טלוויזית NU8000 (מקור סמסונג)

טכנולוגיית ה-FreeSync של AMD תופסת תאוצה בשוק המדיה הביתית

בעוד שבעולם המחשבים מתקיימות 2 טכנולוגיות מקבילות לסנכרון התצוגה בין המחשב למסך, ה-Freesync של AMD ו-G-Sync של נווידיה, עולם המדיה הביתית התקיים עד כה ללא שימוש בטכנולוגיות אלו. עכשיו עם שילוב ה-Freesync בקונסולות XBOX והציפיה כי גם סוני, עם קונסולת ה-Playstation, תציע עדכון דומה בעתיד, יצרני טלוויזיות מתחילים להתאים את עצמם לטכנולוגיה של AMD בעיקר בזכות העובדה שמדובר בתקן חינמי ופתוח, בניגוד לתקן ה-G-Sync.

XBOX

טכנולוגיית הסנכרון Freesync של AMD הספיקה להשתלב בקונסולות Xbox של מיקרוסופט עם הכרזה בחודש מרץ האחרון וכעת חברת מיקרוסופט משלבת תמיכה בתדר רענון משתנה גבוה של 120Hz שישתלב עם השימוש ב-Freesync.

קונסולות ה-ONE S ו-ONE X יזכו לתמיכה בתדר ה-120Hz ברזולוציית 1080p וברזולוציית 1440p חדשה וגבוהה יותר שתהיה זמינה למשתמשים ומפתחי המשחקים בעבור קונסולות ה-Xbox, עם יכולת לבחור בתדר רענון משתנה (variable refresh rate) המנצל את טכנולוגיית ה-Freesync בשימוש עם מסכים תואמים לשם קבלת חווית גיימינג טובה יותר, בדומה לשחקני המחשב.

אפשרות לתדר רענון משתנה (מקור מיקרוסופט)

אפשרות לתדר רענון משתנה (מקור מיקרוסופט)

טלוויזיות סמסונג

למרות התמיכה החדשה של הקונסולות ב-Freesync, על מנת להנות מיתרונות הטכנולוגיה צריך גם מסך תואם. סמסונג, אחת מיצרניות הטלוויזיות הגדולות בעולם, החליטה להוסיף את התמיכה ב-Freesync בחלק מדגמי 2018 שלה בצורה של עדכון תוכנתי עם גרסה 1103 יחד עם תמיכה בתדר רענון משתנה VRR (ר"ת variable refresh rate).

העדכון החדש מוסיף תמיכה ב-FreeSync לסדרת מסכי ה-UHDTV של סמסונג מדגמי Q6FN, Q7FN, Q8FN, Q9FN, NU8000 בעלי תדר רענון טבעי של 120Hz כשהמגבלה העיקרית היא לשימוש ב-Freesync היא הרזולוציה שיורדת ל-1920x1080p מתצוגת ה-4K הרגילה של המסכים. מדובר בחיסרון זניח יחסית, מאחר שהקונסולות ברובן משדרות ברזולוציית 1080p נכון להרגע.

צפוי כי סמסונג וחברות נוספות יוציאו עוד טלוויזיות עם תמיכה טבעית בטכנולוגיית ה-Freesync של AMD בעתיד הקרוב כשהיתרון הגדול של הטכנולוגיה והסיבה לאימוץ קל יחסית שלה הוא העובדה כי AMD שחררה את ה-Freesync כתקן פתוח.

מקורות
guru3d
guru3d
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות