הוכרז: NVIDIA GeForce MX150 – שיפור ביצועים גרפיים למחשבי 2 ב-1

כרטיס מסך GeForce MX150 (תמונה: Nvidia)

רגע לפני פתיחתה של תערוכת המחשוב קומפיוטקס (Computex) ביום שלישי הקרוב, ה-30.5, מכריזה מפתחת השבבים NVIDIA על כרטיס המסך GeForce MX150, הדור הבא לכרטיסים המיועדים להגביר את הביצועים במחשבים קלים (אולטרה-בוק או מחשבי 2 ב-1) ומבוססים על ארכיטקטורת פקסל (Pascal) מבית החברה.

כרטיס המסך החדש יתפוס את מקומו של ה-GeForce 940MX המבוסס על ארכיטקטורת מקסוול (Maxwell) של החברה, אשר מיוצר בתהליך בגודל 28 ננו-מטר המתיישן. מחשבים ניידים רבים עשו שימוש בכרטיס ה-940MX, חלקם אף הוכרזו רק בשבוע שעבר, וביניהם ה-MateBook D של וואווי וסדרת ה-Envy החדשה של HP.

כרטיס ה-MX150 החדש מיוצר בתהליך FinFET בגודל 16 ננו-מטר וצפוי להציג יחס ביצועים-צריכת חשמל של עד פי 3 על פני הדור הקודם (940MX). ב-Nvidia שמים דגש על השוואת הכרטיס החדש לכרטיסי המסך המובנים של אינטל מסדרת HD Graphics, גם אלו פופולריים למדי במחשבים קלים. לדברי החברה, כרטיס ה-MX150 יספק ביצועים הגבוהים בעד פי 4 על פני כרטיסי ה-HD Graphics 620 של אינטל במשחקי רשת מקוונים ועד פי 2.5 בעריכת תמונות בתוכנות פוטושופ, לייטרום ואילוסטרייטור.

ביצועים של כרטיס מסך GeForce MX150 (תמונה: Nvidia)
ביצועים של כרטיס מסך GeForce MX150 (תמונה: Nvidia)

במפרט הטכני של כרטיס המסך החדש נמצא 384 ליבות CUDA ושימוש בזיכרון המהיר GDDR5. המעבר לתהליך הייצור החדש יעזור למחשבים שיעשו שימוש ב-GeForce MX150 לחסוך בחשמל – פרט משמעותי עבור מחשבים קלים שייעודם לספק שעות ארוכות של שימוש. הכרטיס החדש עשוי לשדרג את חווית הגיימינג במחשבים קלים אלו ולאפשר לצמצם, ולו במעט (ממש מעט), את הפער בין ניידים חזקים יותר המיועדים למשחקים ובין מחשבים קלים שאין זה ייעודם העיקרי.

השוואת מפרטים