מקור: USPTO

פטנט חדש של אפל רומז כי החברה עשויה לעבוד על מכשיר אייפון מתקפל

דיווח שהגיע אלינו בחודש שעבר דרך מגזין The Investor חשף כי יצרנית הסמארטפונים השנייה בגודלה בעולם, אפל, עובדת בשיתוף פעולה עם חטיבת המסכים של ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית, LG, על פיתוחו של צג OLED גמיש שישמש מכשיר אייפון עתידי בייצור החברה מקופרטינו. כעת, מקבלים הדיווחים חיזוק משמעותי, כאשר פטנט אותו הגישה אפל למשרד הפטנטים האמריקאי (USPTO) מתפרסם לראשונה ומספק אישור על כך שזו בוחנת את פיתוחו של אייפון בעל מסך גמיש ומתקפל.

הפטנט החדש של היצרנית האמריקאית, כפי שנחשף על ידי משרד הפטנטים לפני ימים ספורים, מתאר מכשיר אלקטרוני (אייפון, ככל הנראה) שיהיה גמיש ואף ניתן לקיפול באופן מלא כמו ספר. מכשיר זה יגיע עם מנגנון קיפול ייחודי וכן פאנל תצוגה גמיש הניתן לקיפול על גבי אותו ציר קיפול של מבנה המכשיר עצמו. נוסף על הדברים הללו, מתאר הפטנט כי אחד מסוגי המסכים שעשויים להגיע עם המכשיר הנ"ל יהיו micro-LED, טכנולוגיית מסכים עליה נמסר כי אפל עובדת כבר לפני יותר משנתיים.

מתוך תיאור הפטנט, כפי שפורסם על ידי משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO), בתרגום חופשי לעברית:

מכשיר אלקטרוני בעל חלק גמיש המאפשר למכשיר להתקפל. למכשיר עשוי להיות מסך גמיש. למסך הגמיש עשוי להיות איזור גמיש המאפשר למסך להתכופף יחד עם ציר הקיפול כאשר המכשיר מקופל.

אם פאנל ה-OLED הגמיש עליו עובדות אפל ו-LG Display כיום מטרתו להגיע כחלק מאותו אייפון גמיש ומתקפל המתואר בפרטי הפטנט, אנו עשויים לראות את המכשיר המתקפל של אפל מגיע לשוק כבר ב-2020, השנה בה, לכאורה, תסיים LG את פיתוח הצג ותתחיל את ייצורו המסחרי. מיותר לציין כי אפל מקפידה לרשום לזכותה מגוון נרחב של פטנטים בתחומי טכנולוגיה שונים, רבים מתוכם אינם בהכרח מגיעים לשוק או הופכים למוצר אמיתי, אלא נשארים ברישומי הפטנטים של החברה בלבד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות