-פרסומת-

דיווח: יצרניות מכשירי אנדרואיד לא ישלבו השנה טכנולוגיה לזיהוי ביומטרי ב-3D נוכח עלויות גבוהות

| יום שבת, 13 בינואר 2018, 12:00 | סלולר
Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

בשבועות שלאחר תחילת מכירתו של מכשיר הפרימיום לשוק הגבוה Apple iPhone X, שהגיע למשתמשים עם פונקציית הזיהוי הביומטרי Face ID, החלו לצוץ ברשת דיווחים והערכות שהתייחסו לתוכניותיהן של יצרניות סמארטפונים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד בכל הנוגע לפיתוח מערכת זיהוי פנים ביומטרית שתתחרה בטכנולוגיית Face ID של אפל. כעת, מגזין DigiTimes הטיוואני תורם את חלקו בנושא ומציין כי לא יהיו רבות מבין יצרניות מכשירי אנדרואיד שיציידו את מכשיריהן בטכנולוגיה דומה, לכל הפחות במהלך השנה הקרובה.

בין הסיבות העיקריות שימנעו מן היצרניות לבצע זאת, מוסר הדיווח, ניתן למנות עלויות גבוהות וקשיים טכנולוגיים בפיתוח מערכת מתחרה ל-Face ID שתעבוד בצורה מיטבית. כמו כן, נמסר כי קצב הייצור של המודולים הנדרשים עבור מערכת זיהוי פנים ביומטרית בתלת מימד הינו איטי ביותר ויכול לעכב את החברות בקצב ייצור מכשיריהן.

עוד נחשף בדיווח כי יצרניות סמארטפונים שמקורן בסין מתמקדות בימים אלו על “ניקוי מדפים” וצמצום מלאים קיימים בצורה המקסימלית, מה שמוביל את החברות לדחייה בפיתוחן ושילובן של טכנולוגיות חדשות בסמארטפונים אותם הן מייצרות. נוסף על כך, מעידים מקורותיו של המגזין כי היצרניות השונות מעדיפות להתמקד בקידום ושיפור טכנולוגיות בינה מלאכותית (AI) במכשירי הדגל הבאים שלהן – ושם מושקעים מירב המאמצים וככל הנראה גם חלק ניכר מתקציבי המחקר והפיתוח (R&D).

סמסונג הכריזה לאחרונה על פלטפורמת ה-Exynos 9810 אשר כוללת תמיכה ביכולות זיהוי פנים בתלת מימד, אך בשלב זה לא ידוע האם סריקת הפנים אכן תספק את אמצעי האבטחה הגבוהים הקיימים בדגמי ה-iPhone X של אפל או שמא תשמש הטכנולוגיה לפתיחה נוחה של נעילת המכשיר בלבד, כפי שהיה בדגמי ה-Galaxy S8 של החברה. תשובה לשאלה זו ככל הנראה נקבל עם חשיפתם של דגמי ה-Galaxy S9 לקראת סוף חודש פבראור.

ומה דעתכם בנושא – האם תרצו לראות טכנולוגיית זיהוי פנים ביומטרי בסמארטפון הבא שלכם? 

מקורות
Digi Times
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות