-פרסומת-

שערוריה במשחק של סאות’ פארק: צבע העור קובע את רמת הקושי

| יום ראשון, 10 בספטמבר 2017, 09:30 | משחקים

צילום: Kotaku

במשחק של סאות’ פארק (South Park) שאמור לצאת בחודש הבא התגלתה אפשרות ביקורתית ובעיקר שערורייתית: במהלך יצירת הדמות במשחק ניתן לבחור את רמת הקושי בו, ומתברר שככל שרמת הקושי גבוהה יותר, צבע העור של הדמות כהה יותר. זו עוד דוגמה לביקורת החברתית הנוקבת של יוצרי South Park, שבגינה זכתה הסדרה לפופולאריות הרבה שלה.

מדובר במשחק South Park: The Fractured but Whole. השם השנון מהווה משחק מילים, כאשר הוא נקרא כ-“Fractured But Whole” (שבור אך שלם) אולם כשאומרים את השם בקול ניתן לשמוע את המלים “Fractured Butthole”. את התרגום לביטוי זה נשאיר לכם.

הביקורת המקורית על דרך החיים ופערי הגזע בארצות הברית מגיעה מיד עם תחילת המשחק – בשלב יצירת הדמות. כל שחקן עובר את השלב הזה בטרם מתחיל הסיפור. אחת האפשרויות בעת יצירת הדמות היא לבחור את רמת קושי המשחק, וככל שהדמות בעלת גון עור כהה יותר, כך עולה גם רמת הקושי.

קרטמן, הילד הבעייתי ביותר בחבורת South Park, מסביר בשלב זה כי רמת הקושי לא משפיעה על הקרבות, אלא על האינטרקציה שלך עם אחרים ועם הסביבה – וככל שיש לך גון עור כהה יותר, חייך קשים יותר באופן כללי. כאשר נשאלו אודות העניין, יוצרי המשחק הסבירו כי צבע העור של הדמות משפיע על הכסף שתקבלו בעבור מטלות שונות, ועל הדרך שבה דמויות אחרות ידברו איתכם.

זוהי לא הפעם הראשונה בה משחקי South Park יוצרים גלים. במשחק הקודם, The Stick of Truth, היוצרים הפתיעו את העולם עם מקצוע לא צפוי. בין המקצועות הרגילים כמו “לוחם”, “גנב”, או “קוסם”, הופיע מקצוע רביעי: “היהודי”, עם יכולות ונקודות תורפה משלו. אולי מסיבה זו המשחק לא נמכר ב-Steam בישראל באופן רשמי”.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רפאל בן-ארי
כתב ומפיק תכני גיימינג יותר מעשור, בעל היכרות עמוקה עם ההיסטוריה של תעשיית המשחקים. בזמנו הפנוי (הנדיר) יוצר מודים ומקדם יוזמות נוספות בתחום הגיימינג בישראל. מעדיף לשחק עם עכבר ומקלדת ויש לו את דיוק ניוקם בחיוג מהיר בנייד.
תגובות לכתבה
 • nirmitlamed

  למי שמעורב בפוליטיקה שבארה”ב מגלה עד כמה רוב שחקני ההוליווד שרבים מעריצים פה בישראל, הם נעל.

  הזוי שבארה”ב שזאת ארץ הללא גבולות שבאמת כל אחד יכול להיות עשיר ואין שם שום גזענות מלבד למקרים בודדים של אנשים פרטיים ולא משהו ממסדי כמו שהיה בעבר, עדיין יש אנשים שיטענו שגם כאשר הם הולכים לבנק ויש להם דרגת אשראי נמוכה, בטוח מדובר בגזענות בגלל שצבע העור של הפקיד היה לבן ושלהם שחור.

  • דברים כאלה גם אומרים בארץ (קיפוח וכו’). תראה, יש מקרים שאכן יש דעה קדומה, אין מה להכחיש. אבל לא נכון להאשים כל כשלון אישי בגזענות.

 • Idan Shchori

  גאונים.

 • Asaf Malin

  שערויריתית?

 • אבי

  טעות בכותרת – צבע העור קובע את רמת הכושי.

 • Almog

  המשחק המקורי נמכר בארץ.
  חנויות כמו ksp ובאג מכרו אותו לXbox 360 ולמחשב.
  אפילו steam מכרו את המשחק.
  דרך אגב מי ששיחק עם היהודי במשחק הראשון גילה שהיא הדמות היותר חזקה מאחרות.

  לגבי המשחק השני העניין עם הרמת משחק גאונית וצינית בו זמנית, אם מסתכלים כרגע על המצב בארצות הברית וכאן בארץ אפשר לראות שלשחורים יותר קשה מאשר הלבנים.

  המשחק הוא סהכ פארודיה על המצב וחבל להסתכל ולפסול ישר.

  • הכוונה היתה לכך שהוא לא נמכר בסטים בישראל. תוקן.

 • iGod

  מה שערוריה, זו סדרה בוטה, אלימה, מלאה בסקס וקללות, הם צוחקים מכולם וכולם מושא לצחוק ולמי שלא מתאים מוזמן להכניס שקל ל-But Whole שלו.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות