שלט קוואלקום

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: קוואלקום דחתה את תוכניותיה להשקת מערכת השבבים Snapdragon 836

במהלך החודשים האחרונים למדנו פרטים רבים אודות מפרטם הצפוי של מכשירי סדרת הדגל הבאה של גוגל, הם Pixel 2 ו-Pixel 2 XL. בין היתר, העידו הדלפותיו של המדליף הסדרתי אוון בלאס כי מתחת למכסה המנוע יציעו אלו את יכולותיה של מערכת שבבים חדשה מבית קוואלקום, שתענה לשם Qualcomm Snapdragon 836. אלא שדיווח מהימים האחרונים חשף כי ענקית השבבים האמריקאית כלל לא מפתחת בימים אלו את שבב זה.

בציוץ אותו פירסם בלאס בחשבון הטוויטר שלו במהלך סוף השבוע האחרון, חושף זה כי מקורותיו עדכנו אותו בתוכניותיה החדשות של קוואלקום בנושא. על פי הציוץ הטרי, התוכניות לפיתוח שבב Snapdragon 836 נדחו בשלב זה עד לתחילת השנה הבאה.

יתרה מכך, לא רק שהשקת השבב לא תתרחש לפני תום 2018, השקתו הרשמית ככל הנראה תתבצע תחת שם מותג אחר שאינו ברור בשלב זה. עם זאת, נוכח העובדה שעבור 2018 נדרשת היצרנית להציג את השדרוג השנתי בסדרת שבבי הדגל שלה, ניתן להעריך כי שבב הדגל הבא אותו תציג יהיה ה-Snapdragon 845, דור ההמשך ל-Snapdragon 835 שהושק מוקדם יותר השנה – וזה לא יהיה גרסה המשודרגת בצניעות בהשוואה ל-Snapdragon 835 (כפי שהיה ה-Snapdragon 821 ל-Snapdragon 820), אלא שבב חדש לחלוטין.

נוכח הדברים הללו, מוסר בלאס בדיווחו כי קוואלקום לא הותירה ברירה לגוגל אלא להשתמש במערכת השבבים Snapdragon 835, שמשולבת כבר כיום ברבים ממכשירי הדגל הזמינים לרכישה מאז הרבעון השני של 2017. שבב זה כולל 8 ליבות Kryo 280 בתדר ליבה מירבי של 2.45GHz ומאיץ גרפי מדגם Adreno 540.

מקורות
Twitter
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות