רשמי: וואן-פלוס תמקד בסדרת מכשירי דגל יחידה, סדרת OnePlus X תבוטל

OnePlus X (צילום: גאדג'טי) OnePlus X (צילום: גאדג’טי)

יצרנית הסמארטפונים וואן-פלוס לא תפתח או תייצר דגמים נוספים לסדרת מכשירי הפרימיום עבור שוק הביניים OnePlus X, כאשר זו מבוטלת באופן רשמי. כך מאשר מנכ”ל החברה, פיט לאו, בדברים שמסר לאתר הטכנולוגיה Engadget בראיון שבוצע במעמד השקת מכשיר הדגל החדש והמתקדם ביותר מבית החברה, OnePlus 3.

בדבריו ציין לאו כי חברתו הצעירה תתמקד מעתה בסדרת מכשירים יחידה שתציע “ספינת דגל אמיתית”, זאת על מנת לחזק ולבסס עוד יותר את יסודות החברה, דבר שלטענתו לא התרחש במהלך השנה שעברה. אף שבוואן פלוס יתמקדו בסדרת מכשירי הדגל בלבד (OnePlus 3 וממשיכי דרכו העתידיים), נמסר כי זו לא תוותר על קטגוריית האביזרים ומוצרי Life Style, שם מציעה היצרנית מגוון מוצרים בפיתוחה.

תחום נוסף בו מתכוון צוות החברה להתמקד מעתה הוא פיתוח של ממשק OxygenOS U המיועד לשוק הגלובלי ו-HydrogenOS המיועד לשוק הסיני. עבור זה מתכנן לאו הכרזה גדולה במיוחד מאוחר יותר השנה, עליה לא נמסרו פרטים נוספים. דברים אלו מגיעים זמן לא רב לאחר שמסר לאו כי בעבר עיצבה החברה שעון חכם, אך מכורח אותן נסיבות בדיוק החליטה לגנוז אותו.

אם לרגע תהיתם כיצד מסתדרת היצרנית הקטנה בתוך שוק הסמארטפונים רווי היצרניות, מוסר מנכ”ל החברה כי מכירותיה ברחבי העולם יותר ממספקות, כאשר השוק האירופי הינו מוקד הצמיחה המהיר ביותר שלה.

ובינתיים, מקבלת סדרת הדגל של היצרנית הסינית חיזוק משמעותי עם מכשיר ה-OnePlus 3, שהוכרז באופן רשמי אמש (ד’, 14.6), וכולל מבנה מתכת מלא, מסך Optic AMOLED (וריאציה של צג Super AMOLED מבית סמסונג) בגודל 5.5 אינץ’ וברזולוציית Full HD, רכיב אחסון בסך 64 גיגה-בייט, זיכרון 6GB RAM, שבב Snapdragon 820 ומצלמת 16 מגה פיקסל ראשית. מחירו של המכשיר נע בין כ-1,600 לכ-1,750 שקלים (לפני מסים), בהתאם לשוק בו נרכש.

השוואת מפרטים