מחשב נייד Pixelbook (תמונה: Google)

מחשב נייד Pixelbook (תמונה: Google)

הוכרז: Google Pixelbook – מחשב 2 ב-1 עוצמתי עם Chrome OS

כחלק ממאמציה לשנות את הרגלי השימוש שלנו במוצרים יומיומיים, הכריזה אמש (ד') גוגל על מחשב ה-Pixelbook המונע על-ידי מערכת ההפעלה Chrome OS. המחשב מציע מפרט חזק במיוחד ועימו מנסה החברה לקשר בין עולם המובייל בו שולטת מערכת ההפעלה אנדרואיד בפיתוחה ובין עולם הניידים, כל זאת בחבילת פרימיום המגיעה עם מחירים תואמים.

מערכת ההפעלה Chrome OS מציעה את שפע האפליקציות הקיימות כבר היום בחנות Google Play עבור מכשירי אנדרואיד ומשלבת את העוזרת הדיגיטלית Google Assistant כחלק בלתי נפרד ממנה. כך, ניתן לבצע חיפוש קולי מהיר ואף לסמן טקסטים באמצעות עט הסטיילוס Pixelbook Pen על מנת לקבל מידע נוסף בנושאים שונים ואף תרגום מהיר. לצד חבילת התוכנות המובנית שמציעה החברה עם מחשב, כמו דפדפן כרום והחבילה תואמת האופיס Google Docs, מבטיחה גוגל כי היא עובדת יחד עם מפתחות תוכנה גדולות על מנת לספק פתרונות שיתאימו למערכת ההפעלה שלה.

את המחשב מעצבת גוגל במבנה נייד 2 ב-1 (או 4 ב-1 כפי שמציינת החברה) אשר מאפשר סיבוב מלא של המקלדת המצורפת, כך שתוכלו להשתמש בו במצב טאבלט עם מסך המגע בלבד, לפתוח אותו בתצורת אוהל, להשכיבו במצב שטוח או להשתמש בו כמחשב נייד סטנדרטי. לעיצובו מוסיפה החברה את פס הזכוכית המוכר מסדרת הסמארטפונים "פיקסל", כאשר חיבור עם מכשירי הפיקסל 2 מאפשר הפעלה מיידית של שיתוף אינטרנט אל המחשב דרך הסמארטפון, ללא צורך בהגדרה ידנית.

הצד הטכני

ה-Pixelbook מגיע עם מסך מגע עם פאנל LCD בגודל 12.3 אינץ' בעל רזולוציית תצוגה Quad HD בפריסה של 1600×2400 פיקסלים ובהירות של 400nit וכן תמיכה ב-72% מטווח הצבעים NTSC. המסך תומך גם בעט הסטיילוס Pixelbook Pen, אותו מוכרת החברה בנפרד מהמחשב.

גוגל מציידת את המחשב הנייד עם 2 רמקולים שיפעלו יחדיו בסטריאו וכן עם 4 מיקרופונים שיעזרו בנטרול רעשי רקע בזמן ביצוע שיחות וידאו, אלו יתבצעו באמצעות מצלמת רשת המציעה רזולוציית צילום של HD 720p ב-60 פריימים בשנייה. סביב המחשב משלבת גוגל שני מחברי USB-C בהם ניתן להשתמש לשם הטענתו וכן עבור חיבור למסך חיצוני באיכות מירבית של 4K וכן לצורך העברת קבצים. חיישן תאורה משולב בפיקסלבוק גם כן, כאשר גוגל מוסיפה אל זה גם מד תאוצה, ג'יירוסקופ ומשום מה גם מגנטומטר.

במפרטו הטכני של המחשב הנייד ניתן למצוא את מעבדי הדור השביעי של אינטל בתצורה של Core-i5 או Core-i7, זיכרון פעולה (RAM) בנפח 8 או 16 גיגה-בייט, כונן SSD (עם אפשרות לתמיגה ב-NVMe) בנפחי אחסון של 128, 256 או 512 גיגה-בייט וסוללת 41W/hr שתספיק, על פי גוגל, לעבודה משולבת של עד 10 שעות. בנוסף, מציעה החברה טעינה מהירה דרך מחבר USB-C, קישוריות בלוטות' 4.2 ו-WiFi מתקן 802.11ac ומבנה דקיק הנמדד ב-10.3 מ"מ בלבד לצד משקל של 1.1 ק"ג.

מחשב נייד Pixelbook (תמונה: Google)

מחשב נייד Pixelbook (תמונה: Google)

זמינות ומחירים

מחשב ה-Google Pixelbook מגיע במספר תצורות, הבסיסית ביניהן מוצעת במחיר של 999 דולר ומשלבת מעבד Intel Core-i5, זיכרון 8GB RAM וכונן SSD בנפח 128 גיגה-בייט. גרסה זו זמינה כבר כעת להזמנה מוקדמת דרך חנות החברה, אך תגיע ללקוחות רק בחודש הבא. הגרסה היקרה ביותר של המחשב מציעה מפרט הכולל מעבד Inte Core-i7, זיכרון 16GB RAM וכונן SSD NVMe בנפח 512 גיגה-בייט ותוצע במחיר של 1,649 דולר. בשלב זה לא זמינה גרסה זו של המחשב להזמנה מוקדמת.

עט הסטיילוס Pixelbook Pen מוצע למכירה בחנות של גוגל במחיר של 99 דולר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות