דיווח: אמזון תשיק בקרוב שירות הזרמת מוסיקה חדש בתשלום

דוכן אמזון בתערוכת IFA 2015 בברלין, ספטמבר 2015 (צילום: גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

תחום הזרמת המוסיקה עתיד לקבל שירות חדש בתשלום מבית היוצר של אמזון, כך עולה מדיווח רויטרס, לפיו תשיק ענקית קמעונאות הרשת שירות מוסיקה עצמאי על מנת להתחרות בשירותים קיימים כמו אלו של ספוטיפיי (Spotify) ואפל (Apple Music). מקורות הדיווח מציינים כי השירות החדש של אמזון יתומחר ב-9.99 דולר בחודש, זאת בדומה לשירותים מתחרים, כאשר כבר בימים אלו עובדת החברה על סגירת הסכמים עם חברות תקליטים על מנת להשיקו בקיץ או בסתיו הקרובים.

אמזון מציעה כבר היום שירות להזרמת מוסיקה עבור מנוייה לחשבון Prime, הכולל גם גישה לשירות הזרמת וידאו, משלוח מהיר בחינם, גישה לשירות אחסון תמונות בענן ועוד. בשונה משירותי הזרמת המוסיקה של אפל וספוטיפיי, מציע השירות הנוכחי של אמזון רשימה מוגבלת של כמיליון שירים בלבד, זאת לעומת מעל ל-30 מיליון בשירותים המתחרים. אולם השירות החדש והנפרד צפוי לכלול קטלוג של עשרות מיליוני שירים גם כן.

שירות המוסיקה Amazon Prime Music (קרדיט: Amazon)
שירות המוסיקה Amazon Prime Music (קרדיט: Amazon)

בשירות הזרמת המוסיקה Tidal מציינים כי גודל קטלוג השירים עומד על מעל מ-40 מיליון שירים, בעוד ההערכות בנוגע לשירות המוסיקה של גוגל, Play Music, עומדות על כ-30 מיליון שירים.

כניסתה של אמזון לתחרות בשוק הזרמת המוסיקה עשויה להייטיב עם האמנים והצרכנים גם יחד, אולם במידה שתציע אמזון את השירות במחיר הדומה לזה של המתחרות הקיימות, היא ככל הנראה תתקשה לקחת מנויים קיימים משירותים מתחרים ותיקים כמו זה של ספוטיפיי.

Amazon Echo
Amazon Echo

על-פי מקורות הדיווח, מתכננת אמזון לשלב את שירות המוסיקה העתידי גם במכשיר ה-Echo אותו השיקה לקראת סוף שנת 2014. ה-Amazon Echo הינו רמקול נייד המשלב עוזרת וירטואלית העונה לשם אלקסה (Alexa) שתגיב לפקודותיו של המשתמש. שילוב שירות המוסיקה החדש ב-Echo עשוי לספק לאמזון מכירות נוספות של הרמקול הנייד החכם.

מוצר דומה הוצג לאחרונה על-ידי גוגל – מדובר ב-Google Home, המשלב בינה מלאכותית בשם Google Asistant. בשונה מה-Echo של אמזון, הצהירה גוגל כי Google Home תשמש ככלי שליטה במכשירים שונים בבית, בהם גם רמקולים. דיווחים בנושא צצו לאחרונה גם בנוגע לאפל, הצפויה להציג מכשיר דומה במהלך כנס המפתחים WWDC 2016 שיחל ביום שני הקרוב, ה-13 ביוני.

Google Home
Google Home

משתמשים בשירות מוסיקה או מחכים שאחד מהם יהיה זמין בישראל? ספרו לנו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים