אינטל חושפת את הדור השמיני של מעבדי ה-Core הניידים

מבט קדמי Gen 8 core U (תמונה באדיבות אינטל) מבט קדמי Gen 8 core U (תמונה באדיבות אינטל)

היום (ב’) חושפת אינטל באופן רשמי את הדור השמיני של מעבדי ה-Intel Core לשוק הניידים תחת השם “Kaby Lake Refresh“, זאת בניגוד להדלפה על מעבדי ה”Coffee Lake” מלפני מספר ימים – הפעם מדובר במידע רשמי מבית אינטל.

הקפיצה הגדולה במעבדים החדשים, בדומה למידע שנחשף בהדלפה הקודמת, הוא הגדלת מספר הליבות, כאשר במעבדים הניידים מדובר על מעבר ממערך של 2 ליבות / 4 נימים ל-4 ליבות /  8 נימים, מה שישפר באופן דרמטי את הביצועים של המעבדים הללו. לפי אינטל מדובר בשיפור של עד 40% לעומת דור המעבדים הקודם, ה-Kaby Lake.

בריאן קרזניץ, מנכ”ל אינטל העולמית שמבקר בישראל, התייחס לסדרה החדשה במילים הבאות “הצלחנו להציג שיפור משמעותי בביצועים, מבלי לפגוע בביצועי חיי הסוללה. החדשנות מאחורי המעבדים מדגימה היטב איך אינטל, יחד עם שותפים, מעצבים את חווית עתיד המחשוב”. המעבדים החדשים של החברה פותחו, ברובם, במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה.

בהכרזה הנוכחית נחשפו 4 דגמים מסדרת ה-U שמיועדת למחשבים ניידים, זוג דגמי Core-i7 וזוג מעבדי,Core-i5′ כאשר בכולם יש 4 ליבות ו-8 נימים:

  • i7-8650U : תדר בסיס 1.9Ghz וטורבו 4.2Ghz יחד עם זיכרון קאש של 8 מגה.
  • i7-8550U : תדר בסיס 1.8Ghz וטורבו 4.0Ghz יחד עם זיכרון קאש של 8 מגה.
  • i5-8350U : תדר בסיס 1.7Ghz וטורבו 3.6Ghz יחד עם זיכרון קאש של 6 מגה.
  • i5-8250U : תדר בסיס 1.6Ghz וטורבו 3.4Ghz יחד עם זיכרון קאש של 6 מגה.

אפשר לצפות כי בעתיד הקרוב יצטרפו גם מעבדי Core-i3 לרשימת מעבדי דור 8 של אינטל.

מבט אחורי Gen 8 core U (תמונה באדיבות אינטל)
מבט אחורי Gen 8 core U (תמונה באדיבות אינטל)

בזירת הליבה הגרפית אשר מובנת במעבדי אינטל השונים, מעבדי הדור השמיני יגיעו עם ליבה גרפית מסוג Intel UHD 620 שאמורה לתמוך בצורה טובה יותר בתכני 4K. בנוסף, המחשבים הניידים שיצוידו בדור החדש של המעבדים יגיעו, לפי אינטל, עם לא פחות מ-3 מחברי Thunderbolt 3 בחיבור מסוג USB Type-C, מה שיקדם בצורה משמעותית את התקן וירחיב את היכולות של המחשבים הניידים.

בשלב זה אפשר גם להזכיר נקודת גאווה ישראלית נוספת, שכן פרט לפיתוח מעבדי ה”Kaby Lake Refresh” בישראל פותח גם תקן ה-Thunderbolt במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה.

המחשבים הניידים הראשונים שיכילו את מעבדי ה-“Kaby Lake Refresh” החדשים צפויים להגיע בחודש ספטמבר הקרוב, כאשר המעבדים למחשבים השולחניים צפויים לצאת לקראת הסתיו.

הוכחות מהשטח

בנוסף להכרזה הרשמית, אתר LaptopMedia הצליח לשים יד על מחשב נייד שמשתמש במעבד Core i7-8550U ולבצע מספר מבחני ביצועים עליו שלא רק מאששים את הטענה של אינטל לביצועים גבוהים עד פי 40% מהדור הקודם, אלא אף מעבר לכך עם שיפור של כ-50% בין ה-Core i7-8550U ל-Core i7-7500U.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים