-פרסומת-

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: LG 55C7Y – דגם הכניסה לסדרת טלוויזיות ה-OLED החדשה
| יום שני, 7 באוגוסט 2017, 17:30 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות

לפני כחודש ימים השיקה LG אלקטרוניקס בישראל את מסכי ה-OLED החדשים שלה לסדרת ה-UHD, אלו הוצגו לראשונה בתערוכת CES עם פתיחתה של השנה. מסכי ה-OLED מלווים את קו הדגל של החברה מזה מספר שנים, אך השנה הגדילה LG לעשות כאשר שמה דגש מיוחד על צד עיצוב הטלוויזיות, תוך ביצוע מקצה שיפורים גם בצד התמונה. התוצאה היא טלוויזיות דקיקות מתמיד, אשר הדקיקה בהן (דגם W7) מגיעה לעובי של 4 מילימטרים בלבד ומאפשרת תלייה על הקיר כאילו הייתה תמונה.

מתוך סדרת מסכי ה-OLED UHD החדשה של LG בחרנו לקחת לבדיקה את הדגם הפשוט ביותר, זה המקביל לטלוויזית ה-QLED של חברת סמסונג שסקרנו לאחרונה מבחינת המיצוב ופרמטרים נוספים. מדובר בטלוויזיית ה-LG C7 עם מסך בגודל 55 אינץ’ בעל פאנל OLED שטוח. אף שלא מדובר במוצר זול במיוחד במחיר של כ-14,000 שקלים, זהו הדגם הזול ביותר שמציעה כיום LG בסדרת מסכי ה-OLED החדשה שלה לשנת 2017 בישראל.

פריט עיצוב לסלון הביתי

הדבר הראשון בו מבחינים כאשר מסתכלים על מסך ה-LG C7 הוא המבנה הדקיק שלו. עובי המסך עומד על כסנטימטר ועשוי היה להיות אידאלי עבור תלייה על הקיר, אך בחלקו התחתון של גב המסך תמצאו תוספת עשויה פלסטיק המעבה ומרחיקה אותו מעט מהקיר (עד 5 סנטימטרים). חיסרון נוסף בתליית המסך על הקיר נובע ממיקום החיבורים למסך, אלו נמצאים בגב הטלוויזיה. על מנת לפתור את הבעיה, צירפה LG מספר חיבורי HDMI וחיבור USB בצד המסך, לחיבור נוח גם עבור מי שיחליט לבחור באפשרות התלייה על הקיר.

המעמד שמגיע עם הטלוויזיה מגיע במבנה אלכסוני ולא רחב במיוחד, כך שיתאים על מגוון רחב של שולחנות. המעמד מציג גימור מתכתי מוברש, הנאה למראה ומגביה את הטלוויזיה בכ-5 סנטימטרים מעל השולחן עליו יונח.

בגב הטלוויזיה תמצאו מגוון רחב למדי של חיבורים, בהם כניסת HDMI, שתי כניסות USB, כניסות אנטנה, חיבור לכבל רשת (RJ-45), חיבור אופטי וכניסת קומפוננט, כאשר בצד הטלוויזיה ניתן למצוא שלושה חיבורי HDMI וחיבור USB נוסף, לגישה נוחה. כמו כן, קיים חיבור מהיר לרשת WiFi בתקן 802.11ac.

השלט החכם אשר מגיע עם הטלוויזיה קיבל מתיחת פנים קלה בדור החדש והוסיף כפתורים יעודיים להפעלת שירותי התוכן של נטפליקס ושל אמזון בלחיצה אחת. אם אתם משתמשים בלפחות אחד מהשירותים האלה, תגלו שמדובר בגישה הנוחה והמהירה ביותר אליהם. שינוי נוסף בשלט הוא בהעברת כפתור הבית (Recents) לצד לטובת כפתור ההפעלה הקולית, בחירה מובנת, אך מעט תמוהה עקב כך שכפתור הבית המציג את פאנל היישומים על גבי המסך, נדחף לצד ומופיע כעת בכפתור קטן יותר.

השלט עצמו אינו קטן, אך מבנהו השמנמן הופך אותו נוח למדי לאחיזה. תמצאו בו שפע של כפתורי שליטה, החל מפאנל מספרים לשם מעבר בין ערוצים, דרך ג’ויסטיק המאפשר תזוזה בין התפריטים וכלה בכפתורים היעודיים לנטפליקס, אמזון ואפשרויות ה-Live Zoom, המגדילה את התמונה באזור מסוים במסך לבחירתכם וה-Magic Link המציעה קישור למכשיר הטלפון לשם הזרמת תכנים (דרך אפליקציה ייעודית).

שלט רחוק למסך טלוויזיה LG 2017 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

שלט רחוק למסך טלוויזיה LG 2017 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

היתרון הגדול ביותר בשלט, וזה שמעט מייתר את הצורך בכל כך הרבה כפתורים, זה הסמן הוירטואלי המוצג על גבי המסך עם תזוזת השלט. תוכלו להגיע לכל פינה על המסך, להפעיל כל יישום וגם לשלוט ביישומים באמצעות הסמן שיוצג על המסך. הסמן יעקוב אחר תנועת ידכם כל עוד תכוונו את השלט אל עבר הטלוויזיה, ואף שהדבר דורש הסתגלות, מדובר לטעמי באחד מהכלים הנוחים ביותר שהומצאו לטלוויזיות חכמות.

התמונה הטובה בטלוויזיה

פאנל ה-OLED מספק יתרונות רבים לצפיה בשל דרך פעולתו. מסכי OLED מציגים אור בנקודות שונות במסך או שלא מציגים בהן אור כלל, כך שתוכלו לקבל את הצבע השחור המושלם בחלק מסוים במסך ותאורה חזק בחלקו האחר. הדבר מתפרש היטב בעת צפייה בתכני HDR, שם הוכיחה LG כי ידה על העליונה בתחום הצגת צבעים מדויקים והפרדה מדויקת למדי בסצינות בהן ישנם הבדלים גדולים בתאורה המוצגת על המסך באיזורים שונים. מסך ה-LG C7 תומך בשני תקנים לצורך זה – HDR10 ו-Dolby Vision.

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מסך ה-LG C7 מציע פאנל בגודל 55 אינץ’ בעל רזולוציית תצוגה UHD בפריסה של 2,160 פיקסלים לגובה ו-3,840 פיקסלים לרוחב וב-LG דאגו לשיפור התמונה גם עבור תכנים שאינם משודרים ב-UHD. שידורים הנצפים באיכות מינימלית של HD נראים ברובם מצויין, אם כי לעיתים ניתן להבחין בייצוג צבעים פחות טבעי. בערוצים הסדירים המשודרים בישראל (כמו 11, 22, 10), אשר ברובם אינם מועברים באיכות HD, מופיעה תמונה טובה למדי על המסך הגדול גם כן.

הודות לטכנולוגיית ה-OLED והניגודיות האינסופית שזו מציעה, מספק מסך הטלוויזיה LG C7 זוויות צפיה רחבות במיוחד, כאשר גם בצפיה מהצד לא הבחנתי בירידה באיכות הצבעים המוצגת על המסך. חיסרון בחלק זה הן ההשתקפויות המופיעות על המסך עת שנכנסת תאורה עזה לחדר, אך גם עם תריס פתוח ואור שמש שנכנס לחדר, לא נפגעות זוויות הצפייה יותר מידי.

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG C7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בצד האודיו הציגה הטלוויזיה איכות מרשימה דרך רמקולים הפועלים ב-2.2 ערוצים ומספקים עוצמה מירבית של 40W. הווליום חזק למדי, אך גם מציג איכויות צליל גבוהות. שני הערוצים הספיקו כדי לבצע הפרדה טובה בין הצלילים, כזו שאף גרמה לי במקרים מסוימים לחשוב שרעשי הרקע הבוקעים מהמסך מגיעים מהחדר סביבי, ולא מהטלוויזיה.

ממשק משתמש שטוח

עבור ממשק המשתמש שלה בחרה LG במערכת ההפעלה WebOS, את זו רכשה מחברת HP עוד ב-2013. הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, WebOS 3.5 מביאה עימה מספר עדכונים קלים, בהם אפשרויות שונות להזרמת תכנים לטלוויזיה מהטלפון, מצב ה-Magic Zoom שיאפשר לכם לראות אם באמת הייתה עבירה במשחק או לא ואפשרות לשמור תכנים לצפיה מאוחרת. הגרסה החדשה מביאה עימה גם שיפורים בזריזות של ממשק המשתמש, זה כעת פועל מהר מאי פעם ומגיב היטב לכל תזוזה או לחיצה שלכם באמצעות השלט.

הממשק עצמו שטוח ומציג את כל הכלים השונים לגישה בפאנל רחב המוצג על גבי המסך. תמצאו בו את כל היישומים שהתקנתם (נטפליקס, אמזון, יוטיוב, סלקום tv, וואלה! VOD ועוד), את האפליקציות המובנות של LG יחד עם חנות האפליקציות של החברה, וגם את החיבורים הרלוונטיים למכשירים אותם חיברתם לטלוויזיה (HDMI1, HDMI2 וכד’). כל אחד מאלו מיוצג כמלבן נפרד על גבי הפאנל הצבעוני בממשק וניתן להזזה וסידור מהיר, וכן להסרה מהירה מהפאנל. המלבן הראשון בפאנל זה מציג את היישום האחרון בו השתמשתם, לשם גישה מהירה בהדלקה מחדש של הטלוויזיה. לצד השליטה באמצעות הסמן המרחף והשלט החכם מדובר בממשק נוח ואינטואיטיבי למדי לשימוש.

מה שנוח פחות הם תפריטי ההגדרות. תוכלו לפתוח את תפריט ההגדרות המהירות באמצעות כפתור בשלט, אך זה לא יציג בפניכם את כל האפשרויות. במידה שאתם חפצים בשינויים קלים בהגדרות התמונה או האודיו תוכלו לגשת אליהם בזריזות, אך מעבר לכך תידרשו לפתוח את תפריט ההגדרות המלא, שם ישנו שפע של הגדרות, חלקן מובנות פחות מאחרות. למזלנו, מספקת LG הסבר צבעוני ומצועצע לכל הגדרה בטלוויזיה, כך שקל למדי להבין מה כל הגדרה עושה.

השורה התחתונה

מסך ה-OLED 4K החדש של LG מסדרת C7 מציג תמונה מהטובות הקיימות כיום בשוק – הצבעים עשירים ומדויקים, השחורים אבסולוטים וזוויות הצפיה הרחבות יאפשרו לכם לחלוק את החוויה גם עם החברים והמשפחה. בשילוב השלט החכם המנחה סמן וירטואלי על גבי ממשק הטלוויזיה הפשוט והנגיש, הרמקולים האיכותיים והעיצוב הדקיק והמרשים, מדובר בטלוויזיה המרשימה ביותר בה יצא לי להשתמש עד כה.

חסרונות בולטים ב-LG C7 מגיעים בדמות מיקום החיבורים בגב הטלוויזיה והשתקפות בתמונה בעת צפיה באור יום, בעיקר כאשר מוצגות סצינות כהות יותר על המסך. עם זאת, לא מדובר בהשתקפויות שיפריעו לצפיה יתר על המידה.

במחיר של כ-14,000 שקלים לא מדובר במוצר זול, אך זוהי הכניסה הזולה יותר לקטגוריית ה-OLED של LG במסכים החדשים שלה לשנת 2017. דגם זה קיים גם בגודל של 65 אינץ’, אך מחירו גבוה בהרבה ועמוד על כ-24,000 שקלים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות