-פרסומת-

ה-VPN שהוליד אקזיט: Hola מוכרת את חברת הבת בעיסקה של 200 מיליון דולר

| יום שישי, 11 באוגוסט 2017, 09:30 | כלכלי
כתיבת קוד

הסטארטאפ הישראלי Hola אשר עוסק בשירותי VPN הודיע אתמול (ה’) כי ימכור את חברת הבת Luminati, שמספקת שירותי IP, לקרן ההשקעות EMK Capital בעסקה ששוויה 200 מיליון דולר. היה זה האקזיט הישראלי השני הגדול שהוכרז אתמול, לאחר שחברת הגיימינג פלאריום נמכרה בחצי מיליארד דולר.

חברת הבת שנמכרת, Luminati, מצהירה כי היא עוזרת לארגונים לראות את הרשת כמו שרואים אותה הצרכנים (או המתחרים). בניגוד לעבר, כיום כל גולש רואה את האינטרנט בצורה אחרת. דפים מתאימים את עצמם לכל גולש אחרת, מוצרים מומלצים מופיעים אחרת לפי פרופיל הגולש ואף המחירים אינם זהים בין גולשים ומושפעים מגיאוגרפיה, דמוגרפיה, היסטוריית קניות ואף עקבות שמעידות על מצבו הכלכלי.

אתרי אינטרנט אף יודעים כיום האם הגולש המבקר באתר הוא מתחרה שמגיע לבצע השוואת מחירים וחוסמים אותו. לתוך בעיה זו נכנסת Luminati ומציעה מאגר של מעל ל-40 מיליון כתובות IP לפי איזורים ודמוגרפיות שונות כדי שבעלי עסקים וחברות יוכלו לראות את הרשת ללא פילטרים וחסימות. לדברי החברה, הם היחידים בעולם שמסוגלים להציע פיתרון כזה באופן סקיילבילי (המוני).

לא אקזיט ראשון של המייסד

Hola, שהוקמה ב-2012 על ידי עופר וילנסקי ודרי שריבמן, מוכרת לציבור הגולשים כתוסף שמעניק שירות VPN בחינם בשיטת peer to peer תמורת הקצאת רוחב פס. ב-2015 נטען כי רשת ה-P2P שמפעילה החברה משמשת כר נוח למתקפות וירטואליות ברשת ושלמעשה המשתמשים בה מנוצלים לשימוש במתקפות אלו כך שהרשת כולה היא בוטנט אחד ענקי. בשלב זה הודה וילנסקי כי המשתמשים של Hola מנוצלים למען הלקוחות המשלמים של Luminati.

למרות הפרשה הנ”ל, ידע וילנסקי (שכבר רשם אקזיט אחד בחייו לטובת סיסקו) לזהות היטב את הדרישה הגוברת לעקיפת מחסומים ברשת. בשל כך הביקוש לשירותיה של Luminati צמח וכיום היא רווחית. הרוכשת, EMK Capital, היא קרן השקעות בריטית שאינה מתמקדת בהשקעות בתחום ההיטק ואשר לדבריה מתמחה בלזהות הזדמנויות בעסקים בעלי פוטנציאל נחבא וקשה למימוש.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
ג'וש דוקרקר
אוכל ושותה חדשנות ועתידנות אבל גם אוהב לשאול "איך אני מרוויח מזה?". לא יכול להירדם מבלי שבדקתי על כמה עצר היום ה-S&P. אולי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים אבל התמונה הגדולה תמיד הרבה יותר מעניינת.
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות