-פרסומת-

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Samsung Galaxy Note 8
| יום שלישי, 19 בספטמבר 2017, 18:16 | גאדג'טי מסקר, סלולר

שנתיים עברו מאז זכינו לראות דגם חדש של סדרת ה-Galaxy Note של סמסונג מגיע אל השוק ואף שמכשיר ה-Note 7 נחשף, על שלל חידושיו, בשנה שעברה, מעריצי הסדרה האדוקים עדיין מסתובבים עם דגמי ה-Note 5 או קודמיו וממתינים בציפיה לסמארטפון החדש בעל מסך הענק ועט הסטיילוס המלווה אותו.

את ה-Galaxy Note 8 חשפה סמסונג במסיבת עיתונאים אותה ערכה בניו-יורק בחודש אוגוסט האחרון, כאשר כבר בשבוע הבא צפוי המכשיר להגיע באופן רשמי לישראל. יתרונותיו על פני הדור הקודם בסדרה שהגיע אל השוק בפועל (Note 5) לא מעטים, אך האם סדרת מכשירי הדגל השניה של סמסונג לשנת 2017 אכן מציעה חידושים משמעותיים על פני סדרת הגלקסי S כפי שהיה בשנים קודמות? לקחנו את ה-Galaxy Note 8 לבדיקה – וזוהי הסקירה המלאה שלנו לסמארטפון.

גדול יותר

זוהי הפעם הראשונה בה משתמשי סדרת ה-Note זוכים לראות מסך בעל שוליים כה דקיקים, כאשר עם ה-Note 8 בחרה סמסונג לשלב את תצוגת ה-Infinity Display החדשה שהופיעה לראשונה בסדרת ה-Galaxy S8 מוקדם יותר השנה. המסך גדול יותר באופן משמעותי ומגיע בגודל 6.3 אינץ’, החוצה לראשונה עבור סדרת ה-Note את רף ששת האינצ’ים ומגיע עם תצוגת ה-Edge המוכרת של החברה.

מדובר במכשיר גדול למדי אף צמצום השוליים ומי שהחזיקו עד כה בידם את דגמי ה-Note הקודמים בסדרה יגלו כי הדגם החדש לא רק גדול יותר במימדיו הפיזיים, אלא שוקל יותר, כ-20 גרם ומעלה יותר וקרוב מאוד לרף ה-200 גרם. כל זה לא ממש משנה, כי סדרת ה-Note מעולם לא התיימרה להיות כזו שפונה אל קהל המבקש לאחוז במכשיר ביד אחת, להיפך – אם אתם נמנים על משתמשי הסדרה ודאי תהיו מרוצים ממכשיר שמרגיש כאילו יש לכם משהו משמעותי ביד, ולא דגם שמתחרה על תואר המכשיר הדקיק או קל המשקל.

יחד עם הגידול במימדיו של הסמארטפון מגיע יתרון קל למכשיר על פני סדרת ה-Galaxy S8, זה מורגש במסך ה-Edge. עם ה-Note 8 הגדילה סמסונג את עובי המכשיר מספיק על מנת שהאחיזה בו תהיה נוחה מאשר הייתה בסדרת הגלקסי S8, כך שנוח יותר להשתמש במכשיר מבלי לבצע פעולות בלתי רצויות במסך ונוח הרבה יותר להרימו מהשולחן ולאחוז בו באופן כללי. זהו שינוי קטן, אך משמעותי, שאני מקווה מאוד שסמסונג תאמץ גם בסדרותיה הבאות – פשוט כי חשובה הנוחות יותר מאשר דקיקות המכשיר.

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

התצוגה של ה-Note 8, בעודה מרשימה בגודלה, אינה דבר מרגש במיוחד. בסמסונג כבר הציגו תצוגה בגודל דומה (6.2 אינץ’) עם ה-Galaxy S8 Plus, מה שמצמצם את ההבדלים בין שתי הסדרות באופן משמעותי למדי. כן, לסדרת ה-Note עדיין עט הסטיילוס שמבדיל אותה מכל מכשיר אחר של סמסונג ובשוק כולו, אך המסך הגדול תמיד היה אחד ממאפייני סדרת ה-Note, וחבל שזו כבר לא נחלתה של סדרה זו בלבד.

התצוגה עצמה מגיעה כברירת מחדל ברזולוציית +Full HD, כך שאם תרצו להוציא ממנה יותר תתבקשו לשנות את הגדרות התצוגה במכשיר – לא משימה בלתי אפשרית, כמובן, אך האמירה של סמסונג כאן מייצגת עמדה כי חשיבות גדולה יותר מקנה החברה לעוד כמה אחוזים בסוללה מידי יום על פני רזולוציה גבוהה יותר, באזור ה-5% הבדל.

חלק מהקסם של תצוגת ה-Infinity Display היא האפשרות להציג אפליקציות, סרטונים, תמונות ומשחקים על גבי התצוגה כולה, ועם ה-Note 8 מציעה סמסונג אפשרות להתאמת התצוגה עבור כל אפליקציה שאינה מותאמת מבעוד מועד על ידי הצגת כיתוב בתחתית המסך עליו ניתן ללחוץ לשם התאמה מהירה במקום לגשת לתפריטי ההגדרות במכשיר על מנת לבצע את פעולת ההתאמה.

חזק יותר

בשל ריבוי מכשירי הדגל מצד היצרניות המובילות בשנים האחרונות לעיתים אפשר לשכוח מה בדיוק השתנה בשנה האחרונה בצד המפרט הטכני של הדגמים החדשים. הגלקסי נוט 8 דומה במפרטו לגלקסי S8 שהוצג מוקדם יותר השנה, תוך שהוא משלב את פלטפורת ה-Exynos 8895 של סמסונג המיוצרת בתהליך החדש בגודל 10nm. ולמרות זאת, במבט לאחור על הדור הקודם של מכשירי ה-Note נגלה שמדובר בקפיצת מדרגה משמעותית.

ה-Galaxy Note 5 בן השנתיים וכן ה-Note 7 מהשנה שעברה שילבו מערכות-על-שבב שנבנו בתהליך הקודם של סמסונג בגודל 14nm, כך שעם ה-Note 8 מגיע עדכון משמעותי בתחום הביצועים והחיסכון בחשמל. הביצועים אכן מרשימים ובאמת שהיינו יכולים להסתפק גם בהרבה פחות ועדיין להשיג את אותה רמת ביצועים גבוהה שתגרום למערכת ההפעלה לפעול במהירות ולמשחקים לרוץ ללא דופי.

יתרונותיה של פלטפורמת העיבוד החדשה יתבטאו דווקא בצד חיי הסוללה של הסמארטפון, שהרי סמסונג בחרה להקטין את קיבולת הסוללה מעט וכעת עומדת זו על 3,300mAh לעומת ה-3,500mAh שהגיעו קודם. קשה לבוא בטענות לסמסונג על ההחלטה, שכן הבחירה בסוללה גדולה יותר בגופו של ה-Note 7 לא התבררה כפתרון המושלם. עם זאת, חיי הסוללה של דגם ה-Note 8 לא מדהימים אף נוכחותה של פלטפורמת העיבוד החדשה והמתקדמת.

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

במכשיר כה גדול היינו מצפים לראות כבר שני ימי שימוש, משהו שכבר זכינו לראות בסמארטפונים שונים בעבר, אך ה-Galaxy Note 8 לא מגיע לשם. בשימושים רגילים במכשיר הצלחתי לסחוט יום עבודה מלא בחלק מהזמן, אך לרוב בהגיעי לשעות אחה”צ המאוחרות כבר לא נשאר עוד מיץ בסוללה. הטעינה המהירה פותרת את הבעיה הזו ותספק מספיק כוח לסוללה בשביל לצלוח את השעות הנותרות עד שנעצמות העיניים, אך בשימושים כבדים הסוללה מספקת ביצועים מאכזבים עם דרישה לטעינה חוזרת כבר בשעות הצהריים.

אף שאני לא חושב שזהו כלי נכון למדידה, שהרי חיי סוללה לא תלויים אך ורק בזמן פעילות המסך, אציין כי סוללת ה-Note 8 סיפקה בממוצע בין 4 ל-4 וחצי שעות מסך. זמן הטעינה המהירה היה איטי מעט ממה שציפיתי לו ועמד בממוצע על כשעה וארבעים דקות, זמן מרשים פחות מ-80-90 דקות בממוצע שהצליח לספק ה-Galaxy S8 Plus בבדיקות שערכתי מוקדם יותר השנה. הנתון חריג בעיקר בשל העובדה שסוללת ה-S8 פלוס גדולה במעט מזו של ה-Note 8.

פונקציונלי יותר

עט הסטיילוס S Pen הוא הכלי הנוח ביותר כאשר משתמשים במכשיר בעל מסך כל כך גדול, וישנה הנאה צרופה בשימוש בו בכל זמן נתון. החיסרון היחיד בשימוש בעט הסטיילוס הוא בצורך להוציאו מגוף הסמארטפון כל עת בו תרצו לעשות בו שימוש, אך האפשרויות הרבות שפותח העט שוות את המאמץ.

ה-S Pen החדש מגיע עם מספר יכולות חדשות ועם רמת דיוק גבוהה יותר. תוכלו כעת להוסיף פתקים בעזרת העט על גבי מסך הנעילה וללא צורך לפתוח את המכשיר, אם כי כאן הכמות מוגבלת ל-100 פתקים, ולצד זאת מצרפת סמסונג כמה יכולות מובנות לביצוע פעולות בעזרת ה-S Pen שהופכות את השימוש במכשיר לנוח וגם למהנה למדי.

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הודעות הטקסט כבר מזמן אינן רק הודעות טקסט, ואחרי שכבר שילבנו כל אימוג’י אפשרי וכל GIF שמצאנו ברשת הגיעה העת לדור החדש של הודעות הטקסט. בסמסונג מוסיפים את הנפשות הטקסט באופן דומה לדרך בה אפל הציגה את אלו לפני כשנה. כל טקסט שתכתבו באמצעות העט ניתן להנפשה בכמה דרכים שונות, אך מה שעושה את ההבדל הן דרכי השיתוף – תוכלו לשתף את הטקסט שכתבתם באמצעות העת בקלות רבה לכל פלטפורמה כמעט: פייסבוק, טוויטר, וואטסאפ הן כמה דוגמאות טובות לשיתוף האפשרי בלחיצה או שתיים.

פוקנציות השיתוף המהיר הן הגורם התורם המכריע בעת השימוש בעט הסטיילוס, ואלו תורמות לא רק לשליחת הודעות מונפשות, אלא גם דרך אפשרויות נוספות אותן מציע S-Pen. בראש פונקציות אלו עומדת אפשרות שיתוף המסך, אשר בעזרת העט מאפשרת סימון לחיתוך קטע נבחר עם אפשרות הוספת הערות באופן מיידי לאחר צילום המסך. בנוסף, מאפשר העט לחתוך גם קטעי וידאו ולהנפישם מחדש כקבצי GIF, וגם כאן פונצקיית השיתוף תורמת רבות. אפשרות חדשה נוספת שמגיעה בעזרת עט הסטיילוס היא סימון של מילים בעמודי טקסט לשם תרגום מיידי שלהן.

יותר מצלמות

עם מסך ענק, שוליים דקיקים, נפח אחסון מרשים (64 גיגה-בייט) ורמקול שמפיק צלילים בעוצמה גבוהה ובאיכות לא רעה כלל, ה-Galaxy Note 8 הוא אחד מכלי המולטימדיה המוצלחים שקיימים כיום בשוק. אבל סמסונג לא עצרה את היאכטה שלה שם והוסיפה את אוזניות ה-AKG שלה לחבילה. מדובר בזוג אוזניות בתצורת in-Ear המספקות איכות גבוהה למדי עם צלילים חזקים ומדוייקים ובסים המודגשים היטב.

בסמסונג מנצלים את החיבור עם הרמן (Harman) שנרכשה בסכום עתק של כ-8 מיליארד דולר בסוף השנה שעברה על מנת להראות שגם אוזניות שמגיעות בקופסת סמארטפון יכולות לספק איכות. אדגיש כי לא מדובר בזוג האוזניות הטובות עלי אדמות, שהרי קיימות בשוק אוזניות טובות יותר, אך עבור אוזניות המגיעות כחלק מחבילת סמארטפון, הן בהחלט מהטובות הקיימות כיום בשוק.

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מעבר לחווית הצפייה, כולל תחום המולטימדיה גם את אפשרויות יצירת התכנים, וכאן נכנסות לפעולה המצלמות של הסמארטפון, כאשר הגלקסי נוט 8 הינו הראשון של החברה המשלב 3 מצלמות – שתיים מהן פועלות יחדיו (וגם בנפרד) וממוקמות בגבו והשלישית הינה מצלמת סלפי הממוקמת בחלקו הקדמי וכוללת חיישן 8 מגה-פיקסל.

מערך הצילום הכפול במכשיר משלב זוג חיישני 12 מגה-פיקסל, שניהם תומכים בייצוב אופטי (OIS), כאשר מצלמה אחת מציעה צילום בזווית רגילה ומשלבת מפתח צמצם f/1.7 העוזר בצילום תמונות טובות למדי גם במצבי תאורה בעיתיים ואילו המצלמה השניה מציעה עדשת טלפוטו שתספק זום אופטי של עד פי 2 ללא פגיעה באיכות התמונה, אך עם מפתח צמצם f/2.4, חיישן קטן יותר ופוקוס אוטומטי סטנדרטי בהשוואה לפוקוס האוטומטי המהיר (PDAF) שמציעה המצלמה הראשית.

צילום התמונות הרגילות בתנאי תאורה טובים מתבטא בעיקר דרך עדשת המצלמה הרגילה, שם תקבלו איכות גבוהה וצבעים עשירים, בעוד עדשת הטלפוטו תהיה שימושית יותר כאשר תרצו לחסוך את הצורך בהתקרבות פיזית לאובייקט הצילום. ההבדלים בין התמונות שמפיקות שתי המצלמות בנפרד משמעותיים, אך הדבר לא מוריד מיכולתה של מצלמת הטלפוטו לספק תמונות חדות וברורות, אם כי זו תפיק תמונות בעלות איכות טובה פחות בצילום בתנאי תאורה נמוכים בהשוואה למצלמה הראשית.

המעבר בין שתי המצלמות מהיר למדי ומתבצע על ידי נגיעה קלה במיקום הרלוונטי באפליקציית המצלמה המובנית במכשיר, כאשר אפשרות שילוב בין שתי המצלמות מאפשרת את טשטוש הרקע סביב האובייקט המצולם (אפקט Bokeh). את אפקט הטשטוש מאפשרת סמסונג לכוון באופן ידני, כך שתוכלו לבחור את עומק הטשטוש, ומתוך הניסיון עם מצלמת ה-Note 8 אכן ישנו צורך בשינוי ההגדרה מפעם לפעם.

צילום בקבוק אנדרואיד עם ובלי אפקט בוקה

שימוש באפקט המלא של הטשטוש לא נראה טוב ברוב המקרים, אך לשמחתי מאפשרת סמסונג לבצע את השינוי בגובה הטשטוש של הרקע גם לאחר הצילום דרך עריכה בגלריית התמונות, מה שמייתר את הצורך לחזור ולצלם תמונות שוב ושוב עד שיהיו מושלמות.

צילום צמח עם ובלי אפקט בוקה

בצד צילום הוידאו מספקת סמסונג עדכון משמעותי אך בודד על פני דגמי הגלקסי אס 8, כאשר איכות הוידאו עדיין עומדת על 4K ב-30 פריימים בשניה. השינוי המשמעותי שמתקבל בצד הוידאו במכשיר זה נעזר בזוג המצלמות על מנת לספק את יכולת התקריב (זום) לשם צילום וידאו ללא איבוד מאיכות התמונה שנגרם בביצוע זום דיגיטלי במכשירים עד כה.

ממתינים לאנדרואיד 8.0

אחד הדברים המצערים בבחירתה של סמסונג להקדים את השקתה של סדרת ה-Note בשנתיים האחרונות היא בכך שאנו מקבלים את גרסת מערכת ההפעלה הקודמת, במקום את זו החדשה. אנדרואיד 8.0 ודאי תגיע לדגם ה-Note 8 בהמשך הדרך והמכשיר ככל הנראה יהיה בין הראשונים של סמסונג לקבל את העדכון, אך בשלב זה אנדרואיד 7.1 היא כל מה שתקבלו בזמן ההשקה.

יחד עם חשיפתו של ה-Note 8 החלה סמסונג להפיץ עדכון המאפשר לעוזרת הקולית ביקסבי (Bixby) לעבוד גם בתצורה הקולית שלה, זאת כבר זמינה במכשיר היישר מהקופסה. הזיהוי הקולי של ביקסבי עובד בשפה האנגלית, אך בעברית לא תוכלו לעשות בה שימוש. הזיהוי עצמו עובד היטב, אך רחוק מלהיות מושלם ופעמים רבות נוכחתי שהעוזרת הקולית לא ממש מבינה מה אני אומר לה.

פרט לשילוב הפעולות הקוליות מציעה ביקסבי עמוד ייעודי לצד מסכי הבית, שם תמצאו מידע שימושי כמו הודעות מהרשתות החברתיות, לוח שנה, מזג ואוויר ועוד.

לא סגורה על ביומטריה

סמסונג הציגה את יכולות הזיהוי הביומטרי החדשות לזיהוי פנים וקשתית העיניים עוד בשנה שעברה, ואלו הופיעו גם בדגמי סדרת ה-Galaxy S8. זיהוי הפנים עובד נהדר, אם כי לא ממש מספק הגנה משמעותית בצד האבטחה, בעוד זיהוי העיניים הוא כנראה הבחירה הטובה ביותר לפתיחה מהירה של נעילת המכשיר תוך שמירה על רמת אבטחה גבוהה.

חיישן טביעות האצבע במכשיר מספק פתרון מצויין, שכן הוא פועל במהירות ומזהה את המשתמש כמעט ללא טעויות כלל. אך כאן בוחרת סמסונג לשלב את מנגנון זיהוי טביעות האצבע במיקום לא נוח במיוחד בחלקו העליון של גב המכשיר לצד המצלמה, מה שדורש מאמץ לשימוש בחיישן זה.

מה שמפריע יותר ממיקום חיישן טביעות האצבע היא חוסר רצונה של סמסונג להפגין ביטחון באפשרויות הזיהוי הביומטרי האחרות שלה, משהו שאני מקווה כי סמסונג תקבל לגביו החלטה בסדרות הבאות של מכשיריה. זה נחמד שיש אפשרויות, אבל היה נחמד עוד יותר לו סמסונג הייתה מפגינה ביטחון גדול יותר בטכנולוגיות אותן היא מכניסה למכשיריה.

סיכום

ה-Galaxy Note 8 הוא המכשיר המתקדם ביותר של סמסונג כיום והוא מציע יותר מכל מכשיר אחר של החברה בעבר. הזיכרון שלו גדל ומציע כעת 6GB RAM, ותמצאו במכשיר זו הפעם הראשונה גם מערך צילום כפול שהוטמע בגבו, כאשר בחלקו הקדמי תמצאו מסך הגדול יותר מכל אחד ממכשיריה האחרים של החברה, פרט אולי ל-Galaxy Mega 6.3, שרזולוציית התצוגה שלו לא התקרבה ל +Quad HD שמציע הנוט 8. המכשיר מספק את החבילה השלמה עבור המשתמשים, ומוסיף לכך גם עט סטיילוס שימושי למדי ועמידות בפני מים ואבק.

ועם זאת, ישנם מספר דברים שיש לקחת בחשבון כשחושבים על סמארטפון כמו ה-Note 8. מדובר במכשיר יקר למדי במחיר של כ-4,000 שקלים. מחיר זה גבוה מזה בו הוצעו דגמי ה-Note הקודמים של החברה ובהתחשב בהבדלים בין דגם זה לבין ה-Galaxy S8 Plus כיום (עד 650 שקלים ביבוא רשמי), קשה לקבל הבדל מחירים שכזה. אם יש לכם Galaxy S8 Plus, כנראה שלא שווה לכם העדכון, אך אם אתם מחזיקים דגמים ישנים יותר – ייתכן כי תמצאו בסמארטפון זה יתרונות משמעותיים, ואז תישאר רק שאלת המחיר.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
10
סוללה
7
מצלמה
10
סיכום
9.3
עדכון משמעותי במחיר גבוה
מה אהבנו
מסך ותצוגה מרשימה
מצלמה עם יכולות זום אופטי
עט S-Pen
מה לא
חיי סוללה
מחיר
ביקסבי
מחירים
יבואן רשמי: 4,000 שקלים
שוק פתוח: 3,990 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
מוצרים קשורים
השקה
ספטמבר 2017
מסך
6.3 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 6GB
ערכת שבבים
 • Samsung Exynos Octa 8895
נפח אחסון
64GB / 128GB / 256GB
מצלמה
12+12 מגה-פיקסל
סוללה
3300mAh
מערכת הפעלה
Android 7.1.1
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: OnePlus 5T | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • eli

  אנדרואיד 8 לא יגיע מובנה עם הנוט הזה כיוצא אנדרואיד חדש סמסונג וlg יוצרות עליו ממשק חדש על בסיס גרסת האנדרואיד החדשה ושמות אותו על מכשיר הדגל החדש ורק אחרי זה שמים את הממשק וגרסת האנדרואיד על כל המכשירים שיוצאים אחריו וכן הלאה..

 • Baby Groot

  מכשיר מטורף. גם המחיר מטורף ולא במובן החיובי.
  השתמשתי בו לכמה דקות בסניף באג, ואלוהים כמה שהמכשיר הזה איכותי. לא מרגיש “עץ” או “אנטנה” ביד.
  והעט, אוהו העט כמה שהוא שווה…

  • Nexus

   מכשיר מדהים, אבל לא כולם אוהבים מכשירים גדולים ולא כולם אוהבים טאצ’וויז… והמחיר פשוט לא מציאותי במיוחד לאנדרואיד…

   • yoni-mi9

    אף מכשיר לא שווה סכום כזה אבל המחיר שלו ירד,לא תהיה להם ברירה עוד חצי שנה 3400 ש”ח

 • יואב

  ההבדל במחירים ביבוא רשמי זה 650 שקל ולא 1000. וההבדל במחירי ישראל הגיוני כי הפלוס יצא לפני חצי שנה והמחיר שלו הספיק כבר לרדת, והנוט יקר מלכתחילה ב 90$ מהפלוס, מחיר השקה בארה”ב : 840$ לפלוס, 930$ לנוט.

  S8 פלוס עם אחריות יבואן רשמי : 3349 ב KSP ואייבורי. ביבוא מקביל, וללא אחריות יבואן רשמי זה 2747

  • itamar4444

   אבל מה שאני לא מבין זה איך (לפי הכתבה לפחות) ההפרש בין יבוא מקביל לרשמי זה רק 10₪? כשבגלקסי s8 זה בסביבות 500₪.
   מה אני מפספס?

   • יואב

    לא הבנתי ידידי, תנסה שוב.

    • Netanel Baruch

     יואב קנית כבר את הנוט 8??

     • יואב

      לא.

      בסוף אוקטובר אני בארה”ב עם בת הזוג. מתלבט מה לעשות. מצד אחד בארה”ב הוא יעלה לי זול יותר משמעותית, מצד שני בארה”ב הוא מגיע עם הסנאפ, מה שיביא לי זמני סוללה פחות טובים מהדגם שנמכר בארץ.

     • Netanel Baruch

      אני קניתי אותו אתמול פשוט המכשיר הטוב ביותר בעולם הדובדבן שבקצפת בעולם הסארטפונים…

     • יואב

      תתחדש, ותהנה.

      עצה שאני נותן לכולם באנדרואיד, ובמיוחד למי שיש לו מכשיר סמסונג – תעיף במיידית את הלאנצ’ר המובנה של סמסונג, ותוריד במקומו את הנובה לאנצ’ר. הבדל של שמיים בארץ.

     • Netanel Baruch

      אני פשוט אוהב את הממשק הוא יפה נוח ומהיר לטעמי והיה לי וואן פלוס 5 אחר כך s8+ ועכשיו נוט 8 😎

     • יואב

      רק המלצתי לגבי הלאנצ’ר. אתה כמובן תעשה מה שנכון וטוב עבורך.

     • itamar4444

      ההפרש לפי חישוב שלי בין המחיר בארץ לבארה”ב צריך להיות ממש קטן אם מורידים את המעמ (אם אתה עצמאי עם עסק בארץ)

     • יואב

      זה נכון שהחישוב הוא על מחיר מלא בארה”ב. אבל יש שם מלא מבצעים שהטוב בהם הוא BOGO – שזה buy one get one, ובעברית קנה אחד קבל אחד נוסף בחינם, כלומר 2 במחיר של 1. ואז העלות נחתכת בחצי וזה כבר נו בריינר. הנוט 8 יעלה לי בארה”ב 465$.

     • itamar4444

      אז בטח שההפרש בין המעבדים לא שווה להפרש בין 465$ לבין ₪4000

     • יואב

      בוא אעשה סדר

      1) בישראל בכל מקרה מהמחיר הסופי אני משלם 83%. יותר נכון, משלם מחיר מלא אבל מקבל זיכוי מע”מ של 17% . במקרה הנ”ל זה יהיה זיכוי של בערך 750 שקל, שאם ארכוש בישראל המחיר הסופי עבורי זה 3250 (אם המחיר 4000)

      2) בארה”ב ת-מ-י-ד יש מבצעים. אתה אף פעם לא משלם מחיר מלא. אבל רוב המבצעים הם 100$ או 150$. פשוט ה BOGO הוא המבצע הכי משתלם ביי פאר, זה 50% הנחה. השאלה אם יהיה את המבצע הזה שאהיה בארה”ב (אני שם לעשרה ימים בסוף אוקטובר תחילת נובמבר)

      3) בכל מקרה, בארה”ב זה יצא לי זול יותר. השאלה רק בכמה זול. אם אני תופס את ה BOGO זה זול משמעותית.

      צריך לקבל החלטה בשבוע הקרוב, זה הימור. רוב הסיכויים שאקנה בארה”ב וארד בקצת בזמני הסוללה שאקבל בגלל הסנאפ.

     • itamar4444

      למה זה הימור?
      אתה יכול לנסוע ולהחליט שם. זה לא שיגמרו המכשירים בארץ או שהמחיר יעלה.
      דרך אגב המחיר ללא מעמ 3419.
      טעות קלסית בחישוב ( קצת מסובך. אתה לא משלם 83% אלה 85.5%. תחשוב שאם המחיר הוא x אז כדי להוסיף מעמ מכפילים ב-1.17. אז כדי לחשב כמה זה בלי מעמ צריך לבטל את הפעולה כלומר לחלק ב-1.17 ואז נקבל את x. אז אם המחיר הוא 100₪ ונחלק ב-1.17 נקבל 85.47₪ לכן כדי לבדוק כמה עולה לך בלי מעמ תכפיל ב-0.855 [ עיגול קטן ]

     • יואב

      זה הימור כי בינתיים המכשיר בשוק ואני לא קונה. כלומר סתם מתעכב ברכישה. זה לא הימור כלכלי, בארה”ב בכל מקרה יצא לי זול יותר.

      וכן, טעיתי בחישוב. תאמין לי שיודע – יש לי תואר ראשון בכלכלה, אבל אחרי 2 בקבוקי יין + דברים שאי אפשר לכתוב כאן…אז טועים.

  • מקבל, שיניתי ההתייחסות ליבוא הרשמי בלבד.

 • Matanel

  גדוללל הנמכתם את הרעש אני ממש מודה לכם:)))

 • אור

  יש חסרונות שלא נעימים לי במכשיר:

  נתחיל בביקסבי היקרה, שהיא סופר מיותרת.
  עושה את דברים בסיסים ומפעילה אפליקציות בטלפון. אבל חוץ מזה, למה שאצטרך אותה לצרכי היום יום שלי? היא לא יעילה ולא מפותחת כמו גוגל אסיסנט, העוזרת הוירטואלית של גוגל, שפשוט עושה עבודה מדהימה עם קישור בן משפטים והממשק המודרני שלה.
  אבל להקדיש כפתור בשביל ביקסבי? מה? כאילו כל פעם שתיכנס לטלפון תרצה להשתמש בה.
  ועוד יותר גרוע מכך, שאי אפשר לשנות אותו, ככה שזה תצוגת יופי לכפתור נוסף שלא בשימוש בכלל במכשיר. שעוד אפשר גם להתבלבל שזה הכפתור כיבוי.

  עוד משהו שלא אהבתי, זה החיישן טביעת אצבע, שלא עושה את העבודה בכלל אם הוא לא נוח לשימוש.

  המצלמה גם שלא מציגה צבעים שתואמים למציאות, או שבאור שמש מציגה אותם עם יותר מידי חדות שגורם לאובייקטים להיות שחורים ומגורענים מסביב.

  איך לא, העט, שחוץ מאנשים שבאמת אומנתיים או אנשים שבאמת זקוקים לו, הוא באמת סתם ליופי. אני לא מוצא היתרון בו בכלל, את אותם דברים יכולתי לבצע עם האצבע שלי.

  העיצוב המזוויע מאחורה של בלטה שחורה שמאוד מכוערת וממש לא משתלבת לצבע האחורי של המכשיר. גלקסי 8 נראה הרבה אבל הרבה יותר טוב.

  בנוסף גם הרמקולים, שעדיין נשארו ונשמעים כמו רובוטים כמו תמיד. כדאי להם גם להתקדם לרמקולים סטריאופונים, האייפון עושה עבודה מדהימה עם זה.

  אבל מה, המכשיר הזה עושה את העבודה.

  אני ממש אהבתי את הביצועים, השוליים המצומצמים עם תצוגת אמולד והמסך הענקי שגורמת לחווית מולטימדיה אדירה למשתמש.
  אהבתי גם את ההוספה של שתי המצלמות, שגורמות לאפקט טשטוש ומציגה את התמונה בצורה מתקדמת יותר, וגם את חיי הסוללה המצוינים.
  ויש עוד דברים שטובים במכשיר הזה.

  זה מכשיר טוב, פשוט לא ממש לטעמי.

  • yarin david

   לא קראתי את כל ההודעה אני רק חייב להגיד לך שעד לפני יומיים גם אני חשבתי שביקסבי מיותרת עד שראיתי סרטון השוואה בינה לבין siri
   ובהחלט ביקסבי לא רואה אותה ממטר
   בעוד כל פעולה הכי קטנה שתרצה לעשות ביקסי עושה בעוד siri אומרת שאין לה הרשאה לעשות זאת ועוד דברים

  • Baby Groot

   טוב, לפני שאתחיל, תדע שזה לא אישי מה שאני הולך לכתוב פה.
   ביקסבי ניתנת לשינוי. אתה פשוט לא מבין באנדרואיד אז אתה מאמין לפאנבוייז של אפל שכותבים פה, אסב אתה אחד מהם.
   אהה ואיפה סירי? חשבתי שאתה בעד אפל…
   חיישן טביעת אצבע… הטלפון הזה לא נועד לשימוש ביד אחת ולאנשים עם ידיים קטנות. זה טלפון עסקים. ויש לך בנוט 8 זיהוי פנים וזיהוי עיניים. לפחות שם זה עובד לא כמו באייפון שלא עבד להם באמצע ההכרזה.
   המצלמה? תגיד לי מה אתה רציני? כופלת את האייפון. מקום 1 בתחום הסמארטפונים. עדיף שתשתוק באמת.
   עד שלא תשתמש בעט ובפונקציונליות שלו אתה לא תבין. יש לך שם קיצורי דרך, והרבה יותר נוח לכתוב , לצייר לסמן עם עט במקום אצבע.
   העיצוב המזוויע? ואתה מהלל עיצוב ממוחזר מ2014 של אייפון. העיצוב של הנוט 8 יפהפה.
   רמקולים שנשמעים כמו רובוטים? אל תהיה פתטי.
   גם הסטראופוניים של אפל לא כאלה איכותיים.
   שמעתי טובים ממנו.
   ברור שהמכשיר לא לטעמך. החוויה שלך מאנדרואיד הייתה מסוני 2011. תנסה מכשיר דגל של אנדרואיד, כמו הגוגל פיקסל, נוט 8 וכו. אתה אפל פאנבוי. זה ברור שגם לא תאהב. אתה לא מפנים פשוט שהנוט 8 לא רואה את האייפונים..

   Peace

   • יואב

    אתה לא מפנים…הא?

   • אור

    יש הבדל.
    אפל לא מקדישה כפתור בשביל ביקסבי, אלא משלבת את זה כחלק מהכפתורים השימושיים של iOS. אבל כפתור שלם בשביל ביקסבי…
    חבל שסמסונג כיוונה לידיים גדולות, היה כדאי שהייתה אומרת את זה בהכרזה.
    והזיהוי פנים לא עבד בגלל שזה נוסה על הרבה אנשים בעבר ולא הוצלח, ואתה יודע את הסיבה אבל העיקר מחליט לקטול את אפל.
    כנראה הרבה משתמשים שאוהבים את העט לא יצליחו להשתמש בו..
    המצלמה של האייפון יותר טובה לדעתי
    נכון, אני צריך להיות צייר, הקטע שאני לא רוצה להיות.
    גם אם זה עיצוב “ממוחזר”, הנוט עדיין מכוער לדעתי והאייפון לא משנה את זה. הבלטה השחורה מזוויעה, אני בשוק בכלל מאנשים שאוהבים אותה.
    והרמקולים של אפל הרבה יותר עדיפים מרמקוליים רובוטים.
    צודק, אם אני ללא חוויה אסור לי להביע דעה.

    Peace

    • Baby Groot

     אפל שילבה כפתור לסירי. ממש בכפתור הכיבוי. רעיון ממש ״גאוני״

     • אור

      בהחלט.

   • ישראל

    אני לא מבין אותך
    לסמסונג יש מכשירים טובים בסדר
    אבל במשך הזמן נעשים איטיים והכי חשוב הם לא מצדיקים את המחיר בכלל
    בהשוואות שאני עושה עם מכשירים סינים לדוגמה לקחתי את הking 7 pptv לs8 ולא מצאתי ממש הבדלים חוץ מאשר הרמקול של הסיני נשמע טוב יותר
    בקיצור סמסונג זה לא שווה לקנות אוליאת הסדרות הנמוכות
    יש לי עוד הרבה לכתוב אבל אין לי זמן

 • Matanel

  פשוט מכשיר חלומי! אין מה להגיד חוץ מהסוללה, החיסרון היחידי לטעמי, אבל גם מהותי.
  תמונות נהדרות, לביקסבי יש עתיד (רחוק), מעולה שהביאו אזניות איכותיות יותר, מחכה להחזיק אותו 🙂

  • יואב

   הסוללה בנוט 8 מעולה, היא לא חסרון אלה יתרון. לא יודע מה רונן וגאדג’טי עושים בביקורות שלהם, אבל הם כתבו אותו דבר על ה 8 פלוס שיש לו את זמני הסוללה הטובים ביותר בשוק למכשירי דגל, 7 שעות ומעלה.

   לדוגמה אנדרואיד פוליס, שהוא האתר הכי מהימן בעולם בתחום, עשה ביקורת לנוט 8 , וזה מה שהם כתבו על זמני הסוללה :

   http://www.androidpolice.com/2017/09/05/galaxy-note8-review-overpriced-s8-pen-still-pretty-great-phone/

   If you had concerns about the downsized battery and the upsized display, put them to bed – the Note8 lasts plenty long on a charge.

   but I’ve found the Note’s battery life to be as good or even possibly better than the S8+ I tested earlier this year.
   For me, six hours of screen time was readily achievable in a single day of heavy use

   אז באנדרואיד פוליס הגיעו ל 6 שעות זמן מסך, וזה עוד הסנאפ 835. וכאמור, מעבדי הסנאפ מסורתית מביאים לזמני מסך נמוכים יותר מאשר מעבדי האקסינוס (שמגיעים לישראל) במכשירי סמסונג. וזה מהסיבה שעם המעבדים שלה סמסונג יכולים לעשות אופטימזיה, ועם מעבדי הסנאפ לא.

   בקיצור תהיה רגוע. לנוט 8 יש זמני סוללה מעולים.

   • Matanel

    מגניב. טוב לדעת
    מעניין למה בכתבה הנ”ל הסוללה פחות טובה ועוד עם האקסינוס..

    חוץ מהסוללה, ראיתי מה המצלמה האחורית מסוגלת לעשות, חזק לגמרי מה שסמסונג עשו.

  • RuR

   הסוללה של הנוט 8 ממש, ממש לא חיסרון…

 • iphone1000

  חבל מאוד שהסוללה עדיין חלשה

  • RuR

   היא ממש לא…

  • Baby Groot

   ממתי 5 שעות מסך זה חלש..?

   • יואב

    איך הגעת ל 5 ? הנוט 8 עם האקסינוס יעשה בין 6 ל 7 שעות.

    תקרא מה שכתבתי ל Matanel

    • Baby Groot

     גאדגטי כתבו ש5
     בוא לטלגרם

     • יואב

      גאדג’טי יכולים לכתוב מה שהם רוצים, ואני יכול לכתוב מה שאני רוצה.

      לדוגמה – גאדג’טי כתבו היום ב 2 כתבות שונות שהאס 8 פלוס עולה עם אחריות יבואן רשמי 3050 בישראל בזמן שעובדתית המחיר הוא 3350.

      גאדג’טי כתבו היום בכתבה על הוואן פלוס 5 שרק עכשיו C-DATA משיקה באופן רשמי את המכשיר בישראל, בזמן שהוא נמכר על ידם בישראל כבר מעל חודש.

      שוב, בעניין הסוללה, תקרא את התגובה שכתבתי ל Matanel

     • Baby Groot

      קראתי
      אז אתה אומר שהם משקרים?

     • יואב

      לגבי מחירי הפלוס והכתבה על הוואן פלוס – הם טועים, עובדתית, זה מוכח. לגבי המחיר בכתבה כאן זה אפילו תוקן.

      לגבי הזמני סוללה – לא טענתי לרגע שהם משקרים. זו התוצאה שלהם. לא יודע איך הם עושים את הבדיקות שלהם. אבל שוב, עובדתית, בכל האתרים המובילים בחו”ל הגיעו לזמנים טובים יותר משמעותית, ועם דגמי הסנאפ, שמביאים זמני סוללה נמוכים יותר משל האקסינוס שמגיע לישראל.

      גאדג’טי כתבו אותו דבר בביקורת שלהם על השמונה פלוס, שיש לו את זמני הסוללה הטובים בשוק למכשירי דגל.

 • Netanel Baruch

  המכשיר הטוב בעולם בולע את האייפון x…

  • יואב

   לא בולע, אבל יותר טוב ממנו. וזול ממנו. אגב, לדעתי גם ה s8 יותר טוב מה x , ועד שה x יגיע לשוק ה s8 יעלה חצי ממנו, ואז זה נו בריינר.

 • Mike Kadosh

  אני לא מבין למה כולם כל כך מתלוננים על הסוללה אני עם המכשיר מיום שני ובאמת שהסוללה שלו פצצה
  עברתי מהנוט 5 , והמכשיר הזה פשוט מהיר ואיכותי בצורה בלתי רגילה
  קצת יקר אבל שווה את המחיר

  • נדב

   איך יש לך אותו? הוא עוד לא הושק בארץ.

   • Mike Kadosh

    הזמנה מוקדמת + הייתי בקבוצת רכישה קיבלנו אותו ב18.9

  • קצת יקר אבל את המחיר הוא לא שווה. המחיר האמיתי שלו נמצא בארה”ב.

   • Mike Kadosh

    שמע קיבלתי איתו כל כך הרבה אביזרים מעבר לחבילה שקיבלנו
    ככה שבאמת לא משנה לי , תודה לאל כסף זה לא מה שחסר לי ואני יכול להרשות לעצמי .

 • Yossef

  היי
  שלום
  אנחנו מעוניים לרכוש את המכשיר (כמובן ה Note 8 ) כנראה היום , היכן הכי מומלץ מבחינת מחיר וחבילת הטבות ?
  ושמעתי שב Partner יש להם מבצע שרוכשים את המכשיר ואפשר לעשות טרייד אין כל שנה למכשיר הבא בתוספת הפרש.
  אבל תכלס’ איפה אני קונה בהכי זול עם הכי הרבה החבילת הטבות הזאת עם הכרטיס זיכרון וכיסוי וכדומה … ?

  • Matanel

   בסט מובייל/אייבורי/KSP

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות