טירוף ה-ICO: משה חוגג גייס 100 מיליון דולר תוך 24 שעות לסמארטפון בלוקצ’יין

סמארטפון Finney (תמונה: Sirin Labs) סמארטפון Finney (תמונה: Sirin Labs)

הפרוייקט החדש של משה חוגג, טלפון בלוקצ’יין בקוד פתוח, רושם הצלחה ראשונית לפני תחילת פיתוח סדרתי. בהנפקת מטבע ראשונית (ICO) גייסה חברתו, סירין לאבס, מעל ל -100 מיליון דולר תוך 24 שעות. זאת כאשר כעת נשארו עוד 12 יום לסוף המכירה.

הסמארטפון הקודם מבית משה חוגג, Solarin, טלפון מאובטח בעלות של מעל ל-50 אלף ש”ח, לא הצליח בשווקים ועתה פונה החברה לתחום הלוהט של מטבעות דיגיטליים. החברה עובדת על פיתוח הסמארטפון החדש שזכה לשם Finney לפני כמה חודשים ולפני כמה ימים אף צירפה את שמו של הכדורגלן ליונל מסי למסע השיווק והפרסום שלה.

סמארטפון ה-Finney מגיע עם מסך Quad HD בגודל 5.2 אינץ’, זיכרון 8GB RAM, רכיב אחסון בסך 256GB, מצלמה ראשית בעלת חיישן 16 מגה-פיקסל, מצלמת סלפי 12 מגה-פיקסל בעלת זווית רחבה ותמיכה ב-WiFi מתקן 802.11ac ובלוטות’ 5.0. בנוסף, משלב המכשיר את מערכת ההפעלה של היצרנית, Sirin OS, המשלבת רכיבי אבטחה מתקדמים.

דור הבלוקצ’יין

ה-Finney מיועד ל”דור הבלוקצ’יין” כשהוא אמור לשמש גם כ”ארנק קר” וכלי מאובטח להעברות אמצעי תשלום קריפטוגרפיים. עלות המכשיר נאמדת ב-999 דולר. בחברה צופים כי מכשירי Finney יהיו מחוברים אחד לשני ברשת בלוקצ’יין עצמאית וכך יחסכו עלויות ההעברה (בעיה כואבת בביטקוין ואחרים).

ב-ICO מקבלים המשקיעים תמורת הדולרים שלהם מטבעות (טוקנים שהחברה קוראת להם SRN) דיגיטליים שישמשו ככסף לכשהשירות יצליח בעתיד (וערכם יעלה). בחברה אומרים ש-100 מיליון הדולר הראשונים הגיעו מ-5,600 משקיעים באותן 24 שעות ראשונות.

לדברי חוגג, היעד שלו היה לגייס 75 מיליון דולר כדי לממן את פיתוח המכשיר שיופעל על ידי מערכת הפעלה מבית החברה, Sirin OS, מבוססת אנדרואיד. חבילת האבטחה תכלול זיהוי משתמש ב-3 שלבים: ביומטרי, קוד בתבנית וזיהוי על פי ניתוח התנהגות המשתמש.

מחשב Finney PC (תמונה: Sirin Labs)
מחשב Finney PC (תמונה: Sirin Labs)

בנוסף, מתכנן חוגג גם לפתח מחשב אישי מיועד לפעילות בלוקצ’יין. המחשב מוגדר כ-All-in-one יבוסס על גרסא רזה של יכולות שימוש כאשר תוספת של כוח חישוב תגיע דרך פרוטוקול שיתוף P2P של החברה או בענן. המחשב גם יכלול יחידה פיזית לשמירת מטבע דיגיטלי (ארנק קר) וחיישן ביומטרי.

במפרטו הטכני ניתן יהיה למצוא מסך 24 אינץ’ ברזולוציית Quad HD 2K, מגוון חיישני זיהוי ביומטריים, זיכרון פעולה בנפח 8GB RAM, כונן SSD בנפח 256GB ותמיכה ב-WiFi מתקן 802.11ac. מחיר היעד למכירת עמדת המחשב עומד על 799 דולר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים