מעבדים: זוהי מפת הדרכים המעודכנת של אינטל

מפת הדרכים החדשה של אינטל

כבר ידוע לכל שחברת אינטל לוקחת שביל מקביל מהשביל של חוק מור והופכת את תהליך המזעור עבור המעבדים שלה לאחת ל-3 שנים, שלא בדומה לאחת לשנתיים בשיטה אותה הנהיגה לשעבר, הטיק-טוק. כעת עבור כל תהליך מזעור ישנם שלושה שלבים והם תהליך, ארכיטקטורה ומיטוב, אשר בהם היא משיקה מעבד בתהליך ייצור קטן יותר, לאחר מכן מחדשת את הארכיטקטורה ומסיימת במיטובה. עם Skylake אנו נמצאים כעת בשלב הארכיטקטורה, כאשר Kaby Lake החצי-נוכחי הוא כמובן שלב המיטוב. אך האם אינטל מדשדשת גם משיטה זו?

מפת הדרכים החדשה של אינטל חושפת פרט מעניין מאוד: לאחר סדרת ה-Kaby Lake, השלב השלישי, תגיע סדרת מעבדים נוספת הנקראת Coffee Lake, ולא, היא לא מבוססת על תהליך 10 ננו-מטר, אלא על אותו תהליך ייצור ולמעשה מהווה שלב רביעי. פרט מעניין נוסף הוא שמעבדים אלו יגיעו במקביל למעבדי ה-Cannonlake עם הציפיה הידועה לקפיצה למספר של 6 ליבות עיבוד עבור מעבדי ה-Core i7 הרגילים שלה. מעבדי ה-Coffee Lake צפויים להגיע אל שוק המחשבים הניידים באמצע שנת 2018 בדמות מעבדי ה-U, כאשר אף הם נושאים מעבד בעל 6 ליבות. עד אז, החל מסוף שנת 2017 צפויים להגיע מעבדי ה-Cannonlake, אשר יכילו ככל הנראה 4 ליבות כרגיל עבור סדרות ה-U וה-Y.

מפת דרכים מעודכנת למעבדי אינטל
מפת דרכים מעודכנת למעבדי אינטל

על כן, ניתן להבין מהמפה שמעבדי ה-Kaby Lake אשר צפויים להגיע עבור כל הקטגוריות עד סוף השנה ישארו איתנו עד אמצע שנת 2018. לאחר מעבדי ה-Cannonlake בעלי תהליך המזעור של 10 ננו-מטר, צפויה החברה להשיק זוג סדרות חדשות הנקראות Ice Lake ו-Tiger Lake, כאשר רק לאחר מכן תעבור החברה לתהליך ייצור של 7 ננו-מטר – מה שיכול לקרות מתישהו באזור שנת 2023, או יותר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים