הצצה ראשונה: Apple iPhone 7 – יפה מבפנים, עדיין יפה מבחוץ

אייפון 7 (צילום: גאדג'טי) אייפון 7 (צילום: גאדג’טי)

האייפון 7 של אפל נחשף בחודש שעבר באחד מהאירועים הגדולים שערכה החברה עד כה. לא מדובר בשינוי לו ציפינו בצד העיצוב, זה שהתקבל מידי שנתיים, כאשר באפל החליטו ללוות הפעם את הדגם החדש בעיקר בשדרוגים בצד החומרה והרכיבים הטכניים השונים. הגיע לידינו המכשיר החדש בצבע השחור-מט המעודכן באדיבות iStore – זוהי ההצצה הראשונה של גאדג’טי לאייפון 7.

עיצוב מוכר

הטענה הגדולה ביותר כלפי אפל בנוגע לאייפון 7 היא הבחירה להמשיך עם העיצוב אותו הכרנו לראשונה לפני שנתיים בעת בה הכריזה החברה על דגם האייפון 6. המסך נותר באותו גודל של 4.7 אינץ’ וגם הרזולוציה נשארה זהה, אולם באפל בחרו לבצע מספר עדכונים קלים לעיצוב המוכר. פסי האנטנה נדחפו לשוליים ומדגישים את עיצוב המתכת המרשים של האייפון שעד כה נקטע על-ידי פסים שנמתחו בחלקו העליון והתחתון של גב המכשיר – מדובר בשינוי מתבקש שבהחלט מוסיף לאסתטיות של המכשיר.

אייפון 7 בשחור מול אייפון 6S (צילום: גאדג'טי)
אייפון 7 בשחור מול אייפון 6S (צילום: גאדג’טי)

גם המצלמה האחורית זכתה לשדרוג קל. היא עדיין בולטת מגב המכשיר ומוקפת כעת בשפיל מתכת המתעגל כלפיה ולצידה ניתן למצוא את מבזק (פלאש) המצלמה, גם זה נראה זהה לשהיה בדגם ה-iPhone 6S. בחלקו התחתון של המכשיר בולט חסרונו של מחבר ה-3.5 מ”מ ששימש לחיבור אוזניות, את מקומו תופס כעת גריל נוסף שהושם שם בעיקר לצורך הסימטריה עם הגריל המכסה את הרמקול, אולם בעוד האייפון 7 כולל מערך אודיו סטריאופוני, בחלקו התחתון ישנו רמקול בודד בלבד.

אייפון 7 בשחור מול אייפון 6S (צילום: גאדג'טי)
אייפון 7 בשחור מול אייפון 6S (צילום: גאדג’טי)

בצידו הקדמי של המכשיר, מתחת למסך, שוכן כפתור בית חדש. הוא נראה זהה לקודמו, אולם כעת מדובר בכפתור שאינו לחיץ כבעבר. כפתור הבית החדש מספק את תחושת הלחיצה באמצעות מנוע ה-Haptic החבוי תחתיו. עוד שינוי קל שביצעה אפל בצד העיצוב, אף שגם זה אינו שינוי ויזואלי, מגיע מצד כפתור הנעילה של המכשיר וכפתורי ויסות השמע – אלו כעת קלים יותר ללחיצה ונעימים יותר למגע.

הצבע השחור-מט בדגם האייפון 7 אותו בחנו גם הוא חדש ומחליף את צבע השחור-חלל שהיה זמין בדגמים הקודמים בסדרה. הוא הרבה יותר שחור, מה שמקנה לו מראה יוקרתי יותר ועדיין מספק את אותה תחושת מתכת יוקרתית.

חומרה חדשה

בעוד עיצוב האייפון 7 לא השתנה הרבה בהשוואה לשנים קודמות, הצליחה אפל לשלב במכשיר החדש שדרוגים לא קטנים מתחת למכסה המנוע, דבר בו קל מאוד להבחין גם בהשוואה לדור המכשירים הקודם, האייפון 6S. המכשיר מונע כעת בעזרת מעבד ה-Apple A10 וכבר בשימוש ראשון ניתן להרגיש במהירות הגבוהה בה נעים מסכי הבית והקצב המהיר בו נפתחות האפליקציות, הן בפתיחה ראשונה והן במעבר בין אפליקציות פתוחות. גם טעינת דפי אינטרנט הוכיחה עצמה מהירה יותר תחת אותו חיבור WiFi בו נעשה שימוש בדגם האייפון 7 מול דגם האייפון 6S שברשותנו.

אייפון 7 (צילום: גאדג'טי)
אייפון 7 (צילום: גאדג’טי)

הרמקולים החדשים במערך הסטריאופני מונעים את אחת הבעיות הגדולות בסמארטפונים – חסימת פתח הרמקול הנמצא בחלקו התחתון, ומספקים עוצמה חזקה למדי יחדיו. הרמקול הראשון ממוקם באותו מקום מוכר בחלקו התחתון הימני של המכשיר, כאשר רמקול חזק נוסף ממוקם מעל המסך. הצלילים מהשניים נקיים למדי, גם בעוצמות גבוהות.

אפל טענה כי המסך החדש של האייפון 7 הינו בהיר יותר בעד 25% ואכן ניתן להבחין בשינוי בהירות בהשוואה לדגם הדור הקודם (אייפון 6S) מולו העמדנו את המכשיר. הגוון ב-iPhone 7 מרגיש מעט צהבהב יותר בהשוואה לקודם בסדרה, אולם ניכר כי הצבעים עשירים יותר בתצוגה החדשה. הפחתת תאורת המסך עד הקצה התחתון תוכיח גם היא את השינויים שהתבצעו בתצוגה החדשה. ההחשכה כעת גדולה באופן משמעותי מבעבר, מה שמקנה אפשרות לקריאה קלה יותר של המסך בחשיכה (או מוקדם בבוקר כשרק פתחתם את העיניים ובא לכם להציץ במכשיר מבלי להסתנוור).

כפתור הבית

שינוי כפתור הבית ב-iPhone 7 לאחד התלוי ב-Haptic Engine שפיתחה אפל במקום כפתור לחיץ הינו משמעותי למדי. מדובר בפעם הראשונה בה מכשיר אייפון לא כולל כפתור לחיץ וזה משהו שיהיה קשה לרבים לקבל. הכפתור לא מספק את אותה תחושה של לחיצה לה הורגלנו ממכשירי האייפון בעבר, אבל אפל עשתה עבודה מרשימה למדי בנושא הדמיית הלחיצה באמצעות פידבק הרטט.

את אותה “תחושת לחיצה” ניתן להגדיר בשלוש רמות שונות, כל אחת מהן מספקת רמת פידבק (רטט) שונה. הרמה הגבוהה ביותר היא רמה 3 והיא מספקת את התחושה הקרובה ביותר לכפתור הבית הישן כל עוד אתם מחזיקים את המכשיר ביד. אם תניחו אותו על שולחן, או כל משטח ישר אחר לא תרגישו כי קיים כפתור בית במקום בו תלחצו.

החדשות הטובות כאן הן שישנה התחושה שלא יהיה קשה להתרגל לכפתור הבית החדש. הוא ימשיך להציק במקרים מסויימים, כפי שצוין מעלה, אך לרוב הוא מרגיש טבעי למדי.

אייפון 7 (צילום: גאדג'טי)
אייפון 7 (צילום: גאדג’טי)

המצלמה

המצלמה הראשית באייפון 7 שודרגה גם היא. עדיין מדובר בחיישן 12 מגה-פיקסל, כזה אותו ניתן למצוא גם בדגם מהשנה שעברה, אולם מספר עדכונים מגיעים למצלמה החדשה. היא כוללת כעת מפתח צמצם f/1.8 ומייצב תמונה אופטי ומספקת תמונות טובות יותר ועשירות בפרטים, כאשר גם הצילום בתנאי תאורה נמוכים מרשים מבעבר ומציג יותר פרטים בתמונה, אפילו מתחת למים.

השורה התחתונה

בבחינה ראשונה מציג האייפון 7 שיפורים רבים אפילו בהשוואה לדור הקודם, וגם בשנה זו מדובר באחד המכשירים המרשימים הקיימים בשוק, אף מחירו הגבוה. לא יהיה קל לשכנע את לקוחותיה של אפל כי היעדר מחבר האוזניות הוותיק, אשר את מקומו תופס מחבר ה-Lightning, והשינוי הדרמטי של כפתור הבית היו החלטות נכונות מצד החברה, אבל נתרצה בכך שאפל עשתה עבודה מצויינת בדימוי התחושה בצד כפתור הבית ובל נשכח שהמכשיר גם עמיד לראשונה במים.

החומרה הממוקמת מתחת למכסה המנוע מוכיחה עצמה בשילוב עם מערכת ההפעלה iOS 10 החדשה והשיפורים במצלמה, אותם אנו מקווים לבחון בפירוט רב יותר כאשר יגיע המכשיר לישראל באופן רשמי, בהחלט משאירים טעם טוב. משדרגים מדגם האייפון 6 וקודמיו ודאי יהיו מרוצים מהתוצאות שמספק האייפון 7, אך איננו בטוחים כי ישנו צורך לשדרג עבור בעלי דגמי האייפון 6S.

*המכשיר שנבדק הינו iPhone 7 בצבע שחור בעל נפח אחסון של 128 גיגה-בייט שנמסר לגאדג’טי באדיבות iStore.

השוואת מפרטים