פלאפון משיקה פתרון IoT חדש לרכב

Pelephone Car (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Pelephone Car (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת פלאפון ערכה היום (ב’, 19.2) מסיבת עיתונאים בה הציגה את Pelephone IoT, פלטפורמה ייעודית עבור האינטרנט של הדברים (IoT) הכוללת מגוון פתרונות לבתי עסק ופתרון ייעודי לרכבים בשם Pelephone Car שיושק כשירות בתשלום חודשי קבוע לפי רמת הצריכה (פרטי, משפחה) בעוד כחודש.

את פתרונות ה-IoT שלה מציעה פלאפון בשיתוף חברת אריקסון ומפעילה לצורך זה שתי רשתות ייעודיות – CAT-M ו-NB IoT (ר”ת Narrow Band). שתי הרשתות יהיו יעודיות עבור פתרונות IoT בסביבה העסקית ויוצעו לפי כמות ואופי השימוש בתעבורת המידע. בנוסף, מציעה פלאפון פתרון מקיף הכולל אבטחת מידע והגנה מפני מתקפות סייבר, כיסוי סלולרי טוב יותר בתוך מבנים, קישור למערכת ניהול Big Data ואינטגרציה עם מערכות שליטה, ניהול ובקרה.

מערכת מידע, מעקב ובקרה ל-Pelephone IoT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
מערכת מידע, מעקב ובקרה ל-Pelephone IoT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

שימושים שונים למערכת ה-IoT יתומחרו בהתאם על פי צורך הלקוחות, כאשר ציוד קצה (חיישני תנועה, גז, תאורה, לחות, טמפרטורה ועוד) יגיע במחיר של החל מ-49 שקלים וחבילות התקשורת יתומחרו כך:

יישום המערכתנפחמחיר
מערכות שמבצעות מדידה תקופתית1 מגה בארץ + 1 מגה בחו"ל1 ש"ח
מערכות שמבצעות מדידה חוזרת מידי יום5 מגה בארץ + 5 מגה בחו"ל1.90 ש"ח
מערכות שמבצעות מס' מדידות ביום10 מגה בארץ + 10 מגה בחו"ל2.90 ש"ח
מערכות שמבצעות מדידות חוזרות בתדירות גבוהה25 מגה בארץ + 25 מגה בחו"ל4.90 ש"ח

*עלות חד-פעמית לכרטיס SIM עומדת על 9.90 שקלים.

Pelephone Car

בצד הצרכני הודיעה פלאפון על השקת שירות IoT ייעודי לרכבים, זה יאפשר גישה לרשת האינטרנט דרך כל מוצר מחובר הקיים ברכב (טלפונים, טאבלטים, מסכי טלוויזיה וכו’) וישלב תמיכה מובנית במספר שירותים של החברה שיפיקו ערך נוסף למנויים.

Pelephone Car משלבת את שירות המוסיקה של פלאפון, MUSIX, באופן מובנה כחלק מחבילת תקשורת שתציע נפחי גלישה ברכב בחיבור WiFi. אלו הן חבילות הגלישה הזמינות:

סוג חבילהנפח תעבורת גלישהמחיר חודשי
Pelephone Car0.5GB19.9 שקלים
Pelephone Car Plus5GB29.9 שקלים
Pelephone Car Family50GB39.9 שקלים

את Pelephone Car משיקה פלאפון כמוצר המתחבר לרכב דרך חיבור OBD2 החדש, זאת בדומה למוצר של חברת Engie (מתחבר דרך OBD) אותו סקרנו בגאדג’טי בעבר. חיבור זה יאפשר מעקב אחר מצב הרכב והצגת מידע דיאגנוסטי דרך אפליקציה שתשיק החברה במקביל להשקת השירות. בנוסף, תאפשר האפליקציה איתור ומעקב אחר מיקום הרכב על גבי מפה וכן הצגת מידע על התנהגות הרכב על הכביש (האצות חריגות, תאונה, חריגה ממהירות מותרת ועוד).

את השירות תשיק פלאפון באמצע חודש מרץ 2018, כאשר כבר כעת ניתן לבצע הרשמה מוקדמת לשירות דרך אתר החברה.

השוואת מפרטים