חברת Razer תקיים אירוע הכרזה מהותי ב-1 בנובמבר, עשויה להציג סמארטפון

טיזר לאירוע של חברת רייזר (תמונה: Razer)

יצרנית המחשבים וציוד הגיימינג רייזר (Razer) הודיעה כי תקיים אירוע הכרזה ביום רביעי, ה-1 בנובמבר, בו תבצע את החשיפה הגדולה ביותר שביצעה עד כה. את הדברים מביאה החברה דרך טיזר בחשבון הטוויטר הרשמי שלה, זה מוביל לעמוד נחיתה באתר החברה המציג דמות האוחזת בידה מכשיר קטן מימדים העשוי להתברר כסמארטפון או כקונסולת משחק ניידת, כאשר מאחוריו מגוון מסכים המציגים קטעים ממשחקים שונים.

שתי רכישות שביצעה Razer בשנים האחרונות עשויות להעיד על הכיוון שתיקח החברה עם המוצר החדש שתציג בתחילת החודש הבא. רכישתה האחרונה היא חברת Nexbit, מפתחת סמארטפון ה-Robin בעל העיצוב המיוחד והיכולת להרחיב את שטח האחסון במכשיר על ידי שימוש בטכנולוגיות ענן. רייזר רכשה את Nexbit בינואר האחרון עבור סכום שאינו ידוע ועשויה להשתמש בידע שצברה מאז על מנת להציג בפנינו סמארטפון, אשר ככל הנראה יתמקד בחווית הגיימינג.

רמז נוסף לכך שתציג החברה סמארטפון באירוע הקרוב הינו טיזר שסיפק סמנכ"ל המובייל בחברה, טום מוס (Tom Moss), מוקדם יותר החודש. מוס, שהצטרף לרייזר מחברת Nexbit, אותה ייסד ובה שימש גם כמנכ"ל, פירסם דרך חשבון הטוויטר שלו תמונה בה הוא נצפה יחד עם מנכ"ל Razer, מין-ליאנג טאן (Min-Liang Tan), אשר בכיסו ניתן לראות מכשיר דמוי סמארטפון עם לוגו החברה. בראיון ל-CNBC בחודש שעבר, אישר טאן כי החברה אותה הוא מוביל עובדת על מכשיר נייד שיתמקד בגימרים ובבידור.

ב-Razer לא אישרו באופן רשמי כי מדובר בסמארטפון, אם כי מרבית הסימנים מובילים להנחה כי זהו הפורמט בו תבחר החברה. מאידך, ההתייחסות של החברה למוצר החדש כ"מכשיר נייד" (Mobile Device) עשויה לרמוז לכך כי ברייזר מתכננים קונסולת משחק ניידת הדומה ל-PSP של סוני או ה-Switch של נינטנדו. לפני כשנתיים רכשה רייזר את Ouya, מפתחת קונסולת המשחקים הניידת המבוססת על פלטפורמת אנדרואיד. השילוב בין הטכנולוגיות של Ouya ו-Nextbit עשוי להתברר בסופו של דבר כסמארטפון, אך ייתכן כי ברייזר יבחרו דווקא בפורמט הקונסולה, מתוך רצון להימנע מהתחרות הגדולה בשוק הטלפונים החכמים.

השוואת מפרטים