בקרי Oculus Rift (תמונה: Oculus)

תמונה: Oculus

דיווח: משקפי מציאות מדומה חדשים של Oculus לא ידרשו חיבור למחשב או לטלפון

פייסבוק, שבבעלותה חברת Oculus המפתחת חומרה למציאות מדומה, תנסה לכבוש את קהל המיינסטרים עם משקפי מציאות מדומה חדשים. המשקפיים יספקו פתרון מציאות מדומה באופן עצמאי ללא צורך במחשב או טלפון. שם הקוד שניתן לדגם החדש הינו "Pacific", ובאמצעות תמחור זול יחסית מקווה פייסבוק (ו-Oculus) לעשות לעולם המציאות המדומה את מה שאפל עשתה לעולם הסמארטפונים. כך עולה מדיווח חדש מאת בלומברג.

לפי הדיווח, המשקפיים החדשים יהיו קלות יותר מה-Gear VR, וישתמשו בממשק דומה. ניתן יהיה לשלוט בהם עם בקר שליטה אלחוטי, והמשקפיים יציגו גרפיקה טובה יותר בזכות שבבי Snapdragon של קוואלקום. עם זאת, המשקפיים החדשים לא יכללו מעקב אחר תנועות המשתמש בחדר. מחיר המשקפיים נועד להיות באזור 200 דולר, ולאפשר חווית מציאות מדומה ללא הצורך במחשב חזק ויקר, קונסולה נפרדת, או טלפון נייד מסוים. החברה תיעזר ב-Xiaomi על מנת לייצר את הדגם החדש.

נכון להיום, שוק המציאות המדומה חווה מספר בעיות. דגמי המשקפיים היקרים, כמו Oculus Rift ו-HTC Vive, דורשים מחשבים אישיים יקרים וחזקים מאוד – וזאת בנוסף לעלות הגבוהה של המשקפיים עצמם. מאידך, פתרונות זולים יותר שקיימים בשוק עבור סמארטפונים, ההופכים את המכשיר הנייד לפלטפורמת VR, אינם מסוגלים לאותם ביצועים. לכולם ישנן בעיות נוספות של מיעוט בתכנים איכותיים וחבלי לידה.

כתוצאה, קהל הלקוחות אינו ממהר לאמץ פתרונות מציאות מדומה באופן רחב. ברבעון הראשון של השנה, נמכרו בסך הכל מעט יותר משני מליון מכשירי VR ברחבי העולם. בהשוואה לכמות הטלפונים הניידים שנמכרו בתקופה המקבילה, 347 מיליון, מדובר בשוק מצומצם מאוד המתקשה לממש את התקוות הגדולות שתלתה בו התעשיה בשנים האחרונות.

סמסונג מובילה את השוק עם נתח של 22 אחוזים ממשקפי ה-VR ברחבי העולם, בזכות ה-Gear VR של החברה, המתלבש על טלפונים ניידים ומאפשר להתנסות באמצעותם במציאות מדומה. אחריה נמצאת סוני עם ה-PlayStation VR, חברת HTC עם ה-Vive, ואילו אוקולוס נמצאת במקום הרביעי עם ה-Rift, התופס נתח זעום של חמישה אחוזים בלבד. אוקולוס, ודרכה פייסבוק, מתכננות להכריז על הדגם החדש עוד השנה ולהפוך את הטבלה.

מקורות
בלומברג
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות