-פרסומת-

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: LG 55C7Y – דגם הכניסה לסדרת טלוויזיות ה-OLED החדשה
| יום שני, 7 באוגוסט 2017, 17:30 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות

לפני כחודש ימים השיקה LG אלקטרוניקס בישראל את מסכי ה-OLED החדשים שלה לסדרת ה-UHD, אלו הוצגו לראשונה בתערוכת CES עם פתיחתה של השנה. מסכי ה-OLED מלווים את קו הדגל של החברה מזה מספר שנים, אך השנה הגדילה LG לעשות כאשר שמה דגש מיוחד על צד עיצוב הטלוויזיות, תוך ביצוע מקצה שיפורים גם בצד התמונה. התוצאה היא טלוויזיות דקיקות מתמיד, אשר הדקיקה בהן (דגם W7) מגיעה לעובי של 4 מילימטרים בלבד ומאפשרת תלייה על הקיר כאילו הייתה תמונה.

מתוך סדרת מסכי ה-OLED UHD החדשה של LG בחרנו לקחת לבדיקה את הדגם הפשוט ביותר, זה המקביל לטלוויזית ה-QLED של חברת סמסונג שסקרנו לאחרונה מבחינת המיצוב ופרמטרים נוספים. מדובר בטלוויזיית ה-LG C7 עם מסך בגודל 55 אינץ’ בעל פאנל OLED שטוח. אף שלא מדובר במוצר זול במיוחד במחיר של כ-14,000 שקלים, זהו הדגם הזול ביותר שמציעה כיום LG בסדרת מסכי ה-OLED החדשה שלה לשנת 2017 בישראל.

פריט עיצוב לסלון הביתי

הדבר הראשון בו מבחינים כאשר מסתכלים על מסך ה-LG C7 הוא המבנה הדקיק שלו. עובי המסך עומד על כסנטימטר ועשוי היה להיות אידאלי עבור תלייה על הקיר, אך בחלקו התחתון של גב המסך תמצאו תוספת עשויה פלסטיק המעבה ומרחיקה אותו מעט מהקיר (עד 5 סנטימטרים). חיסרון נוסף בתליית המסך על הקיר נובע ממיקום החיבורים למסך, אלו נמצאים בגב הטלוויזיה. על מנת לפתור את הבעיה, צירפה LG מספר חיבורי HDMI וחיבור USB בצד המסך, לחיבור נוח גם עבור מי שיחליט לבחור באפשרות התלייה על הקיר.

המעמד שמגיע עם הטלוויזיה מגיע במבנה אלכסוני ולא רחב במיוחד, כך שיתאים על מגוון רחב של שולחנות. המעמד מציג גימור מתכתי מוברש, הנאה למראה ומגביה את הטלוויזיה בכ-5 סנטימטרים מעל השולחן עליו יונח.

בגב הטלוויזיה תמצאו מגוון רחב למדי של חיבורים, בהם כניסת HDMI, שתי כניסות USB, כניסות אנטנה, חיבור לכבל רשת (RJ-45), חיבור אופטי וכניסת קומפוננט, כאשר בצד הטלוויזיה ניתן למצוא שלושה חיבורי HDMI וחיבור USB נוסף, לגישה נוחה. כמו כן, קיים חיבור מהיר לרשת WiFi בתקן 802.11ac.

השלט החכם אשר מגיע עם הטלוויזיה קיבל מתיחת פנים קלה בדור החדש והוסיף כפתורים יעודיים להפעלת שירותי התוכן של נטפליקס ושל אמזון בלחיצה אחת. אם אתם משתמשים בלפחות אחד מהשירותים האלה, תגלו שמדובר בגישה הנוחה והמהירה ביותר אליהם. שינוי נוסף בשלט הוא בהעברת כפתור הבית (Recents) לצד לטובת כפתור ההפעלה הקולית, בחירה מובנת, אך מעט תמוהה עקב כך שכפתור הבית המציג את פאנל היישומים על גבי המסך, נדחף לצד ומופיע כעת בכפתור קטן יותר.

השלט עצמו אינו קטן, אך מבנהו השמנמן הופך אותו נוח למדי לאחיזה. תמצאו בו שפע של כפתורי שליטה, החל מפאנל מספרים לשם מעבר בין ערוצים, דרך ג’ויסטיק המאפשר תזוזה בין התפריטים וכלה בכפתורים היעודיים לנטפליקס, אמזון ואפשרויות ה-Live Zoom, המגדילה את התמונה באזור מסוים במסך לבחירתכם וה-Magic Link המציעה קישור למכשיר הטלפון לשם הזרמת תכנים (דרך אפליקציה ייעודית).

שלט רחוק למסך טלוויזיה LG 2017 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

שלט רחוק למסך טלוויזיה LG 2017 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

היתרון הגדול ביותר בשלט, וזה שמעט מייתר את הצורך בכל כך הרבה כפתורים, זה הסמן הוירטואלי המוצג על גבי המסך עם תזוזת השלט. תוכלו להגיע לכל פינה על המסך, להפעיל כל יישום וגם לשלוט ביישומים באמצעות הסמן שיוצג על המסך. הסמן יעקוב אחר תנועת ידכם כל עוד תכוונו את השלט אל עבר הטלוויזיה, ואף שהדבר דורש הסתגלות, מדובר לטעמי באחד מהכלים הנוחים ביותר שהומצאו לטלוויזיות חכמות.

התמונה הטובה בטלוויזיה

פאנל ה-OLED מספק יתרונות רבים לצפיה בשל דרך פעולתו. מסכי OLED מציגים אור בנקודות שונות במסך או שלא מציגים בהן אור כלל, כך שתוכלו לקבל את הצבע השחור המושלם בחלק מסוים במסך ותאורה חזק בחלקו האחר. הדבר מתפרש היטב בעת צפייה בתכני HDR, שם הוכיחה LG כי ידה על העליונה בתחום הצגת צבעים מדויקים והפרדה מדויקת למדי בסצינות בהן ישנם הבדלים גדולים בתאורה המוצגת על המסך באיזורים שונים. מסך ה-LG C7 תומך בשני תקנים לצורך זה – HDR10 ו-Dolby Vision.

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מסך ה-LG C7 מציע פאנל בגודל 55 אינץ’ בעל רזולוציית תצוגה UHD בפריסה של 2,160 פיקסלים לגובה ו-3,840 פיקסלים לרוחב וב-LG דאגו לשיפור התמונה גם עבור תכנים שאינם משודרים ב-UHD. שידורים הנצפים באיכות מינימלית של HD נראים ברובם מצויין, אם כי לעיתים ניתן להבחין בייצוג צבעים פחות טבעי. בערוצים הסדירים המשודרים בישראל (כמו 11, 22, 10), אשר ברובם אינם מועברים באיכות HD, מופיעה תמונה טובה למדי על המסך הגדול גם כן.

הודות לטכנולוגיית ה-OLED והניגודיות האינסופית שזו מציעה, מספק מסך הטלוויזיה LG C7 זוויות צפיה רחבות במיוחד, כאשר גם בצפיה מהצד לא הבחנתי בירידה באיכות הצבעים המוצגת על המסך. חיסרון בחלק זה הן ההשתקפויות המופיעות על המסך עת שנכנסת תאורה עזה לחדר, אך גם עם תריס פתוח ואור שמש שנכנס לחדר, לא נפגעות זוויות הצפייה יותר מידי.

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בצד האודיו הציגה הטלוויזיה איכות מרשימה דרך רמקולים הפועלים ב-2.2 ערוצים ומספקים עוצמה מירבית של 40W. הווליום חזק למדי, אך גם מציג איכויות צליל גבוהות. שני הערוצים הספיקו כדי לבצע הפרדה טובה בין הצלילים, כזו שאף גרמה לי במקרים מסוימים לחשוב שרעשי הרקע הבוקעים מהמסך מגיעים מהחדר סביבי, ולא מהטלוויזיה.

ממשק משתמש שטוח

עבור ממשק המשתמש שלה בחרה LG במערכת ההפעלה WebOS, את זו רכשה מחברת HP עוד ב-2013. הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, WebOS 3.5 מביאה עימה מספר עדכונים קלים, בהם אפשרויות שונות להזרמת תכנים לטלוויזיה מהטלפון, מצב ה-Magic Zoom שיאפשר לכם לראות אם באמת הייתה עבירה במשחק או לא ואפשרות לשמור תכנים לצפיה מאוחרת. הגרסה החדשה מביאה עימה גם שיפורים בזריזות של ממשק המשתמש, זה כעת פועל מהר מאי פעם ומגיב היטב לכל תזוזה או לחיצה שלכם באמצעות השלט.

הממשק עצמו שטוח ומציג את כל הכלים השונים לגישה בפאנל רחב המוצג על גבי המסך. תמצאו בו את כל היישומים שהתקנתם (נטפליקס, אמזון, יוטיוב, סלקום tv, וואלה! VOD ועוד), את האפליקציות המובנות של LG יחד עם חנות האפליקציות של החברה, וגם את החיבורים הרלוונטיים למכשירים אותם חיברתם לטלוויזיה (HDMI1, HDMI2 וכד’). כל אחד מאלו מיוצג כמלבן נפרד על גבי הפאנל הצבעוני בממשק וניתן להזזה וסידור מהיר, וכן להסרה מהירה מהפאנל. המלבן הראשון בפאנל זה מציג את היישום האחרון בו השתמשתם, לשם גישה מהירה בהדלקה מחדש של הטלוויזיה. לצד השליטה באמצעות הסמן המרחף והשלט החכם מדובר בממשק נוח ואינטואיטיבי למדי לשימוש.

מה שנוח פחות הם תפריטי ההגדרות. תוכלו לפתוח את תפריט ההגדרות המהירות באמצעות כפתור בשלט, אך זה לא יציג בפניכם את כל האפשרויות. במידה שאתם חפצים בשינויים קלים בהגדרות התמונה או האודיו תוכלו לגשת אליהם בזריזות, אך מעבר לכך תידרשו לפתוח את תפריט ההגדרות המלא, שם ישנו שפע של הגדרות, חלקן מובנות פחות מאחרות. למזלנו, מספקת LG הסבר צבעוני ומצועצע לכל הגדרה בטלוויזיה, כך שקל למדי להבין מה כל הגדרה עושה.

השורה התחתונה

מסך ה-OLED 4K החדש של LG מסדרת C7 מציג תמונה מהטובות הקיימות כיום בשוק – הצבעים עשירים ומדויקים, השחורים אבסולוטים וזוויות הצפיה הרחבות יאפשרו לכם לחלוק את החוויה גם עם החברים והמשפחה. בשילוב השלט החכם המנחה סמן וירטואלי על גבי ממשק הטלוויזיה הפשוט והנגיש, הרמקולים האיכותיים והעיצוב הדקיק והמרשים, מדובר בטלוויזיה המרשימה ביותר בה יצא לי להשתמש עד כה.

חסרונות בולטים ב-LG C7 מגיעים בדמות מיקום החיבורים בגב הטלוויזיה והשתקפות בתמונה בעת צפיה באור יום, בעיקר כאשר מוצגות סצינות כהות יותר על המסך. עם זאת, לא מדובר בהשתקפויות שיפריעו לצפיה יתר על המידה.

במחיר של כ-14,000 שקלים לא מדובר במוצר זול, אך זוהי הכניסה הזולה יותר לקטגוריית ה-OLED של LG במסכים החדשים שלה לשנת 2017. דגם זה קיים גם בגודל של 65 אינץ’, אך מחירו גבוה בהרבה ועמוד על כ-24,000 שקלים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: OnePlus 5T | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • eli

  איך הוא מול הc6 ?

  • Lior

   the major differences between LG OLED C7 and OLED C6 is about their
   panel shape and 3D technology where LG OLED C6 comes with curved panel
   and passive 3D technology while OLED C7 comes with flat panel and is not
   equipped with 3D technology. The other difference, OLED C7 as a newer
   model comes with some additional features like HDR effect or others and
   support more HDR format. Meanwhile, talking about its picture quality,
   the excepting what caused by the difference between curved and flat
   panel, they are similar, even for their motion handling, UHD Up-scaling
   performance, and about their wide viewing angle. A bit advantage of
   OLED C7 than OLED C6 is about the number HDMI ports and lower input lag
   but in other hand, it is not equipped with Component Input.

 • ‫אוריה גאון‬‎

  חיים בסרט שמישהו ישלם 24 אלף על טלוויזיה

  • יואב

   ישלמו ועוד איך.

   אנשים בישראל משלמים על רכבים חצי מיליון שקל וצפונה. אנשים בישראל משלמים על בתים בישראל 5 מיליון שקל וצפונה (יש לך מושג כמה עולה דירת 4 או 5 חדרים חדשה בתל אביב?) . אז לא ישלמו 24k על טלויזיה?

   אולי לא ימכר הרבה, זה באמת מחיר גבוה, אבל יהיה לזה ביקוש. ביקוש גבוה בהרבה ממה שאתה מתאר לעצמך.

   • George

    בגלל זה בישראל חיים רק פראיירים ועסקנים…
    מי שיכול בורח.

    • יואב

     אני מבין מה שאתה כותב לי, ויש משהו בדבריך, קשה לחיות בישראל. אבל אני לא מסכים איתך, בטח לא בנחרצות שלך.

     יש מגזרים שלמים בישראל, פלחי אוכלוסיה גדולים, שמרוויחים ה-מ-ו-ן.

     מי שעובד בהייטק, פרסום, תקשורת, ראיית חשבון, עריכת דין, אדריכלות ועיצוב, מהנדסים ועוד המון מקצועות מרוויחים יפה מאוד בישראל. הסוד כמובן זה לימודי השכלה גבוהה, אבל השכלה גבוהה לבד זה לא מספיק, צריך גם ללמוד מקצוע מבוקש, מקצוע עם הכנסה גבוהה.לדוגמה, אם תלמדו הוראה תהיו רעבים ללחם. ואני לא הכנסתי לרשימה כאן עצמאיים, בעלי עסק פרטי.

     כמובן שבארה”ב ,או באירופה, או באוסטרליה – איכות החיים גבוהה יותר, אבל גם בישראל אפשר לחיות טוב. מניסיון.

     לא יודע בן כמה אתה, אבל חלק גדול מהכותבים כאן הם צעירים, צעירים מאוד אפילו, מתחת לגיל 18. בגיל הזה באמת 24k לטלויזיה, זה מחיר בלתי נתפס. שיגדלו, ויהיו בעלי מקצוע יבינו שהדברים נראים אחרת…

     כמובן שבלי השכלה גבוהה, אתה גמור במדינה כמו ישראל.

     • George

      בכל מקום בעולם יש את הפלח אוכלוסיה שמרוויח המון.
      שורה תחתונה בישראל אתה צריך לעבוד הרבה יותר זמן כדי לקנות כל דבר, בגלל חמדנות ומיסים. בישראל אתה מבזבז 3 שנים מהחיים שלך בארגון חסר תועלת ולא שימושי ואלה השנים שבהם אנשים בכל העולם נעמדים על הרגליים בזמן שהחיים של אנשים בישראל מתעכבים למרות שיש כאלה שחסינים בפני החוק מה שהופך אותו ללא שוויוני.
      בישראל גם הייטקיסט ממוצע שמרוויח 15נטו אני מדבר אחרי הגזילה של המדינה בחודש לא יכול להרשות לעצמו כלום מעבר לבסיס שזה בית אוטו ממוצע וזהו. פעם ב… טיול בחול חיים ממוצעים. ומשכנתא 25 שנה קדימה כדי לממן את כל זה.
      בן אדם שמרוויח 6-7 נטו (משכורת ממוצעת בישראל) חיי סליחה על הביטוי כמו עני אם הוא לבד בלי זוגיות ולא יכול להרשות לעצמו כלום בטח שלא לקנות בית איפשהו במרכז.

      קשה לי להגיד משהו טוב על ישראל, אולי הדבר בטוב היחיד שיש שם זה ״ביטחון בריאותי״ אם אתה חולה אתה יכול ללכת לקופת חולים ותקבל עזרה מה שבחלק מהמדינות לא קיים ואתה צריך לממן ביטוח בריאותי בעצמך מהכיס שלך.

 • רון כהן

  נכסנתי רק לראות את המחיר חחח בקטנה כולה 24 אלף

  • eli

   24 אלף ל65 אינץ ל55 יותר זול ואתה יכול גם לקנות דגם משנה שעברה אין הרבה הבדל

 • Roy

  הטלוויזיה הכי טובה בקטגוריית המחיר שלה ובסוג המסך כמובן. סמסונג חולמת על טלוויזיה כזו אבל יש לה רק טכנולוגיה ישנה. עכשיו LG תביא את האיכות שלה גם לטלפונים ויהיה קשה להתחרות בה.

 • yosilogen logen

  נראה נהדר, מקסימום נחכה שירד המחיר ל 1000 שקל… (:

 • מרדכי משיטה

  עלק דגם כניסה זה רק דגם לישראל שעולה כפול מחול שם יש דגמים יותר טובים עלק דגם כניסה תגידו דגם יקר בלי כל הדברים הטובים שיש במסכים רוצים תוספות ושיפורים כמו במכונית תשלמו בארץ יותר לפחות 20,000 שח באמריקה ואירופה LG נחשבים הזולים בשוק מהחברות הגדלות על סיני ומוצרי מדבקה מעדפים שם לא להתייחס רק עצלנו עושים מכל זבל מלך כך זה כבר מושרש בתרבות שלנו שלם יותר הרבה יותר ותקבל פחות מוצר פחות איכות פחות אחריות פחות שרות ופחות יחס ביבי כחלון הגיעה הזמן לשנות את המצב להעניש את מי שלא בסדר וגם להוריד את המסים המוגזמים שיש על טלוויזיה כי זה טלוויזיה קנה מסך מחשב מקצועי לא זבל סיני מוצר מדבקה חבר אתו לממיר הוט קבל איכות יותר טובה בהרבה ולא תשלם מסים גבוהים כי אין למסך טיונר טלוויזיה אנלוגי תראו לי מי היום משתמש בזה בטלוויזיה מי צריך את זה גם כך זה לא קולט שום ערוץ ובשביל כמה ערוצי זבל ישראלי ערוץ
  1 2 10 וכו’ל צריך אנטנה ישנה ורשיון או ממיר עידן וחוץ מ 5 ערוצים באיכות גרועה בשני השיטות לא תקבל שום כלום כי אין כלום אז בשביל מה צריך מסך 4K במחיר מוגזם שאין שידורים כאלה בארץ. 90 אחוז לא צרכים ולא יודעים שיש יותר טוב הכל שקר במדינה שלנו בושה אין לאנשים איך לגמור את החודש אין אוכל ופה מפגיזים במחרים על חשבון הצרכן הישראלי על תאמינו לכל דבר שאומרים לכם בסין לפחות אומרים את האמת ועושים גם עם זה לא מה שרוצים שם אתה לא יכול לעשות להגיד מה שאתה רוצה אנחנו לא סין אבל בדרך רק ששם המחירים הרבה יותר זולים מהארץ שם מי שגנב תולים אתו אור הורגים מעלמים אתו והכל בחסות המנהיג כך גם בצפון קוריאה וארין ואצל דעאש הצלנו הורגים אותך במסים ומחרים מוגזמים כולם רוצים לשחוט את האזרח שעובד קשה בשביל הכסף יותר מהרבה מקומות בעולם מי אמר מדינה עולם שלישי ולא קבל

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות