אייפון 8 פלוס זוכה בתואר סמארטפון המצלמה הטוב ביותר; תוצאה מאכזבת לסוני

אתר DxOMark מבית מעבדת הצילום הצרפתית DXO קובע כי מכשיר ה-iPhone 8 Plus הוא סמארטפון המצלמה הטוב ביותר שניתן לרכוש כיום. עם ציון גבוה במיוחד העומד על 94 (מתוך 100) עוקף מכשיר הדגל החדש של אפל את שני המוצרים הקודמים שזכו להתמקם בראש הרשימה במשך כמה חודשים: Google Pixel ו-HTC U11, שניהם עם ציון 90 הגבוה בפני עצמו. במקום השני ברשימה נמצא הדגם הקטן יותר, iPhone 8, עם הציון 92.

המומחים של DXO בוחנים את מצלמות מכשירי הסמארטפון מכל כיוון אפשרי, ובתום הבדיקות שנערכו לצמד מכשירי הדגל החדשים של אפל, הם הגיעו לכמה מסקנות, ובראשן – צילום HDR באיכות הטובה ביותר שניתן למצוא היום בשוק הסלולר. לשני המכשירים ישנם גם שני חסרונות משותפים: אי דיוק קל בצבעים בעת צילום בתאורה נמוכה ובחללים סגורים, ופוקוס אוטומטי איטי (אייפון 8) או לוקה בחסר (אייפון 8 פלוס).

צפו בתוצאות המבחן: iPhone 8 Plus, iPhone 8

סמארטפון נוסף שנבדק השבוע על ידי צוות המומחים של DXO הוא Sony Xperia XZ Premium שמקבל את הציון 83 אשר ממקם אותו במקום השביעי המאכזב יחסית. חוץ מהשבחים שהוא קיבל על פוקוס אוטומטי מדויק הן בצילומי חוץ והן בצילומי פנים ועל רמות רעש נמוכות מאד בצילום בתאורה נמוכה, מקבל הסמארטפון של סוני התייחסות שלילית בקטגוריות החשיפה בעת שימוש בפלאש, טווח דינמי ואי דיוק בצבעים בעת צילום בתאורה נמוכה.

צפו בתוצאות המבחן: Sony Xperia XZ Premium

בולטים בהיעדרם מהרשימה מכשירי הדגל הנוכחיים של סמסונג: Galaxy S8 ו-Galaxy Note 8, כמו גם סדרות המכשירים מהשנה שעברה. בעוד מכשיר ה-Note 8 נמצא בבדיקה בימים אלו, היעדרם של יתר המכשירים נובע מהחלפת מודל הבדיקות של DXO בתחילת חודש ספטמבר. כדי להציג את מכשיריה המדוברים של סמסונג בטבלה, יהיה צורך לבחון אותם באמצעות המודל העדכני, כפי שנעשה עם כל שאר המכשירים המוצגים בה כעת.

השוואת מפרטים