מיקרוסופט משיקה סביבת עבודה חדשה שתסייע למפתחים לפתח צ'אטבוטים

אירוע המפתחים Build 2016 של מיקרוסופט היה רווי הכרזות והודעות על עתידה ועל המגמות, שעל פי החברה מרדמונד, ישלטו בעתיד. אחת ההכרזות המשמעותיות אמש (ד') הייתה ללא ספק ההשקה של סביבת העבודה החדשה שתאפשר למפתחים ליצור צ'אטבוטים (Chatbot) חדשים אותם ניתן יהיה להטמיע במגוון רחב של שירותים ואף להציג דרכם "ממשק" חדש שבו יכולו המפתחים לתקשר עם המשתמשים.

כבר עכשיו ניתן להתחיל לפתח את הבוטים ומיקרוסופט אף חשפה את ה-SDK של BotBuilder עמו המפתחים יעבדו. למרבה ההפתעה, ניתן ליצור אינטגרציה והטמעה של הבוטים במגוון רחב של שירותים, לא רק של מיקרוסופט עצמה, כדוגמת Slack, סקייפ, טלגרם, מייל ואפילו בהודעות SMS. בשורה התחתונה, הבשורה האמיתית היא שמפתחים יכולו לפתח במקום אחד את הבוטים שלהם ואז לשחרר אותם במגוון רחב של פלטפורמות בקלות ובמהירות.

מיקרוסופט דאגה לפתח כמה בוטים בעצמה בכדי להעניק למפתחים טעימה באשר לדרך בה השירות עובד ומה הם הגבולות של אותם בוטים. כבר עכשיו ישנו עמוד מיוחד שמוקדש לכל הבוטים שפותחו בסביבה החדשה וניתן אף לקיים איתם שיחות קצרות בהתאם לתחום הפעילות שלהם. דוגמה אחת לכך היא בוט מיוחד שמיקרוסופט פיתחה שיכול לסייע לכל באי הכנס ולהעניק להם מידע אודות שעות הפעילות, מציאת מלונות באזור, מסעדות מומלצות ועוד.

לצד בוט זה ניתן למצוא בוטים שיכולים לעזור למשתמש למצוא חדשות, מוזיקה מעניינת ועוד. את כל הבוטים ניתן להוסיף כאיש קשר חדש לחשבון הסקייפ או הטלגרם שלכם. לצערנו, לא הצלחנו להוסיף את הבוטים השונים לחשבון הסקייפ שלנו, אך דווקא כן הצלחנו לשוחח עם הבוט שמסייע לכל באי הכנס.

במקרה זה יצאנו עם תחושות מעורבות מאחר וצריך להקפיד להתכתב בצורה ברורה ומדויקת בכדי שהבוט יבין את הבקשה – ברגע שתדברו בשפה חופשית יותר הבוט לא ידע מה לעשות. ישנה עוד דרך ארוכה לשיפור יכולות הבוטים, אבל כבר עכשיו ישנם ניצנים ראשונים לשירותי צ'אטבוט שיכולים לסייע למשתמשים במידה כזו או אחרת.

בוטים הם האפליקציות החדשות

מיקרוסופט מהמרת על תחום הבוטים ומאמינה כי מדובר באחת המגמות החמות והחשובות בעולם הטכנולוגי. לא לחינם אמר מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, אתמול באירוע כי "בוטים הם האפליקציות החדשות". בעידן בו מרבית התקשורת שלנו נעשית גם כך בצורת התכתבות, אין טבעי יותר מלהכניס לאותו עולם גם מערכות אינטיליגנציה מלאכותית שידעו לשרת אותנו. הבוטים יאפשרו למשתמשים להישאר באותה סביבה מוכרת ונוחה, ומעל כל זה, לאפשר להם להמשיך ליהנות מאותה חווית שימוש, כאשר חלון הצ'אט הוא הוא הממשק החדש שיהיה הבסיס למגוון רחב של שירותים שונים.

מיקרוסופט אינה השחקנית היחידה שאימצה לחיקה את תחום הבוטים וענקיות תוכנה גדולות אחרות כבר מתחילות להבין את המשמעות הגדולה שלהם. לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על שמועה חדשה הגורסת כי גוגל שוקדת בימים אלו שירות צ'אט שיכלול מערכת אינטיליגנציה מלאכותית – צ'אטבוט, במילים פשוטות.

לצידה גם חברת Slack, המציעה שירותי תקשורת לצוותים קטנים, חרטה על דגלה לקחת את תחום הבוטים כמה צעדים קדימה. כבר היום ניתן למצוא מספר רב של בוטים שניתן להטמיע בשירות שפותחו על ידי החברה ועל ידי מפתחים חיצוניים. דוגמה נוספת לחשיבות של אותם בוטים, היא אתגר שיצרה קרן ההון סיכון הישראלית "אלף" בשיתוף עם Slack בו היא תציע פרס כספי בסך 50 אלף דולר למפתח שיבנה בוט שיסייע ליזמים.

לפרטים נוספים ולסביבת העבודה – לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות