמש שלא היו קיימות בעבר בגרסאות הבסיסיות של אנדרואיד ועל כן משתמשי הסמארטפונים של סמסונג עשויים לא להבחין בשינויים רבים בגרסה החדשה, אליהם היו רגילים מגרסאות קודמות.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)אפשרות אחת שלא ניתן לפספס היא הוספת הצגת תיבות ההרשאות לאחר התקנת אפליקציות חדשות על גבי המכשיר. פונקציה זו מוכרת היטב דווקא למשתמשי האייפון, ועם הגעתו של עדכון “מרשמלו” גם משתמשי אנדרואיד ילמדו להכירה. הפונקציה החדשה מאפשרת ניהול צמוד יותר של הרשאות שימוש ברכיבים שונים במכשיר ותקפיץ בפניכם חלון התרעה כאשר תבקש אפליקציה להשתמש במצלמה, במיקרופון, באלבום התמונות וברכיבים נוספים במכשיר.

דרך מנהל היישומים הממוקם תחת תפריט ההגדרות תוכלו לשנות הרשאות אלו באופן ידני עבור כל אפליקציה המותקנת על גבי המכשיר, כך שבכל רגע תוכלו לצפות באילו רכיבים במכשיר מבצעות האפליקציות השונות שימוש ואף לשנות הגדרות אלו. בנוסף, ניתן לשנות גם את יישומי ברירת המחדל המוגדרים במכשיר כמו דפדפן, יישום שיחות והודעות.

טרם הציגה סמסונג לראשונה את ה-Galaxy S7, נסובו סביב המכשיר שמועות כי ממשק המשתמש לא יציג את מגירת האפליקציות ויוסב להצגת כלל האפליקציות על גבי מסכי הבית. פונקציה זו אינה מופעלת כברירת מחדל ואף אינה זמינה להפעלה פשוטה דרך תפריטי ההגדרות במכשיר, אולם היא קיימת וחבויה מאחורי תפריט “תכונות מתקדמות” במכשיר בו מסתתרת אפשרות להפעלת “Galaxy Labs”, אותן מציינת סמסונג כ”פונקציות ניסיוניות” בלבד. יש להניח ששילוב פונקציה זו נעשה עבור משתמשי אייפון או מי מדגמי המכשירים הסינים השונים הכוללים ממשק ללא מגירת אפליקציות וממש רוצים להמשיך להשתמש בממשק מסוג זה.

כמות האפליקציות המותקנות על גבי המכשיר היישר מהקופסה אינה כה גדולה, אך עדיין תמצאו לא מעט מהן. ביניהן, שלל אפליקציות גוגל, 5 אפליקציות מבית מיקרוסופט, אפליקציות הרשתות החברתיות פייסבוק, אינסטגרם ו-Whatsapp ולצד כל אלו אפליקציות המערכת של סמסונג. קרוב ל-40 בסה”כ.

מולטימדיה

המסכים של סמסונג כיכבו בשנים האחרונות כאשר היה זה הזמן לבחון את מכשיריה ככלי מולטימדיה לשם צפיה בסרטים, תמונות, הנאה ממשחקים והאזנה למוסיקה, והדבר אינו שונה גם השנה. מסך ה-Galaxy S7 הוא הטוב ביותר מבין מסכי הסמארטפונים שהוצגו השנה למרות שזו רק החלה.

יתרון נוסף למכשיריה של סמסונג היה הרמקול החזק במיוחד, אולם הפעם ישנה התחושה כאילו הופחתה מעט עוצמתו וכי הוא מדייק מעט פחות מבשנה שעברה. הצלילים עדיין חזקים ומדוייקים למדי, אולם ישנה ירידה קלה בביצועי הרמקול בדגם החדש.

נפח האחסון הזמין במכשיר עומד על 32 גיגה ועם דגם ה-Galaxy S7 הוא ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני המשולב במגירת ה-nanoSIM. זיכרון המערכת תופס כ-7.3 גיגה משטח המכשיר, כך שלשם אחסון קבצים תוכלו לעשות שימוש בכ-24.7 גיגה “בלבד”.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

משחקים משחקים משחקים

משחקים גם הם הופכים לחלק חשוב במיוחד עבור סמסונג עם הצגתו של הגלקסי S7 וניכר כי בחברה רוצים שתתייחסו למכשיר כקונסולת משחק לכל דבר. ב-Galaxy S7 תמצאו אפליקציות והגדרות ייעודיות חדשות המיועדות למשחקים באופן ספציפי.

ה-Game Launcher שקיים באופן מובנה על המכשיר מאפשר הפעלת מצב חיסכון בחשמל בזמן משחק ובחירה בין שלוש אפשרויות שונות:

 • כבוי – מצב זה יציג את המשחק ברזולוציה רגילה בקצב רענון של עד 60 פריימים בשניה.
 • חסוך בחשמל – מצב זה יציג רזולוציה נמוכה יותר ויאפשר קצב רענון של עד 30 פריימים בשניה.
 • חסוך מתח בסוללה – מצב זה יציג את הרזולוציה הנמוכה ביותר ויאפשר קצב רענון של עד 30 פריימים בשניה.

בזמן השימוש במצבי המשחק החסכוניים לא הרגשתי ירידה משמעותית בביצועים במשחקים שונים, אך ירידה באיכות הצפיה בהחלט הייתה מורגשת בעקבות ההפחתה ברזולוציית התצוגה.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

ה-Game Launcher יאפשר לכם גישה מהירה ומסודרת למשחקים המותקנים על גבי המכשיר וההגדרות השונות הזמינות בו כוללות חסימת התראות נכנסות מאפליקציות בזמן משחק ואפילו כיבוי הכפתורים הקפסיטיביים שנוטים להילחץ בטעות ולמנוע הנאה רצופה מהמשחק. עת הופעלה הפונקציה של חסימת ההתראות נתקלתי מספר פעמים בחסימתן של שיחות טלפון, משהו שבסמסונג מזהירים מפניו עוד לפני הפעלת הפונקציה.

בזמן משחק יוצג ה-Game Launcher כתפריט קטן שיפתח בלחיצה, אז תוצג בפניכם אופציה לתפיסת תמונת מסך מהמשחק, לכידת וידאו והפעלה\כיבוי של הכפתורים הקפסיטיביים וההתראות. הקלטת הוידאו לא הפריעה למשחק השוטף, אם כי האודיו המוקלט דרך המיקרופון החיצוני יישמע באיכות ירודה לעומת האיכות בה נשמע במשחק המקורי.

סוללה

אחד השיפורים הנחוצים ביותר ששילבה סמסונג בגלקסי S7 הגיע בדמות חיי סוללה משופרים. החברה לא חששה לספק מכשיר עבה יותר על מנת לשלב בו סוללה בעלת קיבולת גבוהה של 3,000mAh (לעומת סוללת 2,550mAh ב-Galaxy S6). זמן השימוש במסך עמד בין 3-4 שעות, מה שאומר שברוב המקרים ימשוך עבורכם המכשיר עד שעות הערב ללא בעיה בשימוש סטנדרטי, ולעיתים גם בשימושים מעט כבדים יותר.

אם תרצו להוסיף עוד מעט זמן לחיי הסוללה תוכלו לכבות את מנגנון המסך הדולק תמיד דרך הגדרות המכשיר. בבחינת ה-Galaxy S7 מצאתי שהדבר מוסיף בין 5%-10% לחיי הסוללה תחת שימושים סטנדרטיים.

טעינה מהירה

יתרון חשוב נוסף הוא אפשרות הטעינה המהירה, זו אפשרה לי לקבל 15 אחוזי סוללה לאחר 10 דקות טעינה בלבד, כאשר לאחר 30 דקות הגיעה סוללת המכשיר לכ-40 אחוזים מקיבולת הסוללה. טעינה מלאה למכשיר בוצעה סביב 85 דקות בממוצע.

מי מכם שבוחר לעשות שימוש במכשיר גם בזמן טעינה, יגלה כי הוא נוטה להתחמם מאוד. הדבר קורה מאחר שהטעינה המהירה גורמת להתחממות המכשיר, כאשר יחד עם שימוש רציף בו עשוי הגלקסי S7 להתחמם במיוחד. לשם כך, מאפשרת סמסונג לכבות את אפשרות הטעינה המהירה דרך תפריט ההגדרות.

מצלמה

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)
Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג’טי)

מערך הצילום בסמארטפון ה-Galaxy S7 כולל מצלמה ראשית בעלת חיישן 12 מגה-פיקסל. מדובר בירידה בכמות הפיקסלים לעומת דגמי השנה שעברה שהציגה מצלמת ה-16 מגה-פיקסל, אולם כעת מדובר בפיקסלים גדולים יותר, להם קוראת החברה Dual-Pixel.

יתרונותיה של המצלמה החדשה במכשיר הדגל של סמסונג לא מגיעים בתמונות מרשימות יותר ועל כן אני סולד מעצם כך שבסמסונג מבצעים ולו הקבלה קטנה לחלק מהפונקציות הקיימות במצלמות ה-DLSR. מבט מקרוב על התמונות של ה-Galaxy S7 יחשוף הרבה גרעיניות בתמונות סביב המוקד בתנאי תאורה פחות מאופטימיליים, אך צילום באור יום יוכיח עצמו כאחד הטובים והמרשימים שנראו במצלמות סמארטפון.

עיקר השימוש בתמונות שיצולמו במצלמה אחרי הכל יהיו לשם שיתוף עם חברים, משפחה ודרך רשתות חברתיות, שם יוצגו מחדש על מסכים קטנים וייראו נפלא. צילומי מאקרו הם כנראה הפורטה של המצלמה החדשה של סמסונג והמיקוד המתבצע סביב אובייקט קרוב, המשאיר את שאר הסביבה מחוץ לפוקוס, בהחלט מציג תמונות מרשימות מבחינה ויזואלית.

פשטות השימוש

הערך במצלמות סמארטפון מגיע בפשטות השימוש בהן, משהו שסמסונג עושה היטב. הפעלת המצלמה מהירה מאוד ומתבצעת דרך לחיצה כפולה על כפתור הבית מכל מקום או בגרירת אייקון המצלמה ממסך הנעילה. בשני המקרים מדובר בפתיחה המהירה ביותר למצלמה הקיימת היום וזו תאפשר ללכוד תמונות ברגע מבלי לפספס דבר.

אפליקציית המצלמה הינה אחת מהפשוטות והברורות ביותר שקיימות בשוק, כאשר כל הכפתורים הנחוצים מוצגים דרכה באופן נוח וברור. אפשרות לכידת התמונות או הוידאו תמיד זמינה להפעלה מיידית וכך גם אפשרויות ההפעלה והכיבוי של פונקציות שונות כמו מבזק, HDR, טיימר, בחירת איכות הצילום, אפקטים ומעבר למצלמת הסלפי.

הפוקוס של המכשיר הינו מהיר במיוחד וכל תזוזה של המכשיר או שינוי נקודת המיקוד תבצע מיקוד מהיר מחדש בהרף עין. מצבי הצילום השונים הזמינים יאפשרו לכם לבחור בין מגוון אפשרויות אם אינכם מעוניינים בצילום בעזרת הפונקציה האוטומטית של סמסונג. תוכלו להשתמש בהגדרות צילום ידניות, לצלם וידאו בהילוך מהיר (Timelapse) או איטי ואף ליצור קיצורי דרך במסך הבית למצבי צילום ספציפיים שאתם אוהבים לשם שליפה מהירה.

צילום לילי

המצלמה החדשה של ה-Galaxy S7 מרשימה במיוחד בצילום בתנאי תאורה נמוכים בשל יכולתה להפיק תמונה מוארת גם בחשיכה, אולם היא עדיין ניחנת בכמה מגרעות. המניפולציות הרבות שמבצעת סמסונג בתמונה גורמות לתמונות בתנאי תאורה נמוכים להיראות מגורענות וצהובות, אם כי לא בכל תמונה ניתן יהיה להבחין בכך, לפחות לא מצפיה דרך המכשיר עצמו.

בסה”כ מדובר בצילומים מרשימים בתאי תאורה נמוכים ומעבר למה שמצליחות לספק מרבית מצלמות הסמארטפון הקיימות כיום בשוק, וזהו צעד בכיוון הנכון.

צילום הוידאו מתאפשר באיכות גבוהה במיוחד של UHD 4K, כאשר התמיכה בייצוב וידאו מגיעה כעת גם לסרטונים באיכות QHD 2K. אציין כי ייצוב הוידאו באיכות הגבוהה מעט מגמגם לעיתים, כך שעדיין מומלץ להשתמש בו ברזולוציות נמוכות יותר.

מצלמת הסלפי שומרת על חיישן ה-5 מגה-פיקסל ומציגה מגוון אפשרויות צילום, בהן גם מצב “סלפי פנורמי” שיאפשר לכם לתפוס יותר תוכן בתמונה תוך הקרבת מעט יותר זמן בו תידרשו לסובב את המצלמה כדי לתפוס את כל החברים. לצד צילום הסלפי תמצאו אפשרויות “התייפיפות” שיאפשרו לכם לכוון את גוון העור, את כיוון התאורה וגם פונקציות פחות בריאות כמו “הצרת פרצוף”, “עיניים גדולות” ו”תיקון צורה”.

איכות תמונות הסלפי מפתיעה לטובה והן אף מרגישות מעט פחות מעובדות, אלא אם, כמובן, תשתמשו בפילטרים ובאפשרויות ההתייפיפות השונות.

סיכום

ה-Galaxy S7 הוא ההוכחה של סמסונג כי היא מסוגלת לספק תוצאות כאשר ניתנת לה ההזדמנות השניה להוכיח כי היא מסוגלת לשלב במכשיר דגל חומרה איכותית המספקת ביצועים גבוהים לצד עיצוב מרשים. הבחירה בזכוכית והמתכת מוכיחה עצמה פעם נוספת, אולם מגנט טביעות האצבע הוא ככל הנראה הדבר הכי פחות סקסי שקיים במכשיר פרט למחירו הגבוה.

עם סוללה טובה למדי בעלת יכולת טעינה מהירה, מצלמה שמספקת את התוצאות ומסך שממשיך להיות אחד מהמרשימים בשוק, נמצא מכשיר הדגל החדש של יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם גבוה בראש רשימת הסמארטפונים המוצלחים של השנה.

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
10/10
מסך ותצוגה
10/10
מערכת הפעלה
8/10
מולטימדיה
9/10
סוללה
9/10
מצלמה
9/10
9
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • חיי סוללה וטעינה מהירה
 • מסך מרשים
 • מצלמה איכותית
 • עיצוב נעים לעין
מה פחות אהבנו
 • מגנט לטביעות אצבע
 • קורא טביעות אצבע דרוש ליטוש
 • תמונות צהובות ומגורענות בתנאי תאורה נמוכים

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: 3,499 שקלים
 • שוק פתוח: 3,250 שקלים

השוואת מפרטים