דפדפן כרום על גבי פלטפורמות שונות

תמונה: Google

גרסה 66 של דפדפן כרום תשתיק סרטוני וידאו המתנגנים באתרים באופן אוטומטי

גוגל החלה בהפצתה של גרסת בטא חדשה לדפדפן כרום עבור מחשבים וסמארטפונים אשר בה ניתן למצוא אפשרות להשתקת סרטונים המתנגנים באופן אוטומטי באתרי אינטרנט. גרסה 66 של דפדפן Google Chrome תמנע מאתרים לנגן קטעי וידאו באופן אוטומטי אם אלו לא יושתקו עם הפעלתם הראשונה.

עם זאת, בגוגל מציבים מספר תנאים שיאפשרו ניגון וידאו באופן אוטומטי גם ללא השתקה, כאשר בדפדפן כרום לדסקטופ תאפשר זאת החברה במידה שהמשתמש הביע בעבר עניין במדיה המתנגנת באתר זה (על ידי ניגון סרטונים, למשל), ובדפדפן המובייל תדרוש הצבת קיצור דרך של האתר על גבי מסך הבית של הסמארטפון. בכך, מאפשרת החברה לאתר יוטיוב שבבעלותה להמשיך לנגן וידאו באופן אוטומטי בשילוב האודיו.

עוד בשנה שעברה תכננה גוגל להפיץ את עדכון הגרסה שימנע מסרטוני וידאו להתנגן באופן אוטומטי במידה שאלו לא יושתקו בעת הניגון האוטומטי הראשוני, ועד שהמשתמש יחליט ללחוץ על הוידאו כדי להפעיל את הצליל. גרסה 64 של כרום הייתה זו בה ציפינו לראות עדכון זה, אך בגוגל החליטו לבצע דחייה וכעת מופיעה התכונה החדשה בגרסה 66 של Google Chrome אשר נמצאת בימים אלו בבחינות בטא.

המתחרה העיקרית של גוגל בתחום הוידאו, פייסבוק, כבר החילה אפשרות להשתקת סרטוני וידאו באתר ובאפליקציות, כך שזו תעמוד בתנאים שמציבה כעת ענקית החיפוש דרך הדפדפן הפופולרי שלה. אתרים רבים עדיין נוהגים להציג וידאו בניגון אוטומטי יחד עם הצליל הנלווה ובמקרים מסויימים מציגים גם סרטוני פרסומת המוצגים באופן זה. העדכון לגרסה 66, שצפוי להגיע לכלל המשתמשים בשבועות הקרובים, ימנע מאתרים אלו להמשיך לנגן וידאו באופן אוטומטי, אלא אם יעמדו בתנאים שהציבה להם גוגל.

מקורות
Google
2
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות