מכונת Steam Machine. צילום: Alienware

ה-Steam Machines יורדים מהחנות, Valve מודה שהמכשירים לא נמכרים

| יום שישי, 6 באפריל 2018, 14:02 | חומרה, משחקים

מחשבי ה-Steam Machine, שהיו אמורים להשתלט לנו על הסלון עם אקו-סיסטם שלם של Valve, נדחקים לפינות האפלות של Steam, ולא ניתן יותר למצוא אותם בתפריט הראשי. לאחר כמה שנים של דשדוש וחוסר עניין מהציבור, נראה כי זהו המסמר האחרון בפרויקט החומרה השאפתני של Valve, שלא המריא.

ה-Steam Machines תוכננו להיות מרכז הסלון שלנו – ליבה של מערכת שלמה אותה תכננה Valve. מבחינת חומרה, המחשב עצמו נועד להגיע ממגוון יצרניות כמו Alienware, עם מפרט מספיק להרצת משחקים בסלון. אליו היינו אמורים לחבר את בקר השליטה של Valve, ה-Steam Controller.

Valve השקיעה גם מאמצים רבים בתוכנה. מצב ה-Big Picture של Steam נועד לספק ממשק נוח של ספריית המשחקים שלנו עבור הטלוויזיה, ובמידה רבה הצליח להחליק את החוויה עבור המשתמש הסלוני. Valve גם פיתחה מערכת הפעלה שלמה, SteamOS, שנועדה להחליף את Windows עבור הרצת משחקים, ולהוזיל בכך מחירי המחשבים.

למרבה הצער, מחשבי ה-Steam Machine מעולם לא זכו להצלחה לה ייחלה Valve. מערכת ההפעלה שלה, SteamOS, גמגמה בהשוואה ל-Windows. יצרני המחשבים נאלצו לספק את ה-Steam Machines עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, שרק הוסיפה לתג המחיר הגבוה שלהם. בסופו של דבר, למרות התוכניות השאפתניות, הצרכנים פשוט נשארו עם המחשב האישי שלהם, ולא קנו את ה-Steam Machines.

עוד מכונת Steam Machine. צילום: Maingear

סיבה נוספת לדשדוש ה-Steam Machines נעוצה בקניבליזם מצד Valve. בזמן שהמחשבים הראשונים מאת יצרניות החומרה החלו להגיע, Valve עבדה על פתרון אחר לסלון: ה-Steam Link. במקום מחשב שלם, Valve פיתחה מכשיר הזרמה, שסיפק חוויה קרובה לזו של ה-Steam Machines אולם במחיר נמוך באופן משמעותי.

כעת, לאחר נסיון של כמה שנים, Valve הסירה את האפשרות לעיין ב-Steam Machines מהדף הראשי של Steam (תחת תפריט החומרה). עדיין ניתן למצוא דף ב-Steam אשר מציג את ה-Steam Machines, אולם לא ניתן להגיע אליו דרך תפריט החומרה הראשי, שכעת מתמקד ב-Steam Link, Steam Controller וב-Vive.

"זה נכון שה-Steam Machines לא נחטפות מהמדף", הודה נציג Valve במכתב לקהילה. עם זאת, Valve מדגישה כי היא עדיין מחויבת ללינוקס, ל-Vulkan, וכי תמשיך לתמוך ולפתח את SteamOS. לפי הודעת החברה, הניסיון שלה עם ה-Steam Machines תרם רבות להבנתה את עולם הפיתוח של לינוקס, והידע שנצבר עוד ימשיך לשרת אותה בעתיד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות