-פרסומת-

הדלפה: אינטל מתכננת להגדיל את כמות הליבות במעבדי דור 9

| יום חמישי, 30 בנובמבר 2017, 15:03 | חומרה
שלט אינטל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

אחרי הדלפת שמות הדגמים הבאים מבית אינטל דרך תוכנת AIDA64, שחשפה חלק משמות הדגם של דור 9, אנחנו מקבלים מידע נוסף על הדור הבא של מעבדי אינטל באמצעות אתר HKEPC שהשיג מידע מייצרני לוחות אם בטייואן. לפי מידע זה, אינטל מתכננת להגדיל את כמות הליבות בדור הבא זו פעם נוספת.

אינטל, ששמרה על שליטה בתחום המעבדים במשך שנים, לא שינתה בצורה גדולה את כמות הליבות שלה במעבדים מאחר שבפועל לא היה לה צורך ממשי לעשות את זה. אולם השנה שינתה AMD את כל זה עם מעבדי ה-Ryzen, שערערו את שוק המעבדים ונתנו לצרכן הביתי אפשרות למעבד בעל כמות ליבות גבוהה במיוחד עם ה-Ryzen 7 בעל 8 הליבות ו-16 נימים.

מעבדי ה-Coffe Lake היו התגובה המהירה של אינטל לצעד זה’ כאשר יצרנית השבבים הגדילה את כמות הליבות בכל המעבדים שלה אבל עדיין לקתה בחסר ולא הציגה פתרון בתחום ה-8 ליבות, מה שכנראה יתוקן בדור 9 שיגיע בשנת 2018.

נכון למידע הקיים היום, אינטל מתכננת לשדרג שוב את כמות הליבות/נימים:

 Core-i3Core-i5Core-i7
דור 7 - Kaby Lake2/44/44/8
דור 8 - Coffee Lake4/46/66/12
דור 9 - ?4/86/128/16

אינטל מתכננת להפעיל לראשונה את טכנולוגיית ריבוי הנימים בכל המעבדים של החברה להגדלת הביצועים שלהם, כאשר ה-Core i7 יגדיל את כמות הליבות שלו ל-8. נכון לרגע זה עדיין לא ברור באיזו טכנולוגיה ישתמשו המעבדים החדשים, כאשר ההשערות מדברות על טכנולוגיית ++14nm משופרת ולא על מעבדי Cannon Lake בטכנולוגיית 10nm לה מצפים רבים.

בשני המקרים מדובר בשדרוג חשוב בו אינטל תשווה את עצמה ל-AMD מבחינת ההיצע שהיא נותנת לצרכן וכן מבחינת כמות הליבות.

מקורות
wccftech
hkepc
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות