-פרסומת-

גרסה חדשה ל-Face ID עשויה לאפשר זיהוי פנים של מספר משתמשים שונים

| יום שלישי, 5 בדצמבר 2017, 18:00 | טכנולוגיה, סלולר
Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

הפיצ’ר הבולט ביותר שהוצג בספטמבר האחרון יחד עם מכשיר הפרימיום Apple iPhone X היה, כמובן, Face ID – טכנולוגיית זיהוי הפנים הביומטרית בתלת מימד, עימה לקחה היצרנית סיכון משמעותי כאשר החליטה להסתמך עליו בלבד ולהותיר מאחור את קורא טביעות האצבע Touch ID. כאשר החל אייפון X להגיע לרוכשיו בתחילת החודש שעבר, ניתן היה לראות כי בניגוד לזיהוי הביומטרי Touch ID שאיפשר להכיל עד ל-5 טביעות אצבע של אנשים שונים על גבי מכשיר האייפון, עם Face ID ניתן לסרוק אך ורק את פניו של משתמש בודד.

כעת מספק התייחסות ראשונה לנושא סגן נשיא בכיר להנדסת תוכנה באפל, קרייג פדריגי (Craig Federighi), שמוסר בראיון כי Face ID כמו גם Touch ID יועדו בפיתוחם לשימוש של משתמש יחיד בלבד. על פי פדריגי, אפל מעולם לא התכוונה שמספר משתמשים שונים יוכלו לפתוח את נעילתו של מכשיר אייפון יחיד באמצעות קורא טביעות האצבע, אלא שהמשתמש יוכל לשלב מספר אצבעות שונות המסוגלות לפתוח את האייפון שבבעלותו.

Face ID ב-iPhone X (מקור: apple.com)

Face ID ב-iPhone X (מקור: apple.com)

וכך לטענת הבכיר ביצעה אפל גם עם Face ID, שכן פלטפורמה זו מאפשרת לסרוק את פניו של משתמש יחיד בלבד. עם זאת, פדריגי מוסר כי באפל מקשיבים לפידבק של המשתמשים ויקחו זאת בחשבון בתוכניות לפיתוח העתידי של Face ID. בהתאם לכך, ייתכן ובגרסאות החדשות לטכנולוגיית הזיהוי הביומטרי המתקדמת, יוכלו מספר משתמשים שונים לפתוח את מכשיר האייפון באמצעות זיהוי הפנים בטכנולוגיית Face ID.

מדברי קרייג פדריגי, סגן נשיא בכיר להנדסת תוכנה באפל, בתרגום חופשי לעברית:

בשלב הנוכחי אנו ממקדים את Face ID לאימות וזיהוי של משתמש יחיד. אפילו התמיכה בטביעות אצבע מרובות ב-Touch ID יועדה על מנת לאפשר למשתמש אייפון יחיד לפתוח את נעילת המכשיר עם האצבע והאגודל בכל יד, לא על מנת לאפשר למספר משתמשים גישה. אנו בהחלט נזכור את הפידבק שלכם בשלב בו נחליט על תוכניותינו העתידיות ל-Face ID.

ראוי לציין כי בזמן שעבור משתמשי האייפון X ייתכן כי לא מדובר בבעיה כה משמעותית, הדבר עשוי להיות יותר מבעייתי עבור מכשירי האייפד. על פי אנליסט המובייל המוכר מינג-צ’י קאו, אפל מתכננת לשלב את Face ID במכשירי ה-iPad Pro 2018. במקרה שהיצרנית אכן תבצע זאת וגם במקרה זה תוותר כליל על Touch ID, תוך שהיא לא מאפשרת למספר משתמשים לפתוח את הטאבלט באמצעות הזיהוי הביומטרי – עשוי הדבר להפריע באופן מהותי למשתמשים.

בניגוד למכשיר האייפון, המהווה לסמארטפון אישי, האייפדים של אפל מהווים במקרים רבים כאמצעי צריכת מדיה ותוכן עבור משפחות שלמות הרוכשות את האייפד ככלי מולטימדיה עבור כל המשפחה. בהתאם לכך, הרחבת הפונקציונליות של Face ID לכמות רחבה יותר של משתמשים הינה ללא ספק הכרח עבור מכשירי אייפד עתידיים.

מקורות
Phone Arena
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
מוצרים קשורים
השקה
נובמבר, 2017
מסך
5.8 אינץ'
זיכרון עבודה
  • 3GB
ערכת שבבים
  • Apple A11 Bionic
נפח אחסון
64GB / 256GB
מצלמה
12+12 מגה-פיקסל
סוללה
2716mAh
מערכת הפעלה
iOS 11
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות