-פרסומת-

דיווח: AMD מתכננת להשתמש בזכרונות GDDR6 בכרטיסי המסך שלה

| יום שני, 4 בדצמבר 2017, 11:00 | חומרה, מחשבים
שבב VEGA בכרטיס מסך Radeon RX Vega 64 (תמונה באדיבות AMD)

שבב VEGA בכרטיס מסך Radeon RX Vega 64 (תמונה באדיבות AMD)

אתר wccftech הצליח לאשש שמועה כי חברת AMD צפויה לעבור להשתמש בזכרונות GDDR6 בשנת 2018 בכרטיסי המסך של החברה. השמועה שהחלה כאשר זוהה מהנדס של AMD ברשת לינקדאין (LinkedIn) שעבד על בקר זיכרון בטכנולוגיית GDDR6, קיבלה אישור “סופי” אחרי שאתר wccftech פנה למספר מקורות שאישרו כי AMD אכן מתכננת להשתמש בזכרונות GDDR6 בעתיד הקרוב.

AMD, שמשתמשת כיום בזיכרון יקר מסוג HBM2 בכרטיסי האחרונים שלה, ה-Vega56 וה-Vega64, ומתכננת להשיק גרסאות זולות של כרטיסי מסך עם זכרון GDDR6 כאשר זיכרון HBM2 ישאר בכרטיסים היקרים יותר של החברה בדומה לכרטיסי מסך של נווידיה.

GDDR6

נכון להיום, שלושת יצרני שבבי הזיכרון הגדולים בעולם: SK Hynix, Micron ו-Samsung מתכוונים להשיק שבבי זיכרון בטכנולוגיית GDDR6, מה שתואם ללו”ח הזמנים שהכרנו עוד מ-2016, כאשר זיכרונות ה-GDDR6 מהווים פתרון זול יחסית לזכרונות ה-HBM2 היקרים שיש היום.

ה-GDDR6 מהווה שדרוג ל-GDDR5 כאשר הוא מגדיל את רוחב הפס מ-8Gbps ל-16Gbps ומקטין את צריכת החשמל מ-1.5V ל-1.35V. בעוד שקיים גם זיכרון מסוג GDDR5X שהיה שדרוג ל-GDDR5 הרגיל עם רוחב פס של 12Gbps, החיסרון הגדול שלו היה היצור על ידי חברת מיקרון בלבד.

השוואת GDDR5X ל-GDDR6 (מקור micron)

השוואת GDDR5X ל-GDDR6 (מקור micron)

עם המעבר ל-GDDR6 ועם העובדה שהזיכרון ייוצר על ידי 3 חברות שונות, אפשר לצפות לתחרות בתחום שתתרום להוזלת מחירי הזיכרון וכתוצאה מכך גם בכרטיסי המסך שישתמשו בהם.

מקורות
wccftech
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות