הוכרז: Nokia 7 Plus – עם מסך ביחס 18:9 ומפרט מתקדם לשוק הביניים

Nokia 7 Plus Nokia 7 Plus

אמש (א’, 25.2), רגע לפני שהחלה תערוכת MWC 2018 באופן רשמי, לקחו לעצמן את הבמה חברת נוקיה ויצרנית הסמארטפונים הפינית, HMD Global, וחשפו מספר סמארטפונים חדשים, בראשם Nokia 8 Sirocco. אך מלבד מכשיר הדגל החדש, הציגה נוקיה את סמארטפון הפרימיום לשוק הביניים Nokia 7 Plus, המיישר קו עם מגוון טרנדים חמים בשוק הסלולר העולמי.

ראשית, עשוי ה-Nokia 7 Plus מיריעת אלומיניום יחידה מהתעגלת מגבו אל מסגרתו, שם היא פוגשת בזכוכית מעוגלת בתצורת 2.5D העוטפת את חלקו הקדמי. על גבי זה נמצא פאנל תצוגה בגודל 6 אינץ’ וברזולוציית Full HD Plus, מה שהופך את הנוקיה 7 פלוס לאחד מן הסמארטפונים הראשונים מבית נוקיה להציע מסך בעל יחס צפייה של 18:9. המסך מוביל את שולי המכשיר להצטמצם באופן די מהותי, אך אלו לא יהיו דקיקים ביותר. כמו כן, צג ה-LCD של המכשיר, מציינת החברה, יציע בהירות של 500nits ויחס ניגודיות של 1500:1.

Nokia 7 Plus
Nokia 7 Plus

על גבי גב האלומיניום של הנוקיה 7 פלוס נמצא לא רק קורא טביעות אצבע קפסטיבי, אלא גם מערך צילום ראשי כפול, המונה שני חיישנים ברזולוציית 12 ו-13 מגה פיקסל. החיישן הראשי מביניהם מגיע עם מפתח צמצם f/1.75 וזווית צילום רחבה, בעוד הנותר הינו חיישן טלפוטו בעל מפתח צמצם f/2.6 שיאפשר ביצוע זום אופטי של עד פי 2 ללא פגיעה משמעותית באיכות הצילום. בזירת הצילום הקדמי נמצא חיישן ברזולוציית 16 מגה פיקסל עם זווית צילום רחבה ומפתתח צמצם f/2.0.

מתחת למכסה המנוע, מציע הסמארטפון את מערכת השבבים Snapdragon 660, המשולבת לצד 4GB RAM וזיכרון אחסון פנימי בסך 64 גיגה-בייט (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD), כאשר את המפרט תניע סוללת 3,800mAh. ה-Nokia 7 Plus מגיע גם הוא כחלק מתוכנית Android One של גוגל, כך שהוא מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 אוראו ישירות מן הקופסה וצפוי להציע עדכונים מהירים למדי יחד עם חווית משתמש נקייה.

את ה-Nokia 7 Plus תציע נוקיה לרכישה במחיר של 399 אירו, הם מקבילים לכ-1,750 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי.

השוואת מפרטים