מערכת השבבים Snapdragon 835 בתהליך ייצור 10 ננומטר (קרדיט תמונה: Qualcomm)

מערכת השבבים Snapdragon 835 בתהליך ייצור 10 ננומטר (קרדיט תמונה: Qualcomm)

דיווח: קוואלקום לא מפתחת שבב בשם Snapdragon 836, סדרת Pixel 2 תגיע עם Snapdragon 835

בשנה שעברה, בצעד מפתיע למדי שאינו כה אופייני עבורה, השיקה ענקית הטכנולוגיה והשבבים האמריקאית, קוואלקום, שתי מערכות שבבים הפונות לשוק הגבוה, הן Snapdragon 820 ו-Snapdragon 821, כאשר הראשונה מביניהם הגיע כחלק ממכשירי הדגל שהוכרזו במחצית הראשונה של 2016, ואילו הנותרת שולבה בספינות דגל רבות שהוכרזו במחצית השנייה של 2016 ואף בתחילת השנה הקלנדרית הנוכחית. בהתאם לכך ובשילוב שמועות ודיווחים שונים שהסתובבו להם ברשת, הוערך כי היצרנית תבצע מהלך דומה גם השנה ותשיק עבור שבב ה-Snapdragon 835 גרסה משודרגת שתקרא בשם Snapdragon 836.

עם זאת, דיווח שהמגיע מאתר הטכנולוגיה Android Police, הידוע ברמת אמינותו הגבוהה, חושף כי קוואלקום מעולם לא פיתחה או תכננה לפתח פלטפורמת עיבוד בשם Snapdragon 836. חשוב להדגיש כי אף על פי שהדיווח מציין כי קוואלקום לא מתכננת להשיק שבב בשם המצויין מעלה, אין הדבר אומר כי זו לא מתכננת להשיק גרסה משודרגת ל-Snapdragon 835 שתכונה בשם אחר.

הצצה לאחור

אופציה נוספת העומדת בפני היצרנית, היא להשיק את הגרסה המשודרגת לשבב באותו שם המותג, כאשר תת-הדגם יבדיל אותו מהשבבים בהם מבצעות היצרניות שימוש מאז השקת השבב מוקדם יותר השנה. צעד דומה ביצעה היצרנית עם השבבים המשופרים (ונטולי בעיית ההתחממות, לכאורה) ב-Snapdragon 810 V2 ו-V2.1 לפני כשנתיים.

אחת מסדרות מכשירי הדגל הבולטת ביותר שהייתה צפויה לבצע שימוש ב-Snapdragon 836 היא סדרת Pixel 2 מבית גוגל. על פי הערכות, שמועות ודיווחים מגוונים, בראשם הדלפתו האמינה של מדליף המובייל אוון בלאס, פלטפורמת השבבים שצפוי היה להציע ה-Pixel 2 XL היא אכן Snapdragon 836, אך כעת נראה כי זהו לא המצב. נדגיש כי בימים האחרונים קוואלקום אף אישרה שספינת הדגל Xiaomi Mi Mix 2, אשר הייתה צפויה גם היא להגיע עם מערכת השבבים החדשה, תציע למשתמשיה שבב מדגם Snapdragon 835.

מקורות
Android Police
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות