פוסטר המשחק Battlefront II

תמונה: Electronic Arts

השחקנים ניצחו: EA מסירה זמנית רכישות בכסף אמיתי מ-Star Wars Battlefront 2

| יום ראשון, 19 בנובמבר 2017, 11:30 | משחקים

אחרי מאבק רועש ומתוקשר, קהילת הגיימרים קיבלה לבסוף את שדרשה: ביטול כולל של מיקרו-תשלומים ב-Star Wars Battlefront 2. כעת, הדרך היחידה להשיג פריטים, לפתוח גיבורים ולהתקדם – היא אך ורק באמצעות השקעת זמן במשחק, ולכולם יש אפשרות הוגנת להתקדם בקצב הנוח להם. עם זאת, מדובר בשינוי זמני, לפי EA.

טרם השינוי, EA הציגה מערכת דרקונית המכריחה את השחקנים להשקיע מספר גדול שעות (Grinding) על מנת להתקדם במשחק. על השחקנים היה לצבור נקודות במשחק, וכדי לפתוח גיבורים חדשים היו צריכים לשחק עשרות שעות. הגיבורים המבוקשים יותר דרשו 40 שעות משחק, לכל אחד, כאשר בזמן זה אי אפשר לצייד אותם בפריטים מתקדמים יותר כיוון שאת הנקודות השחקנים נדרשו לשמור לפתיחת הדמות המיוחלת.

ניתן היה ניתן להמנע מהשקעה בלתי סבירה של שעות משחק על ידי תשלום בכסף אמיתי, ואלו שהממון שבידיהם יכלו להתקדם באופן מהיר הרבה יותר ולנצח שחקנים אחרים שלא יכלו, או לא רצו לשלם. יש לציין כי Battlefront 2 נמכר במחיר מלא של $60, מעבר לתשלומים שניתן היה לבצע בתוך המשחק עצמו. הגיימרים הצביעו על הדמיון של מכניקת Free-To-Play במשחק שנמכר במחיר מלא, והעירו כי מדובר במנגנון Pay-To-Win.

עד מהרה החלו המעריצים להלין על המצב, ופרצו במחאה קולנית. נסיונותיה של EA לצנן את הלהבות עלו בתוהו, ובינתיים בביקורות למשחק שהחלו להתפרסם, נראה כי ישנה תמימות דעים בנוגע לפגיעה של מערכת ההתקדמות הלא מאוזנת במשחק. בתוך זמן קצר נראה כי הסיפור מסתחרר ללא שליטה: EA זכתה לדירוג השנוא ביותר ב-Reddit; מנגנון ה-Loot Boxes, שבו מקבלים פריטים באופן לא אחיד, סווג כסוג של מנגנון הימורים; רשתות תקשורת כמו BBC ו-CNN החלו לדווח על הסיפור; וועדות הימורים במדינות כמו בלגיה והולנד החלו לבדוק לעומק את נושא ה-Loot Boxes. לבסוף, גם דיסני עצמה נגררה למה שנראה כשערוריה בהתהוות.

בסופו של דבר, הלחץ הציבורי עשה את שלו ו-EA פשוט כיבתה לחלוטין את האפשרות לשלם בכסף אמיתי במשחק. החברה פרסמה התנצלות, והודיעה כי כוונתה לא היתה לתת לשחקנים יתרון לא הוגן. עם זאת, החברה הודיעה כי ה-Loot Boxes והתשלומים בכסף אמיתי עוד יחזרו בשלב מאוחר יותר. האם החברה תמצא את הדרך לאזן בין רצונה להרוויח ממיקרו-תשלומים, להתקדמות מהנה והוגנת במשחק? הזמן יאמר.

מקורות
EA
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות