שלט Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

לא מוכרת מספיק? וואווי מודיעה על אי עמידה ביעדי רכש מינימליים בישראל ב-2017

קבוצת אלקטרה מוצרי צריכה, המשמשת בישראל כיבואן הרשמי למוצרי תאגיד וואווי (Huawei) הסיני, דיווחה  הבוקר (ב', 12.2) בהודעה מיידית לבורסה על מחלוקת עם Huawei בגין אי עמידה ביעדי רכש עבור מכשיריה של היצרנית הסינית. בהודעתה מציינת אלקטרה מוצרי צריכה כי "אתמול התקיימה ישיבה עם היצרן הסיני Huawei [..] בקשר עם טענות היצרן בדבר אי עמידה לכאורה של החברה ביעדי רכש מינמליים בשנת 2017 שהינם תנאי להמשך ההסכם לטענת היצרן".

בשלב זה לא הודיעה אלקטרה מוצרי צריכה על הפסקת ההסכם עם חברת Huawei בעוד שהראשונה חולקת על טענתה של השניה ומציינת בדוח המיידי לבורסה כי מדובר ב"אי עמידה אשר החברה חולקת עליה וניתנת להשלמה עד תום מרץ 2018". הדיווח מתבצע כעת בשל היותה של אלקטרה מוצרי צריכה חברה ציבורית בשל השלכות על הדוחות הכספיים העשויות להתקיים במידה שאכן לא יגיעו הצדדים להסכמה בנושא.

אלקטרה מוצרי צריכה החלה לשווק את מוצריה של וואווי בישראל לפני זמן לא רב, זאת לאחר תהליך רכישה של של חברת אלפא טלקום, היבואנית הרשמית של מוצרי Huawei לישראל בעבר, שהחל עוד ב-2016. השלמת העסקה התקיימה רק בימים האחרונים של 2017, עת התקשרו שתי החברות בהסכם מיזוג.

על פי דו"ח GFK לשנת 2017, אשר מספק נתונים על השוק הפתוח בלבד (חנויות ורשתות, ללא ספקיות סלולר), עמד נתח השוק של הסמארטפונים מתוצרת וואווי בישראל על 7.2 אחוז בלבד, כאשר ארבע יצרניות אחרות מציגות נתונים טובים ממנה, ובהן LG, סמסונג, אפל ושיאומי. את מכשיר הדגל האחרון של היצרנית הסינית, ה-Huawe Mate 10 Pro, השיקה אלקטרה מוצרי צריכה בישראל רק לקראת סוף השנה הקודמת, כך שמכירותיו, יחד עם אלו של דגם ה-Mate 10 Lite ככל הנראה נזקפו בעיקרן לרבעון הראשון של 2018.

מקורות
אתר הבורסה
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות