צילום: Kotaku

שערוריה במשחק של סאות' פארק: צבע העור קובע את רמת הקושי

במשחק של סאות' פארק (South Park) שאמור לצאת בחודש הבא התגלתה אפשרות ביקורתית ובעיקר שערורייתית: במהלך יצירת הדמות במשחק ניתן לבחור את רמת הקושי בו, ומתברר שככל שרמת הקושי גבוהה יותר, צבע העור של הדמות כהה יותר. זו עוד דוגמה לביקורת החברתית הנוקבת של יוצרי South Park, שבגינה זכתה הסדרה לפופולאריות הרבה שלה.

מדובר במשחק South Park: The Fractured but Whole. השם השנון מהווה משחק מילים, כאשר הוא נקרא כ-"Fractured But Whole" (שבור אך שלם) אולם כשאומרים את השם בקול ניתן לשמוע את המלים "Fractured Butthole". את התרגום לביטוי זה נשאיר לכם.

הביקורת המקורית על דרך החיים ופערי הגזע בארצות הברית מגיעה מיד עם תחילת המשחק – בשלב יצירת הדמות. כל שחקן עובר את השלב הזה בטרם מתחיל הסיפור. אחת האפשרויות בעת יצירת הדמות היא לבחור את רמת קושי המשחק, וככל שהדמות בעלת גון עור כהה יותר, כך עולה גם רמת הקושי.

קרטמן, הילד הבעייתי ביותר בחבורת South Park, מסביר בשלב זה כי רמת הקושי לא משפיעה על הקרבות, אלא על האינטרקציה שלך עם אחרים ועם הסביבה – וככל שיש לך גון עור כהה יותר, חייך קשים יותר באופן כללי. כאשר נשאלו אודות העניין, יוצרי המשחק הסבירו כי צבע העור של הדמות משפיע על הכסף שתקבלו בעבור מטלות שונות, ועל הדרך שבה דמויות אחרות ידברו איתכם.

זוהי לא הפעם הראשונה בה משחקי South Park יוצרים גלים. במשחק הקודם, The Stick of Truth, היוצרים הפתיעו את העולם עם מקצוע לא צפוי. בין המקצועות הרגילים כמו "לוחם", "גנב", או "קוסם", הופיע מקצוע רביעי: "היהודי", עם יכולות ונקודות תורפה משלו. אולי מסיבה זו המשחק לא נמכר ב-Steam בישראל באופן רשמי".

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות