סנאפצ’ט נכנסת לעולם המחשוב הלביש עם משקפי ה-Spectacles בעלי מצלמת וידאו

משקפי Spectacles מבית סנאפצ'ט (תמונה: Snap) משקפי Spectacles מבית סנאפצ’ט (תמונה: Snap)

מחשבת מסלול מחדש: חברת סנאפצ’ט (Snapchat), שפיתחה וטיפחה את אפליקציית המסרים המידיים הייחודית שהפכה פופולרית בקרב מאות מיליוני משתמשים ברחבי העולם, משנה כיוון ומבצעת את צעדיה הראשונים מחוץ לעולם התוכנה וישירות לייצור ופיתוח חומרה – זאת דרך השקתם של משקפיים חכמים (אם אפשר לקרוא להם כך) בעלי מצלמת וידאו, בשם Spectacles.

משקפיה של החברה הפופולרית, המהוות למוצר המחשוב הלביש הראשון מבית ייצורה, מבצעות פעולה פשוטה למדי: בלחיצה אחת על גבי כפתור הממוקם במסגרת יבוצע צילום של קטע וידאו באורך מירבי של 10 שניות. עינית המצלמה תקלוט את הוידאו בזווית של 115 מעלות ובצורה מעוגלת המדמה, כך לטענת החברה, את האופן בו קולטת העין האנושית את התמונה. המשקפיים מקושרים באופן ישיר לאפליקציית Snapchat (דרך בלוטות’ או Wi-Fi) וכל קטעי הוידאו ישמרו על המכשיר (בעודם זמינים לסנאפצ’ט בלבד), כך שניתן יהיה לשתפם עם חבריכם בכל רגע בו תחפצו.

 

משקפי Spectacles מבית סנאפצ'ט: אריזתם תשמש כמטען
משקפי Spectacles מבית סנאפצ’ט: אריזתם תשמש כמטען

מלבד זאת לא מבצעים משקפי ה-Spectacles כל פעולה נוספת ואינם מהווים כמוצר מחשוב לביש חכם במיוחד, אלא מעיין וריאציה משודרגת לקונספט מצלמות האקסטרים שהפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד. הסוללה המצויה במשקפיים תאפשר למשתמשים, לטענת סנאפצ’ט, לצלם קטעי וידאו במשך יום שלם תחת טעינה אחת בלבד. על מנת להטעין את הסוללה ידרשו המשתמשים להחזיר את המשקפיים אל אריזתם, שמשמשת גם כתחנת עגינה עבור טעינה.

המשקפיים החדשים מהווים למוצר השני איי פעם מבית החברה, מה שמביא אותה לבצע צעד משמעותי נוסף והוא שינוי שמה. מעתה ואילך, תקרא החברה בשם Snap inc (סנאפ בע”מ), בניגוד לשם שליווה אותה בשנים הראשונות מאז הקמתה, הוא כמובן סנאפצ’ט. כעת, באתר האינטרנט הראשי שלה, שכתובתו Snap.com, מגדירה עצמה סנאפ כ”חברת צילום“, מה שעשוי לרמוז על כוונותיה העתידיות בכל הנוגע לפיתוח חומרה ותוכנה בעלי מיקוד לשוק הצילום המגוון.

משקפי ה-Spectacles יהיו זמינים לרכישה מאוחר יותר השנה עבור מחיר של 129.99 דולר (כ-490 שקלים). 

השוואת מפרטים