-פרסומת-

מערכת ההפעלה iOS 11 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

‎⁨לקראת ההשקה: כל מה שצריך לדעת על iOS 11
| יום שני, 18 בספטמבר 2017, 19:30 | גאדג'טי מסקר, מערכות הפעלה

השקתה של מערכת ההפעלה הבאה של אפל למכשיריה הניידים נמצאת במרחק של כ-24 שעות בלבד מאיתנו, כאשר מחר (ג’, 19.9) בשעה 20:00 צפויה החברה להתחיל לשלוח את העדכון מהאוויר (OTA) לגרסת iOS 11 עבור מכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאצ’ התומכים.

את העדכון תפיץ החברה למכשירי אייפון, החל מגרסת ה-iPhone 5S, כאשר דגמי האייפד יזכו לעדכון החל מגרסת ה-iPad Mini 2 ואילו דגם האייפוד טאצ’ היחיד שיזכה לעדכון הינו ה-iPad Touch 6th Generation. מי שברשותו מכשיר אייפון 5 או אייפון 5C, אשר קיבלו את עדכון iOS 10 בשנה שעברה, לא יזכה לקבל את העדכון החדש ל-iOS 11.

מה חדש ב-iOS 11?

זו שנה נוספת בה אפל בוחרת להציג את מירב השינויים מתחת לפני השטח, אולם השנה אנו רואים יותר שינויים ויזואליים במערכת ההפעלה, בעיקר על גבי טאבלטי האייפד, אלו ישנו במעט את הדרך בה אנו מתקשרים על מכשירים המבוססים על iOS. השינויים הויזואלים אותם ביצעה אפל ב-iOS 11 מגיעים ברובם בעקבות הצגתו של iPhone X, אשר מציג מבנה שונה של תצוגה הדורש התאמות דרך מערכת ההפעלה, אך האייפד מקבל כעת התייחסות מיוחדת עבור התצוגה הגדולה.

לאחר מספר חודשים בהם ביליתי עם מערכת ההפעלה החדשה, הנה השינויים העיקריים שיופיעו בפניכם עם העדכון לגרסת iOS 11:

מרכז הבקרה – עם יותר שליטה

מרכז הבקרה (Control Panel) באייפון הוא כלי המאפשר שינוי הגדרות מהיר במכשיר ללא צורך בכניסה לתפריטי ההגדרות הסבוכים במערכת ההפעלה. במשיכת אצבע מתחתית המסך ניתן להדליק ולכבות את הרשת האלחוטית או הבלוטות’, לעבור למצב טיסה ואף לשלוט בנגן המוסיקה, כאשר ב-iOS 11 מוסיפה אפל שלל אפשרויות נוספות למרכז הבקרה, אלו יאפשרו גישה מהירה להפעלה או כיבוי של השעון המעורר, מצב “לא להפריע” בזמן נסיעה, מצב סוללה חלשה, הקלטת מסך ואפשרויות רבות נוספות.

הגדרות מרכז הבקרה ב-iOS 11

הגדרות מרכז הבקרה ב-iOS 11

לצד זאת, הגדילה אפל את אפשרויות השליטה בכל אחת מפונקציות אלו דרך מחוות ה-3D Touch (בדגמים התומכים), אלו יציגו את הוידג’טים שבמרכז הבקרה על המסך כולו ויאפשרו שליטה בהגדרות מתקדמות יותר. כך למשל, תוכלו לברור את עוצמת התאורה של הפנס ולא רק להפעילו או לכבותו דרך מרכז הבקרה או לבחור בין הפעלת המצלמה היישר במצב צילום תמונת סלפי או צילום וידאו בהילוך איטי.

הוידג’טים במרכז הבקרה ניתנים לבחירה דרך אפליקציית ההגדרות (Settings) במכשיר, וכעת ניתן למלא בהם את כל תצוגת המסך, מה שעשוי להפוך את המסך למעט עמוס. עם זאת, זהו כלי יעיל ביותר עבור מי שיבחר להשתמש בו באופן קבוע, כאשר החיסרון הבולט היחיד בעיני הינו צמצום גודלו של נגן המוסיקה לוידג’ט קטן שקשה למדי להשתמש בו. לכך סיפקה אפל פיתרון חלופי בדמות הגדלת חלון תצוגת המוסיקה בלחיצה דרך מנגנון ה-3D Touch וגם דרך חלון מוסיקה נוסף שיופיע במרכז ההתראות הנשלף בזמן הניגון.

מרכז הבקרה במערכת ההפעלה iOS 11 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מרכז הבקרה במערכת ההפעלה iOS 11 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מרכז ההתראות ומסך הנעילה

מרכז ההתראות לא זכה לשינויים רבים ב-iOS 11, אך ישנם מספר עדכונים שיעזרו למשתמשים עם ההתראות המגיעות מאפליקציות שונות במכשיר.

במסך הנעילה ניתן כעת לצפות לא רק בהתראות האחרונות שהתקבלו, אלא גם לגרור מעלה את המסך כדי לצפות בהתראות קודמות שהגיעו אפילו ימים קודם לכן. במרכז ההתראות החדש ניתן לתקשר עם ההתראות במספר דרכים: תוכלו לגרור את ההתראה משמאל לימין על מנת להציג תפריט לבחירה בין ניקוי ההתראה לבין כניסה לאפליקציה ממנה נשלחה, כאשר גרירה של ההתראה משמאל לימין עד קצה המסך תנקה את ההתראה וגרירתה מימין לשמאל תפתח אותה (בממשק בשפה האנגלית המחוות הפוכות).

וילון התראות ב-iOS 11

וילון התראות ב-iOS 11

ההתראות מסודרות לפי יום, כאשר לצד כל מקבץ התראות ישנו כפתור ‘X’ (איקס) המאפשר שחרור של כל ההתראות מאותו יום. בנוסף לכך, נגיעה חזקה יותר בהתראה מסוימת תפעיל את מנוע ה-3D Touch ותציג פרטים נוספים על ההתראה (יותר טקסט מהמייל או הודעות הטקסט, למשל).

עיצוב חדש לאפסטור

חנות האפליקציות של אפל לא תיראה לכם אותו הדבר בפעם הראשונה שתיכנסו אליה לאחר התקנת מערכת ההפעלה iOS 11. הגרסה החדשה של האפסטור נבנתה במבנה כרטיסיות חדש המציג בפניכם תכנים ורשימות הנוגעים לאפליקציות מידי יום. באפל משתמשים בכרטיסיות אלו על מנת לעזור למשתמשים לגלות אפליקציות חדשות, אך לצד זאת ממשיכים בתצורה הישנה של רשימות האפליקציות.

פרט לתפריט “היום” (Today) המציג את כרטיסיות המידע על האפליקציות, ישנם תפריטים נפרדים למשחקים ולאפליקציות בחנות החדשה. שני התפריטים מציגים בתוכם את האפליקציות (או המשחקים) עם המלצותיה של אפל בראש ולאחר מכן, לפי הסדר: אפליקציות חדשות, אפליקציות לפי נושא משתנה לבחירתה של אפל, אפליקציות בחינם\תשלום, אפליקציות לפי קטגוריות ועוד.

לא נדרש זמן רב להבין את הסידור החדש של האפסטור, מאחר שסידור זה מבוסס ברובו על מה שהכרנו בעבר, גם אם נראה שונה במבט ראשון.

האפסטור ב-iOS 11

האפסטור ב-iOS 11

בתפריט האפסטור בתחתית המסך תמצאו גם חלון מיוחד לעדכוני אפליקציות המותקנות על המכשיר שלכם וכן חלון מיוחד לחיפוש, אשר מציג את הנושאים המובילים אותם מחפשים משתמשים אחרים באיזורכם בכל זמן נתון.

אפליקציית ההודעות (iMessage) – בדגש על תוספים

אפל הציגה חנות אפליקציות ייעודית עבור אפליקציית ההודעות iMessage עוד בשנה שעברה. חנות זו איפשרה לנו להוריד אפליקציות שונות שיסגננו את הודעות הטקסט שאנו שולחים זה לזה, כך שלא ניאלץ להסתפק בטקסט בלבד.

האפליקציות ל-iMessage מקבלות חיזוק נוסף ב-iOS 11, כאשר באפל מציגים כעת את האפליקציות שהתקנתם ב’בר’ נגלל בתחתית המסך. התצורה החדשה מאפשרת בחירה מהירה של האפליקציה הרלוונטית למשלוח הודעות מסוגננות.

לצד זאת, מוסיפה אפל ב-iOS 11 פונקציה חדשה למקלדת המובנית אשר מתאימה עצמה להקשה ביד אחת. פונקציה זו זמינה דרך תפריט החלפת השפות במקלדת (סמל כדור הארץ) ומאפשרת הזזת המקלדת לימין או שמאל לשם עבודה נוחה יותר ביד אחת. את האפשרות ניתן להפעיל בכל אפליקציה, ולא רק דרך iMessage.

אפליקציית iMessage ב-iOS 11

אפליקציית iMessage ב-iOS 11

תמונות ומצלמה

החדשות הגדולות ביותר אשר נוגעות לתמונות והוידאו שלנו אינן מגוון האפקטים והפילטרים לרוב שנמצא כעת במערכת ההפעלה, אלא המעבר של אפל לשימוש בפורמטים חדשים לאחסון קבצים אלו. שינוי הפורמטים לאחסון תמונות ווידאו לתמיכה ב-HEIF ו-HEVC, בהתאמה, יאפשר חיסכון בנפח האחסון במכשיר, כאשר באפל מציינים כי החיסכון יגיע אף עד פי 2. דרך הגדרות הצילום במכשיר אפשר ללמוד כי צילום וידאו ב-4K ידרוש 170 מגה-בייט עבור כל דקת צילום, בעוד צילום באיכות Full HD ב-30 פריימים בשניה ידרוש 60 מגה-בייט לדקת צילום.

פונקציה חיונית נוספת בתחום הצילום היא אפשרות התצוגה המקדימה של צילומי המסך. עת תבצעו צילום מסך יוצג בפניכם חלון תצוגה מקדימה למשך מספר שניות. לחיצה על התצוגה המקדימה תעביר אתכם למצב עריכה דרכו תוכלו לבצע פעולות שונות בתמונה, בהן חיתוך או כתיבה על התמונה וכן שיתוף מהיר, הוספת חתימה ועוד.

חלון עריכה מהיר לצילומי מסך ב-iOS 11 (צילום מסך)

חלון עריכה מהיר לצילומי מסך ב-iOS 11 (צילום מסך)

בצד האפקטים תמצאו כעת סדרה חדשה בת 9 מסננים שיעזרו בשינוי התאורה בתמונה והתאמת גוון העור שלכם, אפקטים בתמונות Live Photo שיאפשרו הצגה חוזרת של התמונה המונפשת בלולאה, מצב צילום בחשיפה ארוכה ועוד. בנוסף, ישנה כעת תמיכה בהצגת קבצי GIF מונפשים ובזיהוי וסריקת קודי QR באופן אוטומטי דרך מצלמת המכשיר.

תכונות נוספות ב-iOS 11:

 • ניווט בתוך מבנים דרך אפליקציית המפות של אפל (לא זמין בישראל).
 • מצב “נא לא להפריע” בזמן נהיגה – השתקת התראות וכיבוי מסך בזמן נהיגה וכן שליחת הודעות אוטומטיות לאנשי קשר שנבחרו מראש עם הודעה כי המשתמש במצב נהיגה.
 • סירי: אפשרות תרגום בין שפות (מאנגלית לסינית, גרמנית, ספרדית, איטלקית או צרפתית), יצירת רשימות של משימות דרך אפליקציות פתקים ותזכורות.
 • Apple Music: אפשרות ליצירת פרופיל משתמש ושיתוף מוסיקה עם חברים – ניתן לראות למה מאזינים החברים בכל עת ולגלות מוסיקה חדשה בדרך זו.
 • התקנה אוטומטית – גישה מהירה לחשבון המשתמש ב-iCloud דרך מכשירים עליהם מותקנת iOS 11 לשם שחזור הגדרות במכשיר חדש.
גרסת בטא ל-iOS 11 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גרסת בטא ל-iOS 11 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

תכונות חדשות לבעלי אייפד

מכשירי האייפד זוכים לעדכונים משמעותיים עם הצגתה של iOS 11. ה-Dock אשר מוכר למשתמשי מערכת ההפעלה על מחשבי המקינטוש מזה שנים רבות, מגיע כעת בתצורתו המוכרת לאייפד וניתן לשליפה מהירה מכל אפליקציה. באמצעות ה-Dock תוכלו לגשת למספר אפליקציות שבחרתם מכל מקום באייפד ומבלי לצאת למסך הבית תחילה.

ב-Dock ניתן למצוא גם אפליקציות בהן נעשה שימוש לאחרונה, לשם גישה מהירה, כאשר משיכה ארוכה יותר כלפי מעלה מתחתית המסך תעביר אתכם למצב תצוגה של כל האפליקציות הפועלות ברקע לצד הוידג’טים של מרכז הבקרה.

ה-Dock של האייפד במערכת ההפעלה iOS 11

ה-Dock של האייפד במערכת ההפעלה iOS 11 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אפליקציית הקבצים החדשה מאפשרת גישה לקבצים הממוקמים ב-iCloud Drive, כך שאם אתם עובדים עם האחסון בענן של אפל על גבי מכשירי אייפון, אייפד או על המקינטוש, תוכלו לגשת לקבצים גם דרך האייפד עם מערכת ההפעלה iOS 11 ובממשק פשוט הדומה יותר לזה של macOS, עם סימוני התגים בצבעים והמועדפים.

גרירת אפליקציות מתוך ה-Dock מאפשרת הצגתן במצב Split View, לפעולה במקביל בשתי אפליקציות זו לצד זו ובמצב Slider Over, לתצוגת חלון מרחף של אפליקציה על גבי המסך. מחוות הגרירה מאפשרות גם הזזה של תמונות, קבצים וטקסטים בין יישומים שונים באייפד וניתן להעביר גם מספר פריטים במקביל בשימוש במספר אצבעות יחדיו בעת הגרירה.

עבודה באפליקציות ב-iOS 11 על גבי האייפד

עבודה באפליקציות ב-iOS 11 על גבי האייפד

המקלדת באייפד מקבלת עדכון פונקציונלי אף היא, כאשר מקשים שונים המציגים תווי אותיות לא ידרשו מעבר לתצוגת מספרים או סמלים או נגיעה ארוכה על מנת לשלב תווים שונים, אלא גרירה כלפי מטה על המקש הרלוונטי. אם למשל תרצו לכתוב את הספרה ‘4’, תוכלו לגרור מטה את מקשה האות ‘R’ במקלדת (או האות ‘ר’ בעברית).

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: OnePlus 5T | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Serega Dombrovskii

  יש אפשרות להקליט שיחות ?

  • פונצ’ו

   יש אפליקציה דרך האפסטור שעולה כסף. עובדת מעולה. TapeACall Pro

   • Nir

    אתה באיי או אס החדש יכול להקליט את המסך

    • Eylon‬‎

     מה זה קשור

   • itamar4444

    מה??
    אפל סוף סוף מרשה להקליט שיחות?
    באמת יפה מצידה.
    (דרך אגב גם זה נחשב חדשנות?)

    • Android Developer

     לא נראה לי. זה בטח workaround . אולי שיחת VOIP, לדוגמה.

     • itamar4444

      לא הבנתי מה שכתבת. מה זה אומר voip?
      סליחה על הבורות.
      בסופו של דבר אפשר להקליט שיחות אוטומטי או לא?
      העניין עם הקלטת שיחות זה סעיף חשוב אצלי ברשימת 30 הסיבות לעולם לא לעבור לאפל😄

     • Android Developer

      לפי תיאור האפליקציה, זה לא הקלטה אוטומטית.

      בזמן שיחה נכנסת אתה אמור להריץ את האפליקציה, ואז לבצע שיחת ועידה יחד עם הקו שלהם.
      לגבי שיחה יוצאת, עושים מהאפליקציה. לפי מה שהבנתי, זה מתקשר לקו שלהם, ואז משם לאיפה שרצית.
      הנה התיאור:
      “How does this app record calls?

      Take a look at our screenshots for step by step instructions.

      When you’re on a call and you want to record it, open TapeACall and press the record button. We will put your call on hold and dial our recording line. As soon as our line answers tap the merge button on your screen to create a 3 way call between your other caller and our recording line.

      If you want to record an outgoing call, just press the record button. The app will dial our recording line and will begin recording as soon as our line answers. Once that happens, tap the add call button on your screen, call the person you want to record, then press the merge button when they answer.

      https://itunes.apple.com/us/app/tapeacall-pro-call-recorder-for-phone-calls/id577499909?mt=8

      וזו בעצם הסיבה שזה עולה כסף להשתמש באפליקציה. הם צריכים לתחזק את הקווים שלהם.
      באנדרואיד זו הקלטה אמיתית, מהמכשיר עצמו. עם זאת, זה פיצ’ר שלצערי לא קיים בכל מכשיר, ולעתים צריך לבצע צעדים שלא מיועדים למשתמשים רגילים, כדי שזה יעבוד (לדוגמה root)

     • itamar4444

      אני לא יודע אם להתעצבן או לצחוק. לפי מה שאתה אומר אפל לא שינתה את המדיניות שלה רק מצאו דרך מאוד מפותלת “לעבוד עליה”. באיזה קטע בכלל נראה לאפל שיש לה זכות למנוע להקליט שיחות (שזה חוקי לגמרי!).
      רק זה לבד מבחינתי שובר עסקה. זה אחת האפליקציות הכי חשובות בשבילי. אם תציע לי מכשיר אנדרואיד מצוין במחיר נמוך אבל חסום לאפליקציות מקליטות, אני לא קונה נקודה. זה ממש עוזר האפליקציה הזאת ולא רק כדי לתפוס אנשים (בעיקר אנשי מכירות) על שקר. גם סתם לפעמים שוכחים מה היו בדיוק ההוראות שמישהו אמר לי. וגם לא קורה לי יותר שבאמצע שיחה אני מחפש בלחץ עט ונייר לרשום משהו, כי אני יודע שהכול מוקלט.
      —–
      הכי מצחיק זה שיכול להיות שעוד שנתיים אפל תכניס את זה וכל המעריצים יתלהבו.

     • Android Developer

      טכנית אנדרואיד מאפשרת את זה. זה שיצרניות מסויימות לא נותנות את זה במכשירים מסויימים זו בחירה שלהן.
      הסיבה היא דווקא כן חוקית: יש מדינות עם חוקים מיוחדים על הקלטת שיחות.
      בישראל לדוגמה, הקלטת שיחות מותרת רק אם לפחות צד אחד בשיחה מודע לכך.
      יש מדינות לדוגמה שזה מותר רק אם כל הצדדים מודעים לזה שהשיחה מוקלטת.
      אני חושב שהחוק בארץ סביר מבחינה זו.
      חלק מהחברות כנראה לא רוצות להתעסק עם החוקיות במדינות השונות.
      אם זה חשוב לך, אני ממליץ לבדוק את המכשיר שאתה הולך לקנות, לפני הקנייה, כדי לוודא שזה אפשרי. גם באנדרואיד לא תמיד זה זמין במכשירים. יש כאלו שיש את זה בילט אין, יש כאלו שצריך אפליקציה (עדיין סביר), יש כאלו שצריך root (שזה לדעתי קצת מוגזם, ולצערי המצב במכשיר ה Nexus 5X שלי), ויש כאלו שאני לא בטוח שזה אפשרי בהם.

     • itamar4444

      לא אכפת לי להוריד אפליקציה.
      דרך אגב בחיים לא שמעתי על מדינה שבה אסור להקליט מישהו שמדבר איתך. זה כמו לתת אישור חוקי לרמות ולשקר. האם יש לך מקור למדינה שבה אסור להקליט ללא הסכמה של הצד השני?
      בכל מקרה גם אז לא נראה לי שיש מניע לאפשר פיתוח אפליקציה. מספיק שבתנאי השימוש יכתבו שחובה לידע את הצד השני. בדיוק כמו שמותר גם במדינות האלה למכור טייפ מנהלים והייצרן לא לוקח אחריות איזה שימוש תעשה בו.

     • Android Developer

      רשמתי שיש חוקים מיוחדים בכל מני מדינות. הנה:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Telephone_recording_laws
      ולגבי ההגיון, לא אמרתי אחרת. אני בעד זה שיהיה אפשר, ושכל אחד יפעל לפי החוק שבמדינה שלו.
      ועכשיו שאלה מיוחדת: מה קורה אם מתקשרים לחו”ל, למדינה שבה החוקים שונים מזו שלך…
      🙂

     • Tumar

      למה אתה חושב שתמיד כשאתה מתקשר למוקד שירות, במהלך ההמתנה אומרים ש״חלק מהשיחות מוקלטות לצורכי בקרב ושיפור השירות״?

      א. כי חייבים לעדכן אותך שאתה מוקלט.
      ב. אומרים ״חלק״ כדי להשאיר פתח מילוט כאשר ההקלטה עובדת לרעתם ולומר שהשיחה לא הוקלטה.. כמובן ש״בטעות״

     • itamar4444

      לא מדויק בכלל.
      בארץ לא חייבים לעדכן על הקלטה. החברות עושות את זה מרצונם.
      תקרא את הקישור.
      יש מדינות שרק חברות מחוייבות להודיע דאתה מוקלט.
      בכל מקרה מפסיקי דין שקראתי בית המשפט לא אוכל את הלוקש שדווקא השיחה הספציפית נמחקה/לא הוקלטה ופוסק נגד החברות במקרה שאין פתאום הקלטה.

     • Tumar

      מצוין. טוב לדעת. כנראה שזמנים השתנו מאז שעבדתי בחברת סלולר

  • אור

   לא, אבל אתה יכול להוריד ממקורות שונים.

 • iGod

  אמ;לק יישור קו עם אנדרואיד

  • אור

   לא הבנתי איך אתה משווה גרסה של iOS לאנדרואיד.. זה עולם אחר.

   • Tumar

    אנדרואיד זו מערכת עם טלאים. כאילו כל גוף מוסיף חלק ויוצאת מערכת הפעלה עם ממשק מסוים. באייפון הכל מעוצב באותה שפה עיצובית, והכל חלק וזורם

    • אור

     אתה לגמרי צודק. אצל אפל, יש תווי עיצוב התואמים למערכת. באנדרואיד יש לך חופשיות, ככה שזה לא בסגנון. חוץ מזה גם בלי קשר לזה, המערכת נראית הרבה יותר יפה מאנדרואיד.

     • Tumar

      מבחינתי לעניין היופי והנראות יש משקל לא פחות מאשר לפונקציונליות

 • אור

  אישית אני לא ממש אוהב את הגרסה בעברית, היא נראית הרבה פחות אסתטית. אייקונים וסמלים הפוכים. מעדיף את האנגלית הנוכחית כרגע.
  אני חושב ש iOS 11 זה שיפור ענקי לעומת הגרסאות הקודמות, אני משתמש ב 10 ומרגיש כאילו עבר שנים.
  מאוד אהבתי את השינויים החדשים, במיוחד האייקונים, העיצוב החדש של לוח הבקרה, האנימציות החדשות, ועוד הרבה דברים.
  לי זה די מוזר שמרכז ההודעות הפך למסך הנעילה, אבל זה עניין של הרגל ואפשר להבין את הצד של אפל. אני מאמין שהיא רוצה שזה יהיה טבעי כמו שמוצג לנו ההודעות במסך הנעילה.
  חוץ מזה, זה נראה גם מאוד יפה.
  בקיצור, אהבתי את הגרסה החדשה ואני פשוט לא יכול לחכות לרעיונות של אפל בגרסה הבאה!!

  • פונצ’ו

   היא נוראית בעברית, שלא לדבר על סירי 🙁
   כשזה באנגלית זה לא נעשה צרה כשמנסים לכתוב בעברית? וכלמיני התראות שיופיעו הפוך?

   • אור

    ממש נוראית.
    תאמין לי, תשתמש בגרסה באנגלית, יהיה לך שיפור ענקי.
    הכל איך שצריך להיות בלי שום היפוכים וסמלים שהולכים לצד שמאל. כמו בגרסה של אפל המקורית.
    לא מסובך בכלל להשתמש במקלדת, אתה רק מגדיר שהמקלדת תהיה גם בעברית וגם באנגלית. נגמר הסיפור.
    הטקסט של ההתראות מגיעות מצד שמאל, אבל אתה לא תרגיש את זה בכלל ותחשוב שיש לך טלפון בעברית.
    קיצור, ממש אבל ממש מומלץ.
    תצטרך אבל להתרגל.

    • פונצ’ו

     ואו עכשיו אני חייב לנסות. אני אתן לזה כמה ימים לראות איך זה. מקסימום אחזיר.

     • אור

      אחלה 😉
      לא תתחרט!

     • פונצ’ו

      אתה גם עם הבטא אני מניח. כשתצא הגרסא הרשמית יש אפשרות להתקין אותה בלי לעשות ריסטור?

     • אור

      הכל מגובה ונשמר לך בעדכון הבא, זה לא יאפס את המכשיר שלך.

     • פונצ’ו

      אני זוכר שלא הצלחתי לעדכן מהבטא לגרסה הרשמית.

     • אור

      אתה נמצא בבטא כרגע? אם כן, תוכל לעדכן לגרסה הרשמית. לי זה כבר הציע לי אותה עוד לפני שזה יצא. אתה יכול לבדוק בהגדרות.

     • פונצ’ו

      אני כרגע עם גרסה 11.0
      זאת בעצם הגרסא הסופית שכולם יקבלו מחר?

     • אור

      כנראה שכן.

     • Ron

      זאת הגרסה אבל עם שיפורים פה ושם

 • פונצ’ו

  אני עם הבטא. השיפורים בעיצוב מבורכים. יש המון פיצ׳רים חדשים ממש מגניבים וייקח לי זמן להתרגל אליהם. מרכז ההתראות החדש קצת מסורבל לי אבל איכשהו מרגיש גם שינוי מתבקש. אחללה עדכון.

  • Baby Groot

   ממליץ לך לשנמך חזרה ל10.. או שתחליף מיד ל11 המלא. הייתי על הבטא מהיום שהיא יצאה (developer) והסוללה שלי התרוקנה ל0% לאחר שעתיים שימוש, כל פעם קרס לי הטלפון וסבלתי בזה למשך חודשיים עד שנשבר לי ושינמכתי ל10.3.3
   אני דיי מפחד לשדרג ל11 עכשיו חחחח

   • פונצ’ו

    זאת בדיוק הסיבה שבגללה לא עדכנתי לבטא עד שאפל יצאה עם גרסת הGM שזו בעצם הגרסא שתצא לכל הציבור בסופו של דבר שמתקנת את כל הבעיות האלה. אני כבר כמה ימים איתה ואין לי בעיות של סוללה או באגים. מרגישה מאד יציבה.

    • Baby Groot

     בכל מקרה אני אעדיף לחכות עוד כמה חודשים עם 10, אין לי תלונה אחת על 10.. לא מבין מה דחוף לשדרג

     • פונצ’ו

      כי זה כייף. יש פיצר׳ים שממש עושים את החיים קלים יותר.

   • אור

    זה טופל.

 • eli

  מה שצריך לדעת על ios 11 שהם יקרים מאוד וצוחקים על המשתמש

  • פונצ’ו

   אבל iOS 11 זה בחינם :>

   • eli

    אבל אייפון 8x לא בחינם

    • פונצ’ו

     באמת?? שיט איזה באסה אז לא משדרג..

    • Yosi

     אחי אתם חייבים להפסיק לבכות על המחיר… למי שלא בא לשלם מחיר כזה שיקנה פלאפון שהוא קצת יותר זול ומתפוצץ בכיס(גלאקסי)… או שתקנה אחד ממש זול שכל שנה צריך להחליף לו לוח אם(lg).. אם עם אייפון יותר מחמש שנים וחוץ מסוללה לא פתחתי את האייפון אף פעם…
     אני משתמש בגרסה האחרונה של המערכת הפעלה 10.3.3 והפלאפון סוס עבודה… אז תמשיכו לבכות על מחיר ותשלמו יותר בעתיד…

    • Tumar

     גם גלאקסי לא.. אולי הנוט 7. תכתוב צוואה ותהנה

  • Tumar

   השדרוג חינם

 • Dima

  הגרסא החדשה מביאה עימה המון שיפורים- זה ללא ספק.
  רק יש דבר אחר שנורא מעצבן אותי באופן אישי- זה שאי אפשר לכבות את הקישריות של הבלוטוס וה-WIFI באופן מלא מלוח הבקרה.
  מה שכן ניתן זה “לנתק” וזהו… לכבות לגמרי- אי אפשר, רק בכניסה להגדרות T_T

 • Ron

  בתור אחד שנמצא על הבטא מהראשונה,ההבדל בין הראשונה ל Gm הוא עצום,שמתי אותו על בשבע פלוס והוא מטוס סילון

 • Android Developer

  איפה בדיוק רואים את ההתראות באייפון X, אם למעשה למעלה יש את המתגים ? זה מאוחד כמו באנדרואיד?

  • משיכה מחלק ימני עליון למרכז הבקרה (מתגים) ומשמאל להתראות

   • Android Developer

    דומה לרומים מקוסטמים באנדרואיד. מוזר שעשו את זה, אבל מגניב…

 • מה כבר יכול להיות שאין באנדרואיד…

  • Tumar

   עדכונים

 • iphone1000

  עדיין ,מערכת ההפעלה הכי טובה שקיימת לסמארטפונים

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות