משמאל לימין: רוברט איגר, יו"ר ומנכ"ל דיסני ורופרט מרדוק, יו"ר פוקס המאה ה-21 (תמונה: Business Wire)

דיסני רוכשת את רוב התכנים של פוקס בעסקת מניות בשווי 52.4 מיליארד דולר
| יום חמישי, 14 בדצמבר 2017, 15:00 | בידור ופנאי, כלכלי

חברת וולט דיסני הודיעה לפני זמן קצר כי תרכוש את ענקית התוכן פוקס המאה ה-21 בעסקה שתתבצע במניות לפי שווי של 52.4 מיליארד דולר. דיסני תיקח על עצמה גם חוב של פוקס בשווי המוערך בכ-13.7 מיליארד דולר, כך ששווי העסקה יעמוד על כ-66.1 מיליארד דולר בסך הכל.

בעלי המניות של פוקס המאה ה-21 יקבלו 0.2745 מניות של דיסני עבור כל אחזקה של מניה בודדת של פוקס. לאחר הדיווח על העסקה ספגו מניות שתי החברות ירידות הנעות בין 1-3 אחוזים במסחר המוקדם במניות בנאסד"ק ובבורסת ניו-יורק.

הרבה יותר תוכן

כפי שתוכנן מראש, הרכישה כוללת את כל הערוצים והתכנים של פוקס, בטלוויזיה ובקולנוע, מלבד ערוצי הספורט והחדשות – שני התחומים החזקים ביותר של ענקית המדיה. המעבר של תכני פוקס לדיסני אומר שכעת יש לדיסני שליטה במותגים כמו סרטי "אווטאר", "משפחת סימפסון", ערוץ נשיונאל ג'אוגרפיק, וכמובן "אקס-מן" ו"ארבעת המופלאים" – גיבורי מארוול שזכויות ההפצה הקולנועית שלהם היו בידי פוקס, וכעת חוזרים הבייתה, כיוון שמארוול נמצאת בבעלות דיסני.

שילוב האקס-מן בעולם של הנוקמים, כמו גם ד"ר דום וגלקטוס, אפשריים לפתע. גם קרוס-אובר בין דדפול לספיידר-מן אפשרי – אמנם ספיידר-מן עדיין אצל אולפני סוני פיקצ'רס, אך הגרסה הנוכחית כבר הצטרפה לנוקמים בהסכם בין סוני לבין דיסני, הסכם שיכול להמשיך לשרת את שתי החברות גם עם הדמויות החדשות שמגיעות לידיים של חברת מיקי מאוס.

במידה שהעסקה תעבור את כל תלאות הרגולציה ותצא לפועל באופן סופי, אנו צפויים לראות את התכנים הרבים של פוקס מגיעים לצד תכניה של דיסני לשירות טלוויזיה חדש אותו מתכננת האחרונה להשיק ב-2019. מוקדם יותר השנה הודיעה דיסני על רכישת יתרת מניותיה של חברת BAMTech, המספקת שירותי צפיה ישירה לספקיות תוכן רבות, בתמורה ל-1.58 מיליארד דולר, זו תהווה בסיס לשירות הטלוויזיה החדש שיתחרה בשירותים דומים כמו אלו של נטפליקס ואמזון.

"…אני משוכנע שהאיחוד הזה, תחת הנהגתו של בוב איגר, יהיה לאחת מהחברות האדירות ביותר בעולם", אמר רופרט מרדוק, יושב הראש של פוקס המאה ה-21. הוא התייחס גם לכך שרוברט איגר, יושב ראש דיסני עד עתה, נבחר להמשיך לשבת בראש דיסני החדשה והמורחבת, עד לסוף שנת 2021.

*רונן מנדזיצקי השתתף בהכנת הכתבה.

מקורות
Walt Disney
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות