לוגו חברת סמסונג (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: סמסונג מפתחת רמקול המבוסס על העוזר הקולי ביקסבי

סמסונג עתידה לפתח רמקול חכם בו ישתלב העוזר הקולי של החברה, ביקסבי (Bixby), כך עולה מתוך דיווח של הוול סטריט ג’ורנל. הרמקול יפותח תחת פרוייקט בשם Vega, אולם בשלב זה לא ידועים פרטים אודות מפרטו הצפוי, מחירו או תאריך חשיפתו הרשמי.

תחום ניהול הבית על ידי עוזרים קוליים החל לצבור תאוצה עם הצגתה של Alexa מבית אמזון, אשר מובילה כיום את השוק עם כמות גדולה למדי של מפתחים על גבי פלטפורמה המאפשרת יצירת אירועים ופקודות שונות אותם ניתן להוריד בקלות מהרשת ברגע ששותפו על ידי יוצריהם. בסמסונג עוסקים בתחום התקשורת בין מוצרים ביתיים מזה זמן מה והחברה אף ביצעה רכישה גדולה כשהוציאה 200 מיליון דולר על פלטפורמת הבית החכם SmartThings לפני כשלוש שנים לשם הגדלת נכסיה בתחום.

הטרנד הנוכחי בצד המוצרים הצרכניים נשען על אותם עוזרים קוליים שזמינים מזה זמן מה במערכות הפעלה שונות בסמארטפונים ובמחשבים שלנו. אפל, גוגל ומיקרוסופט הציגו התקדמות מרשימה בפיתוח יכולות העוזרות הקוליות סירי, Google Assistant וקורטנה, בהתאמה, ואמזון הכתיבה את כניסתן לשוק הביתי כשחשפה את רמקול ה-Echo בו שולבה העוזרת הקולית Alexa. לאחרונה חשפה החברה גם את דור ההמשך, ה-Echo Show, שמשלב מסך לצד הרמקול.

Amazon Echo Show (תמונה: Amazon)

Amazon Echo Show (תמונה: Amazon)

אחרי אמזון נכנסו לתחום גם גוגל עם ה-Google Home, אפל עם ה-HomePod שנחשף באירוע המפתחים של החברה (WWDC) בחודש שעבר וגם מיקרוסופט הציגה פתרון משלה עם רמקול ה-Invoke של הרמן המשלב את קורטנה בתוכו.

לסמסונג מגוון רחב למדי של מוצרים לבית, בהם טלוויזיות, מקררים, סמארטפונים, מנעולים חכמים ושלל מוצרים נוספים להם פוטנציאל גבוה ביצירת סביבה נעימה לשימוש תחת פלטפורמה יחידה. ביקסבי עדיין רחוק מלהיות הכלי המושלם עבור משתמשי קצה לביצוע פעולות מהירות עם מוצרים ביתיים בעזרת פקודות קוליות, שכן העוזר הקולי של החברה חווה בעיות תמיכה בשפות, בראשן השפה האנגלית. בעיות אלו גרמו לדחיית השקתו של השירות המלא במכשירי הדגל האחרונים של החברה לסדרת ה-Galaxy S8, בהם גם נחשף לראשונה.

עם ההתקדמות המטאורית של המוצרים הזמינים עבור פלטפורמות מבוססות רמקול המשלבות עוזר קולי חכם, יש לצפות כי סמסונג תשים את הרגל על דוושת הגז ותציג פתרון דומה בקרוב, גם אם זה יתמוך תחילה רק בשוק המקומי של החברה בדרום קוריאה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות