לוגו STEAM של חברת VALVE

קהילות Steam נחסמו לשימוש בסין

| יום רביעי, 20 בדצמבר 2017, 11:11 | משחקים
תגיות: China, Steam, Valve, סטים, סין

הגישה לפן הקהילתי של Steam, כולל פורומים, פרופילים אישיים של משתמשים, ופריטים, נחסמה כמעט לחלוטין בסין. לפי האתר Greatfire.org, אשר עוקב מקרוב אחרי הצנזורה באינטרנט בסין, נראה כי הגישה ל-steamcommunity.com נחסמה ב-96 אחוזים. השינוי התבצע ב-15 לחודש.

הפורומים ב-Steam מאפשרים לקהילות להתאגד סביב משחקים, לדון ולדבר עליהם. מדובר בכלי משמעותי עבור משתמשים רבים, שחולקים מעל דפי הפורום טיפים, עזרה טכנית, מדריכים וכן הלאה. עם זאת, הפורומים מאפשרים גם להביע דעה בכל נושא, וייתכן כי הדבר לא מתיישב עם השקפות המשטר הסיני, שנוהג להגביל את הגולשים הסיניים מבחינת חופש הדיון – במיוחד בקהל בינלאומי. למשל, גם פייסבוק חסום לחלוטין בסין.

תעשיית המשחקים זכתה השנה לגידול משמעותי בסין, כשאחד הכוחות המובילים בנושא הינו המשחק PUBG. הקהל הסיני אימץ את PUBG באופן נרחב שגרם להצפה של סינים, אשר מהווים עתה את רוב המשתמשים בסטים (64.35% לפחות, לפי סקר החומרה של סטים, נכון להיום). אין ספק כי הנהירה הסינית ל-Steam עוררה את תשומת לב המשטר. משם, הדרך לחסימת הפן הקהילתי של השירות היתה קצרה.

יש לציין כי האפשרות לרכוש משחקים ב-Steam, וכמובן לשחק בהם, נותרה על כנה ללא הפרעה. כתובת החנות, store.steampowered.com, לא נחסמה והגולשים הסיניים יכולים לגשת אליה כמו תמיד. עם זאת אינטרקציה עם שחקנים אחרים הוגבלה באופן ניכר. לא ברור אם יש לציבור הסיני אלטרנטיבה לפורמים הגדולים של Steam העוסקים בגיימינג, אך אם אלטרנטיבה כזאת קיימת, היא צריכה כנראה להיות מקומית בסין.

מקורות
VG247
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות