הכירו את חברי יחידת המתאבדים: חלק 2 – אמנדה וולר וריק פלאג

אמנדה וולר וריק פלאג מ"יחידת המתאבדים" אמנדה וולר וריק פלאג מ”יחידת המתאבדים” (תמונה באדיבות Warner Bros)

יחידת המתאבדים מורכבת מעבריינים פסיכוטיים ורוצחים בדם קר. ישנה סיבה טובה מאד שהם נמצאים מאחורי סורג ובריח, בבתי הכלא הקשים ביותר בארצות הברית, ולהוציא אותם משם למשימה יכול להיות רעיון מאד גרוע, לא משנה כמה מסוכנת המטרה שלהם. אבל מישהי החליטה שלשחרר אותם זה רעיון מוצלח, והיא צריכה את האדם הנכון שיתעל אותם ויכוון אותם למטרה. המישהי הזאת היא אמנדה וולר, והאיש שלה למשימה הוא הסוכן ריק פלאג.

אמנדה וולר

אמנדה וולר (Amanda Waller) היא לא חברה ביחידת המתאבדים – היא המוח מאחורי הפעילות שלהם. וולר הופיעה לראשונה בסדרת הקומיקס הקצרה Legends ב-1980, ותחת הנחייתו של הנשיא רונלד רייגן (שהיה נשיא ארצות הברית באותה תקופה הן בקומיקס והן במציאות) הקימה את “כוח משימה X”, שכונה גם יחידת המתאבדים – קבוצה של נבלי-על שנשלחו להשמיד אויב רב עוצמה מכוכב אחר, אחרי שליגת הצדק חטפה מהלומה שהיא לא הצליחה להתאושש ממנה.

אמנדה וולר מ"יחידת המתאבדים"
אמנדה וולר מ”יחידת המתאבדים” (תמונה באדיבות Warner Bros)

מאז וולר המשיכה להופיעה במספר גלגולים שונים, לרוב כיריבה של ליגת הצדק, והייתה מעורבת בכל גלגול של יחידת המתאבדים מאז. אחד מהארגונים בראשם היא עמדה במהלך השנים היה א.ר.ג.ו.ס. (A.R.G.U.S.), ראשי תיבות של “צוות מחקר מתקדם המאחד אנשי-על” (Advanced Research Group Uniting Super-Humans). גם בסרט החדש וולר תעמוד בראש א.ר.ג.ו.ס., ותרכיב את היחידה מטעם הארגון כדי שתבצע משימה חשאית ומפוקפקת. את וולר תשחק ויולה דייויס (Viola Davis), המשחקת גם את גיבורת הסדרה “המדריך לרוצח”.

ריק פלאג

ישנן שלוש דמויות בעולם הקומיקס של DC שעונות לשם ריק פלאג (Rick Flag): ריצ’ארד מונטגומרי פלאג, שנלחם במלחמת העולם השניה, והיה מעורב בהקמת יחידת המתאבדים הראשונה בשנות החמישים; בנו, ריצ’ארד רוג’רס פלאג (או ריק פלאג ג’וניור), עבד כסוכן חשאי עבור ממשלת ארה”ב תקופה ארוכה, לפני שהוא גוייס על ידי וולר כדי להנהיג את יחידת המתאבדים שלה; והבן של פלאג ג’וניור, ריק פלאג III, המופיע בעיקר כילד שלא פגש את אביו מעולם.

מכיוון שמשלושת הדמויות פלאג ג’וניור הוא הדמות המבוססת ביותר, והקשר שלו עם אמנדה וולר כבר הדוק בקומיקס, נראה שזו הגרסה של פלאג שנראה גם בסרט.

ריק פלאג מ"יחידת המתאבדים"
ריק פלאג מ”יחידת המתאבדים” (תמונה באדיבות Warner Bros)

ריק פלאג אינו גיבור או נבל על, ואין לו כוחות על מכל סוג שהוא. הוא סוכן חשאי של הממשלה, ולכן הוא מיומן מאד בלוחמה בכל סוגי הנשק, קרב פנים אל פנים, ופיקוד על יחידות קטנות, שזהו תפקידו העיקרי בצוות – הוא מפקד על המתאבדים ועונה ישירות לוולר ולא לאף אחד אחר. לעתים משווים אותו לדדשוט, מה שמכעיס אותו מאד, אך למרות שהוא לא סומך על רוב חברי היחידה, היחסים שלו עם וולר מורכבים גם הם. למרות כל הקשיים האישיים שלו, הוא חייל נאמן ומפקד נאמן אף יותר, ויעשה את כל שביכולתו כדי לוודא שהמשימה תתבצע על הצד הטוב ביותר ושאנשי היחידה ישרדו אותה.

טום הארדי (Tom Hardy) מ”מקס הזועם: כביש הזעם” ו”עלייתו של האביר האפל” אמור היה לשחק את התפקיד, אך ההפקה התנגשה עם התחיבויות קודמות שלו, ובמקומו לוהק ג’ואל קינמן (Joel Kinnaman), המוכר בעיקר מהגרסה האמריקאית של “ההריגה” ומהעונה הרביעית של “בית הקלפים”.

קראו על דמויות נוספות מיחידת המתאבדים:

דדשוט (וויל סמית’)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים