הדלפה: נווידיה מתכננת להשיק את GeForce GTX 1050 Ti Max-Q

Nvidia GeForece GTX MAX-Q

חברת נוודיה (Nvidia) מחדשת את סדרת כרטיסי המסך Max-Q לניידים עם כרטיס GTX 1050 Ti Max-Q, כך עולה מעדכון חדש לדרייברים של החברה ללינוקס בהם עלה שם הדגם. הצעד הזה מגיע ככל הנראה כמענה של החברה למעבדי ה-Kaby Lake G של אינטל.

נווידיה הציגה את כרטיסי ה-Max-Q במהלך 2017 כפיתרון גרפי חדש עבור מחשבים ניידים דקים וקלים אבל עם עוצמה גרפית גבוהה, בדומה לצעד אותו אינטל בחרה לעשות עם מעבדי ה-Kaby Lake G משולבי AMD. הכרטיס החדש נחשף בצורה לא רשמית עם הפצת דרייבר 384.111 של החברה למערכת ההפעלה לינוקס, בו נוספה התמיכה במספר כרטיסי מסך ובניהם ה-GTX 1050 Ti Max-Q.

עמוד דרייבר לינוקס (מקור נווידיה)
עמוד דרייבר לינוקס (מקור נווידיה)

הוספת כרטיס מסך חדש וזול לסדרת MAX-Q, שמתאפיינת בצריכת חשמל נמוכה לעומת הסדרה הרגילה של נווידיה, תאפשר ל-Nvidia להצליח לתפוס נתח שוק מאינטל על ידי מתן מענה זול למשתמשים המחפשים נייד בעל כרטיס מסך חזק אבל תקציבי. יתכן מאוד שנווידיה תשיק גם גרסת MAX-Q ל-GTX 1050 הרגיל ולא רק לגרסת ה-Ti שלו.

לפי אתר notebookcheck, אחד הניידים הראשונים שישתמשו בכרטיס המסך החדש הוא ה-Lenovo IdeaPad 720S, אותו ניתן למצוא כבר היום עם כרטיס GeForce MX150 או GTX 1050Ti מובנה. כל מה שנותר לנו לראות הוא התמחור והביצועים של כרטיס המסך החדש על מנת לראות אם הוא יוכל להתמודד מול השילוב של אינטל ו-AMD.

השוואת מפרטים